16.12.2018, 10:59:11 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Zapraszamy do rejestracji na forum wszystkich fanów Pegasusa!

Strona główna   Help Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Kiedy kupiliście pierwszego Pegasusa lub innego famiklona?  (Przeczytany 4151 razy)
Luc84
Użytkownik
*

« : 14.10.2015, 21:07:04 »

Ja mojego pierwszego Pegasusa (właściwie nie wiem czy był z Bobmarku, wyglądał jak MT-777DX, ale bez napisu Pegasus) dostałem chyba w wakacje 1992 roku. Wydaje mi się że to dosyć wcześnie było, bo chyba w mojej klasie podstawówki sprzęt stał się popularny tak chyba ze 2 lata później gdzieś.

Pamiętam że kosztował wtedy chyba w granicach ówczesnego miliona złotych (1000000zł=100 nowych zł), no i w komplecie był kart 168in1 w fioletowej obudowie, natomiast nie było dołączonego pistoletu, tylko pisało że można dokupić.

Konsola nie pochodziła z żadnego bazaru tylko była zakupiona w normalnym sklepie RTV z gwarancją, z której raz skorzystałem bo zepsuł się pad.

W zasadzie jako taki główny sprzęt do grania to używałem Pegasusa przez około rok, potem dostałem Commodore 64 z magnetofonem, gdyż gry na C64 były wówczas znacznie tańsze i łatwiej dostępne. Nie pamiętam czy w 1992 i 1993 roku można już było kupić karty na targowiskach. Ja dokupiłem 11 gier sportowych oraz P.O.W. w zwykłych sklepach i z tego co pamiętam to ta pierwsza składanka kosztowała jakieś 400tyś (40zł) a druga gra coś w granicach 300tyś (30zł). Oczywiście wtedy te kwoty miały wartość tak ze 3 razy wyższą niż obecnie, więc były to rzeczy dosyć drogie. Natomiast kasety na C64 kosztowały chyba kilka tysięcy (kilka złotych), a na każdej było tak do 40 gier.

Ale mimo posiadania C64 czasem wracałem do Pegasusa. Zdarzyło mi się później wymieniać cartami i dokupiłem jeszcze jakiś, chyba Dizzy'ego ale już nie pamiętam.
Pegasus Gry - forum Pegasusa i gier na Pegasusa
« : 14.10.2015, 21:07:04 »

Amaroute
Użytkownik
*

« Odpowiedz #1 : 23.02.2016, 13:40:07 »

To ja miałem zupełnie odwrotnie. Najpierw u cioci grałem w Commodore 64.. to był chyba 1989 rok. Potem mama kupiła mi Commodore 64 ale po kilku latach go sprzedaliśmy i tak w roku chyba 1993 kupiliśmy Famicoma (już nie pamiętam gdzie, ale miał wbudowane wewnątrz gry i ubolewałem, że nie ma złotej 4 ani  5) za to dokupiliśmy oryginalny cart w pudełku Videomotion. Po dwóch latach kupiliśmy peceta z Windows 95 i konsola poszła na drugi tor, jednak często do niej wracałem do 1999 roku, kiedy kabel do TV przestał odbierać sygnał z konsoli. W zeszłoroczne święta 2015 zakupiłem nowy Pegasus Uśmiech
Strony: [1]
  Drukuj  

Skocz do: