Autor Wątek: PSX  (Przeczytany 7328 razy)

Jedrek85

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 413
    • Zobacz profil
PSX
« dnia: 01.12.2015, 18:52:48 »
Która z wersji PSX była najbardziej udana?

zijacek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 98
    • Zobacz profil
Odp: PSX
« Odpowiedź #1 dnia: 02.12.2015, 11:45:54 »
Ciężkie pytanie, bo każdy pewnie ma swoją opinię na ten temat. Ja mam praktycznie każdą popularną wersję PAL, czyli 1002,5502,5552,7002,7502,9002 i PSone. PSone jest ładny, mały i ma stosunkowo najmniej zużyty laser z racji tego, że są to najnowsze konsole z serii. No ale czy to jest dla Ciebie PSX? Generalnie czym wyższy model tym większa szansa na dobry, nie bardzo jeszcze zjechany laser. Jednak pierwsza wersja, czyli 1002 ma chinch'owe wyjścia AV i ponoć niemalże audiofilski dźwięk. Ja tam nie wiem, audiofilem nie jestem, ale przyznaję, że podłączona bezpośrednio pod wzmacniacz brzmi pięknie. Niestety lasery ma najstarsze, i do tego rozwiązanie położenia lasera względem nagrzewającego się zasilacza niezbyt szczęśliwe, co wpływa na pracę lasera. Znowu nowsze wersje PSX'a (od 9002) nie mają wyjścia równoległego, przez co nie podłączy się dodatków dedykowanych do niego. Z przeróbkami jest też jakiś tam patent, że do starszych serii (chyba do 5552) trzeba mieć kabel RGB, bo inaczej obraz jest czarno-biały, ale jak to jest dokładnie to Ci nie powiem, bo nie wiem. Musisz o tym poczytać.

Jeśli tak jak ja, zamierzasz grać na oryginalnych grach i nie będziesz potrzebował nic wtykać do wyjścia równoległego, to kup 9002. Jeśli dla Ciebie PSX to również PSone, to kup PSone chyba, że i tak zamierzasz wymienić laser, i jara cię super-hiper-(ponoć)-wypasiony dźwięk, to kup 1002.

PSX niby nie na temat, ale i tak nic ciekawego się tu ostatnio nie dzieje w dziale konsol :)

P.S. Po ponownym przeczytaniu Twojego pytania już widzę, że nie pytasz, którą kupić, tylko która jest najbardziej udana. Osobiście nie wiem. Każda, którą mam działa, jedynie lasery tak jak pisałem różnie się spisują, ale to bardziej zależy od wieku niż od modelu.
« Ostatnia zmiana: 02.12.2015, 11:48:56 wysłana przez zijacek »