Autor Wątek: MT-777DX Brak obrazu, poszukuję osoby która to naprawi :)  (Przeczytany 2825 razy)

misiek998

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
Witam, posiadam w/w pegazusa, a że ostatnio siedzę bezrobotny to zainteresowałem się tym tematem. Konsola przeleżała co najmniej ostatnie 15 lat w szufladzie, z tego co pamiętam nie dawała obrazu i nie orientuję się co z dźwiękiem. Dziś po raz kolejny wykopałem konsolę i po raz kolejny zastanawiam się co dalej, nie pozwoliłem jej do dziś wyrzucić, a może udało by się ją zreanimować? Ja się na tym niestety nie znam ani nawet nie posiadam odpowiedniej lutownicy. Jestem z okolic Opola, mógłbym konsolę też ew podesłać do sprawdzenia.
Z tego co się zorientowałem zasilacz od routera 9V 800mA powinien pasować, więc zaryzykuję stwierdzeniem, że go mam i "pasuje" (luźna wtyczka).


« Ostatnia zmiana: 20.09.2015, 16:12:36 wysłana przez misiek998 »

machbed

  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2124
  • Jeżeli jest sprawa, kontakt na PW.
    • Zobacz profil
Odp: MT-777DX Brak obrazu, poszukuję osoby która to naprawi :)
« Odpowiedź #1 dnia: 20.09.2015, 17:01:49 »
Na forum masz wątek "Zasilacz do pegasusa" i tam masz podaną dokładną specyfikację tego urządzenia. Zasilacz do routera na 99% ma inną polaryzację niż wymaga Pegasus. Sprawdź na tabliczce znamionowej. Gdy już dokonasz zmiany polaryzacji to pierwszą rzeczą jaką proponuję sprawdzić gdy nie usłyszysz dźwięku powinno być napięcie na stabilizatorze, na wyjściu powinno być około 5V (+/- 5%). Powodzenia.

misiek998

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
Odp: MT-777DX Brak obrazu, poszukuję osoby która to naprawi :)
« Odpowiedź #2 dnia: 20.09.2015, 17:43:26 »
Więc jednak nie mam zasilacza. Ten który posiadam ma na wyjściu prąd zmienny jak dobrze odczytałem
I.T.E. POWER SUPPLY
MODEL: A41090080-C5
INPUT: 220-240V~ 50Hz 90mA
OUTPUT: 9V~ 800mA
Dobrze, że go nie podpinałem, ale nic to nie zmienia :)
Szukam kogoś kto sprawdził by tą konsolę najlepiej z okolic Opola

krzysiobal

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 386
  • Naprawie pegasusa każdemu!
    • Zobacz profil

swenson84

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 77
    • Zobacz profil
Odp: MT-777DX Brak obrazu, poszukuję osoby która to naprawi :)
« Odpowiedź #4 dnia: 29.09.2015, 23:57:26 »
Ten zasilacz do NESa jak znalazł. możesz dodać 4 diody lub mostek gretza w jednym scalaku i będzie pasować (schemat w sieci z diód, na scalaku są oznaczone we i wy), choć napięcie lekko spadnie, do Opola za daleko mam :P
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/3/34/Diodebridge-eng.gif

pawblysk

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 25
    • Zobacz profil
Odp: MT-777DX Brak obrazu, poszukuję osoby która to naprawi :)
« Odpowiedź #5 dnia: 30.09.2015, 17:59:34 »
Aby było zgodnie ze sztuką, wypadało by jeszcze do tego mostka dorzucić elektrolita o pojemności około 1000uF i ceramika 100nF. Napięcie nie spadnie, wręcz przeciwnie wzrośnie. Tak zmodyfikowany zasilacz możesz bezpiecznie podłączyć do konsoli, oczywiście pamiętając o polaryzacji.
« Ostatnia zmiana: 30.09.2015, 18:14:05 wysłana przez pawblysk »

machbed

  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2124
  • Jeżeli jest sprawa, kontakt na PW.
    • Zobacz profil
Odp: MT-777DX Brak obrazu, poszukuję osoby która to naprawi :)
« Odpowiedź #6 dnia: 30.09.2015, 19:38:01 »
Szkoda czasu na to. Zasilacz z odpowiednimi parametrami, przyzwoitej jakości można kupić do 20zł.

pawblysk

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 25
    • Zobacz profil
Odp: MT-777DX Brak obrazu, poszukuję osoby która to naprawi :)
« Odpowiedź #7 dnia: 30.09.2015, 21:16:12 »
Oczywiście zgadzam się z tobą w 100%.

misiek998

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
Odp: MT-777DX Brak obrazu, poszukuję osoby która to naprawi :)
« Odpowiedź #8 dnia: 05.10.2015, 13:33:01 »
Ja również dlatego kupiłem Tatarka, nie będę się bawił w żadne diody, bo potem routera nie podłączę :)
Pegazusa wysłałem do Krzysiobal i dziś dotarł do mnie z powrotem bijąc przy tym niechlubny rekord usterek.




Jestem mega zadowolony :)
A przy okazji muszę szukać sobie 2 pada, bo mam 1 sprawny, 1 sprawny tylko trochę i 2 niesprawne

swenson84

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 77
    • Zobacz profil
Odp: MT-777DX Brak obrazu, poszukuję osoby która to naprawi :)
« Odpowiedź #9 dnia: 07.10.2015, 20:55:50 »
ten sprawny tylko trochę rozkręć, przeczyść gumki nawet śliną bo pomaga, płytkę wyczyść drobnym papierem ściernym punkty styku pada (ewentualnie pożycz od żony pilnik do paznokci).

zijacek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 98
    • Zobacz profil
Odp: MT-777DX Brak obrazu, poszukuję osoby która to naprawi :)
« Odpowiedź #10 dnia: 09.10.2015, 10:46:07 »
Papierem ściernym tylko w przypadku widocznych śladów utleniania na stykach. Jeśli styki po wyczyszczeniu np. denaturatem będą ładne złociste to żadnego papieru ściernego nie używaj. Przyśpieszysz tym proces utleniania. Jeśli już musisz użyć papieru, to dobrze jest spryskać to na koniec preparatem do konserwacji styków.

fudzi

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Odp: MT-777DX Brak obrazu, poszukuję osoby która to naprawi :)
« Odpowiedź #11 dnia: 29.10.2015, 21:39:56 »
Witam!

Chcialbym sie podpiac pod temat aby nowego nie zakladac. Poszukuje osoby ktora naprawi mi mojego pegasusa mt777dx - objaw brak melodii, krzaczki na ekranie, Czyszczenie gier jak i slotu nie pomaga. Posiadam 2 konsole, 1 wyglada strasznie bo bylo lutowane cos i sa jakies triki porobione ale jakby sie dalo uratowac to czemu nie a konsola nr 2 to jak juz pisalem brak obrazu.
« Ostatnia zmiana: 29.10.2015, 21:42:15 wysłana przez fudzi »

machbed

  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2124
  • Jeżeli jest sprawa, kontakt na PW.
    • Zobacz profil
Odp: MT-777DX Brak obrazu, poszukuję osoby która to naprawi :)
« Odpowiedź #12 dnia: 30.10.2015, 18:27:27 »
Napisz do użytkownika Krzysiobal, to jest nasz forumowy ekspert. :)