20.06.2018, 21:10:36 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Zapraszamy do rejestracji na forum wszystkich fanów Pegasusa!

Strona główna   Help Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: [Poradnik] Dźwięki z gier jako dzwonki w telefonie  (Przeczytany 4433 razy)
Stinger
Aktywny użytkownik

« : 10.06.2015, 10:26:40 »

Hej! Napiszę wam co zrobić żeby mieć swoje ulubione dźwięki/utwory muzyczne z gier na Pegasusa jako dźwięki MP3 w telefonie komórkowym.
Zaczynamy!

Zrobimy to w Windows-ie Uśmiech

Co potrzebne?
- odtwarzacz muzyczny foobar2000 dowolna wersja
- plugin do foobara 2000 nazwany Game Emu Player dowolna wersja
- Lame MP3 Encoder dowolna wersja (dla Windows!!!)

No więc najpierw instalujemy foobara 2000 i plugin do niego.
- foobara znajdziemy w google lub na jakiejś stronie z softem typu dobreprogramy.pl
- plugin jest na stronie z pluginami do foobara http://www.foobar2000.org/components/tag/game+music

Instalacji foobara nie będę omawiał, natomiast plugin po ściągnięciu instalujemy klikając w foobarze File -> Preferences -> Components -> Install... i teraz wyszukujemy plik z pluginem, po tej operacji musimy zrestartować foobara.
Teraz możesz w foobarze odtwarzać pliki dźwiękowe NESa ze strony http://nsf.joshw.info/ pobierz jakiś i załaduj do programu foobar.
Po załadowaniu masz listę utworów możesz teraz odsłuchać każdy jak zwykłą mp3-kę, wybierz jakiś utwór/dźwięk który chciałbyś mieć w telefonie, kliknij na nim prawym przyciskiem myszy wybierz Convert -> Quick Convert  teraz w nowym okienku które się pojawi wybierz MP3(LAME)... (możesz jeszcze zmienić opcję jakości konwersji lub wybrać inny format nie MP3 klikając Edit) ...i kliknij Convert , kliknąłeś Convert na dole i program foobar zapyta gdzie zapisać nową MP3-kę którą chcesz teraz stworzyć, następnie po kliknięciu Zapisz/OK program zapyta o plik Lame.exe wskaż mu ten plik i kliknij Zapisz/OK, konwersja się rozpocznie i po chwili skończy a ty masz swoją MP3-kę Uśmiech
« Ostatnia zmiana: 14.03.2017, 12:56:58 wysłane przez Stinger » Zapisane

--- PS2 --- PS3 --- PS4 --- PSP ---
Pegasus Gry - forum Pegasusa i gier na Pegasusa
« : 10.06.2015, 10:26:40 »

Pangia
Aktywny użytkownik

Pang(i)a

« Odpowiedz #1 : 10.06.2015, 16:03:19 »

O k♥rwa, jak ja dawno nie słyszałem boiskowych dźwięków z Dunk Heroes w normalnej prędkości, zamiast tej zwiększonej przez emulację ROM-u (plugin do Winampa daje możliwość zmiany prędkości odtwarzania, z domyślnej 60 zmniejszyłem na 49). Już dawno się tak nie cieszyłem, słuchając muzyki Chichot Tyle lat marzyłem i się wreszcie spełniło, hah. Dżingiel z boiska armii amerykańskiej wymiata.
« Ostatnia zmiana: 12.06.2015, 16:29:35 wysłane przez Pangia » Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  

Skocz do: