Autor Wątek: Subbor D99  (Przeczytany 3179 razy)

Joker63

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Subbor D99
« dnia: 30.07.2015, 21:20:02 »
Witam. Ostatnio w poszukiwaniach upragnionego Pegasusa trafiłem na aliexpress, gdzie wbił mi się w oko ciekawy model - Subbor D99 ( newbielink:http://www.aliexpress.com/item/Subbor-D99-Classic-8-Bit-Video-Game-System-Console-Nostalagic-with-400-in-1-Cartridge-Classical/32359198522.html [nonactive] ). Dodatkową zachętą był cartridge z mnóstwem gier dołączony do zestawu. Ktoś może coś więcej powiedzieć o tej konsoli? Ktoś z Was ją kiedykolwiek miał?
Pozdrawiam! ;)

Mcin

  • Twój Moderator
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2922
    • Zobacz profil
Odp: Subbor D99
« Odpowiedź #1 dnia: 03.08.2015, 16:56:18 »
Na oko kable mają więcej niż ten jeden metr w tanich klonach, więc to może być coś ciekawego. Obudowa w kształcie MT-777DX, jakości plastiku na odległość nie ocenimy, rzecz jest nowa, więc w środku raczej stawiałbym na glut. Zwróć uwagę, że nie jest to turbo tanie, do tego jeśli nie masz zasilacza uniwersalnego czeka cię zakupienie karmienia konsoli (dołączony ma inny wtyk). Jeśli chodzi o cartridge, wpisz w forumową wyszukiwarkę aliexpress i znajdziesz kilka tematów, gdzie posiadacze chwalili się ich działaniem.

Nie jestem w stanie powiedzieć, czy to na pewno dobra konsola, ale kusi mnie usłyszeć, co możesz powiedzieć na temat jej działania :>

VertekS

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 225
    • Zobacz profil
Odp: Subbor D99
« Odpowiedź #2 dnia: 03.08.2015, 18:59:21 »
SuperStareGry opisywał tą konsolę na swoim kanale (nie, to nie reklama swojego kanału): https://www.youtube.com/watch?v=1AQQhwLYWPg

pawblysk

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 25
    • Zobacz profil
Odp: Subbor D99
« Odpowiedź #3 dnia: 05.08.2015, 17:59:09 »
Orientuje się ktoś czy kart 245in1 dołączony do D99 jest zgodny ze standardem gier na Pegsusa, czy działa tylko na tej konsoli?

Mcin

  • Twój Moderator
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2922
    • Zobacz profil
Odp: Subbor D99
« Odpowiedź #4 dnia: 05.08.2015, 18:20:37 »
A co ma nie działać ;)

pawblysk

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 25
    • Zobacz profil
Odp: Subbor D99
« Odpowiedź #5 dnia: 05.08.2015, 20:50:44 »
Zastanawia mnie czy nie jest to coś w stylu do karta dodawanego do GLK-2004 (lub podobnych), współpracujący tylko z tą konsolą.

mtek9

  • Nes Fan
  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 238
    • Zobacz profil
Odp: Subbor D99
« Odpowiedź #6 dnia: 05.08.2015, 23:55:48 »
Te carty współpracowały "tylko" z tą konsolą ponieważ miały klawiaturę. Te klawiatury są kopią FAMICOM BASIC - dodatkowi w postaci klawiatury dla Famicoma. Wszystkie carty z fam. czy klonów zadziałają na każdej innej konsoli (teoretycznie-to zależy od famiclona)

NESujemy

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Odp: Subbor D99
« Odpowiedź #7 dnia: 08.08.2015, 17:39:10 »
Próbowałam kiedyś włączyć gry z "klawiatury" na zwykłej konsolce i... działała tylko pierwsza strona, nie dało się wybierać innych gier. Mam tutaj na myśli przewijanie stron. Okazało się, że wystarczy najechać kursorem (padem) na strzałkę (odpowiadającą przewijaniu stron) i strzelić z podłączonego pistoletu. Nie wiem czy to jednak działa na wszystkich, sprawdzałam tylko jedną dyskietkę :)

Karo

Stinger

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 142
    • Zobacz profil
Odp: Subbor D99
« Odpowiedź #8 dnia: 11.08.2015, 17:13:52 »
Ta konsola z pierwszego posta będzie zapewne działać w systemie NTSC czyli gry będą ciut szybsze.