Autor Wątek: FENIX NT-102 artefakty obrazu  (Przeczytany 1122 razy)

Mikkonen

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
FENIX NT-102 artefakty obrazu
« dnia: 14.03.2016, 19:07:12 »
Witam, dziś doszły do mnie 2 carty z Aliexpres - 150 in 1 oraz battletoads. Niestety mam poważny problem, otóż pierwszy z nich wyświetla bardzo silne artefakty obrazu (co ciekawe, dźwięk jest OK). W przypadku drugiego da się grać, ale gdy postać ginie, to zamiast migać przez 3 sekundy po powrocie to znika całkowicie. Pojawia się dopiero po 3 sekundach. Dokładnie identyczny problem ze znikaniem postaci po śmierci mam w Mario na jeszcze innym kardridżu. Poza tym, jest kilka innych artefaktów głównie w postaci zanikania i migania niektórych obiektów. Najgorzej jest niestety ze 150 in 1 - jest zupełnie niegrywalna w takim stanie. Konsola to Fenix NT-102 wersja glut, po wymianie kondensatorów, zasilacz 9V minus w środku, 1,5A (polskiej produkcji). Czy może to być problem z zasilaczem czy raczej konsola padła? Poniżej wklejam zdjęcia ze 150 in 1 po uruchomieniu. Gry da się wybrać, część z nich uruchamia się z mocnymi artefaktami, część zawiesza konsolę.
« Ostatnia zmiana: 14.03.2016, 19:09:41 wysłana przez Mikkonen »

krzysiobal

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 386
  • Naprawie pegasusa każdemu!
    • Zobacz profil
Odp: FENIX NT-102 artefakty obrazu
« Odpowiedź #1 dnia: 14.03.2016, 21:37:16 »
Wyjmij z obudowy carta i wsadź do konsoli, uważaj gdzie przód gdzie tył.

Mikkonen

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
Odp: FENIX NT-102 artefakty obrazu
« Odpowiedź #2 dnia: 14.03.2016, 22:46:21 »
Była to jedna z pierwszych czynności, którą zrobiłem :) Kart wykąpany w izopropanolu, port również wyczyszczony. Sprawdzę jeszcze na innym zasilaczu, jeśli nie będzie efektu cóż, znaczy że konsola jest walnięta. Będę grał na emulatorze + pad xbox360 :)

krzysiobal

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 386
  • Naprawie pegasusa każdemu!
    • Zobacz profil
Odp: FENIX NT-102 artefakty obrazu
« Odpowiedź #3 dnia: 15.03.2016, 13:14:31 »
Na innych konsolach te kardridże działają poprawnie? Jak nie wkładasz kardridża do końca gniazda, albo lekko go przechylasz, to też tak jest?
 Grafiki w grze są OK czyli pattern table jest OK (konsola bez problemu dostaje się do pamięci CHR na kardridżu).
Kolory tła też wyglądają ok, więc Attribute Table też jest OK (część pamięci CHR-RAM umieszczonej w kardridżu)..
Wydaje się więć, żę część pamięci CHR-RAM jest uszkodzona). Ponieważ to glut, to jedyne co można zrobić, to wlutować na kabelkach zewnętrzną pamięć SRAM i podlutować piny do gniazda , może to by poprawiło.
Jest gdzieś w necie ROM, który testuje pamięć WRAM i VRAM, więć warto byłoby go odpalić. Sam z ciekawości chciałbym się zająć tą konsolą. :)