Autor Wątek: Box do Pegasusa  (Przeczytany 3237 razy)

jelosh

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 58
    • Zobacz profil
Box do Pegasusa
« dnia: 22.03.2014, 11:48:34 »
Chciałbym założyc wątek odnośnie boxu do pegasusa. Tzn chodzi mi czy istnieje jaka kolwiek możliwość zeby go samemu zrobić?? Jakby ktoś miał jakies pomysł na np styropian do konsoli lub skan pudełek to napewno komuś sie to przyda :D np mi :D:D:D

zijacek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 98
    • Zobacz profil
Odp: Box do Pegasusa
« Odpowiedź #1 dnia: 27.03.2014, 12:33:32 »
Tylko po co? Wartości tym nie podniesiesz, bo jakąkolwiek wartość mają zapewne tylko oryginalne opakowania, choć wg mnie one śmierdzą stęchlizną, zazwyczaj są zniszczone i są wylęgarnią moli. Jeśli nie masz oryginalnego to do przechowywania lepiej użyć jednego dużego pudła na wiele urządzeń. Zajmuje to mniej miejsca i się nie niszczy, do tego zbiera mniej kurzu. Ja tam wolę wrzucać te urządzenia do plastikowego pudełka podobnego do tych na zabawki. Obecnie są w biedronce po 16zł bodajże. Łatwo przetrzeć z kurzu nawet na mokro. Ale skoro w głowie masz już taki pomysł, to pewnie masz i konkretny cel i moje sugestie nie mają sensu :)

jelosh

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 58
    • Zobacz profil
Odp: Box do Pegasusa
« Odpowiedź #2 dnia: 27.03.2014, 15:24:08 »
Nie no jak najbardziej sie z Tobą zgadzam. Tylko ze widzisz. Dostałem kiedys uszkodzonego pegasusa z allegro. Okazało sie ze jest sprawny. Ucieszyłem sie bardzo. Typ napisał ze jest z pudełkiem no i w sumie dlatego go kupilem dla pudelka. Dostałem pudełko ale bez styropianu no i dlatego stworzyłem taki wątek. Mam Boxa bez styropianu i mnie to strasznie denerwuje.

SebaSan1981

  • Astromaniac
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 561
    • Zobacz profil
Odp: Box do Pegasusa
« Odpowiedź #3 dnia: 27.03.2014, 18:38:05 »
Jak denerwuje to trzeba sobie ziółka (np melisę) zaparzyć :) A jak chcesz pegasusa w pudle trzymac to weź pierwsze najzwyklejsze, wyłóż je od wewnątrz folią bąbelkową i masz legowisko dla swojej konsoli jak znalazł bez zadnego wymyślania, styropianów i drukowania. W końcu rozumiem ze pudełko ma służyć a nie wyglądać, prawda??

Mcin

  • Twój Moderator
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2922
    • Zobacz profil
Odp: Box do Pegasusa
« Odpowiedź #4 dnia: 27.03.2014, 20:53:23 »
Kup duży styropian, poproś kogoś z forum o high quality zdjęcia, ba, nawet model 3d można zrobić za darmo, weź do ręki nóż i viola :P

jelosh

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 58
    • Zobacz profil
Odp: Box do Pegasusa
« Odpowiedź #5 dnia: 28.03.2014, 14:55:39 »
No zdjecia mam tylko jak to wyciąć?? No dociąć boki ok ale jak wyciąć rowny np kwadrat czy okrągłe pady??

machbed

  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2124
  • Jeżeli jest sprawa, kontakt na PW.
    • Zobacz profil
Odp: Box do Pegasusa
« Odpowiedź #6 dnia: 28.03.2014, 18:57:12 »
Nożem.

jelosh

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 58
    • Zobacz profil
Odp: Box do Pegasusa
« Odpowiedź #7 dnia: 29.03.2014, 21:59:33 »
Witam ponownie. Chciałbym sie pochwalić moim małym projektem boxa do pegasusa Iq 502. Co prawda rózni sie on od oryginału no ale lepsze to niz nic.
Zrobiłem go mierząc wymiary pudełka i sklejając dwa styropiany grubości 5cm ze sobą. Przed sklejeniem wymierzyłem wymiary konsoli, padów, i zasilacza.
Nożem do tapet wyciołem wymierzone miejsca na poszczególne cześci od pegasa.
Wszystko wydaje mi sie wyszło niezle. Teraz juz mój Pegasus nie bedzie sie kurzył :D
Aha Pady mieszczą sie dwa. Jeden na drugim.



Mcin

  • Twój Moderator
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2922
    • Zobacz profil
Odp: Box do Pegasusa
« Odpowiedź #8 dnia: 29.03.2014, 23:50:38 »
Czyli git ;)

jelosh

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 58
    • Zobacz profil
Odp: Box do Pegasusa
« Odpowiedź #9 dnia: 30.03.2014, 14:47:04 »
Czyli niezłe?? :D

Robi

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 135
    • Zobacz profil
Odp: Box do Pegasusa
« Odpowiedź #10 dnia: 30.03.2014, 14:49:47 »
No powiem Ci, że całkiem całkiem ;)

machbed

  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2124
  • Jeżeli jest sprawa, kontakt na PW.
    • Zobacz profil
Odp: Box do Pegasusa
« Odpowiedź #11 dnia: 30.03.2014, 19:38:00 »
Widzisz? Da się? Da. Fajnie wyszło.
Ps, nie musiałeś sklejać 2 piątek, są płyty styropianowe o grubości 10cm.

jelosh

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 58
    • Zobacz profil
Odp: Box do Pegasusa
« Odpowiedź #12 dnia: 30.03.2014, 22:03:59 »
No własnie w tym rzecz ze nie wytniesz idealnie równo podłoża w 10cm grubości. Wycinając z 5cm jedną płyte wycinam na wylot a drugiej nie ruszam wogóle. Tak po sklejeniu wychodzi box bez kombinowania wiekszego. Nie posiadam jakis profesjonalnych wycinarek. Nóz do tapet i heyah :D:D Ciesze sie ze choć troche sie podoba :) Moje dziecko miało radoche bo przy docinaniu bawił sie kulkami styropianu :D:D Wiec podwójna radość jedna syna druga ojca :D
« Ostatnia zmiana: 30.03.2014, 22:08:10 wysłana przez jelosh »