Autor Wątek: Everdrive by Felek1991  (Przeczytany 3445 razy)

Felek1991

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 119
  • Chip&Dale MASTER
    • Zobacz profil
Everdrive by Felek1991
« dnia: 19.03.2014, 19:03:16 »
Ahoj!
Chciałbym wam drodzy forumowicze przedstawić mojego Everdriva którego wreszcie ukończyłem
i mój projekt może wreszcie ujrzeć światło dzienne. Ale zacznijmy od początku czyli cofnijmy
się jakiś czas wstecz gdy wraz z Mungomem wymyśliliśmy ze Pegasus nie musi pachnieć
plastikiem lecz czymś bardziej szlachetnym jak drewno. Więc nie mineło dużo czasu jak
znaleźliśmy się w lesie z ręczną piła, wybraliśmy delikwenta i pozyskaliśmy
materiał. Lecz etap suszenia drewna nie poszedł mi za dobrze i "pożyczyłem" drewno od sąsiadki.
I zacząłem robić obudowę do jedynego carta który takowej nie miał czyli złotej 5 lecz
gdy Maarios pokazał nam czym jest ED od razu wiedziałem że obudowa musi być właśnie do niego.
Ze względu na brak pracy i kasiory prace szły mozolnie ze względu na brak sprzętu, z kolei gdy była już
kasa na sprzęt wtedy czas na prace był ograniczony ale wiór po wiórze robota szła do przodu.
Ile czasu mi zajęło zrobienie Edeka wam nie powiem, bo sam nie wiem ale sądzę że zebrała by się
ładna suma godzin ale wszystko jest związane że robiłem coś takiego pierwszy raz i samemu
trzeba było dojść jak to zrobić żeby wszystko do siebie idealnie pasowało.Przeglądałem także
internet czy coś takiego ktoś już kiedyś zrobił i stwierdzam że nic nie znalazłem,
jak się mylę poprawcie mnie. Czy planuje robić coś podobnego dalej tego jestem pewien więc
oczekujcie mych kolejnych projektów. Mam nadzieje że się podoba, bo takie rzeczy mogą
docenić tylko ludzie tacy jak my :D










No i efekt końcowy po 3x warstwach lakieru.


Ps. Zastanawia mnie czy ktoś się domyśli z jakiej gry postawiłem "kropke" nad i bo ewidentnie jest to inna figura geometryczną.

C.D.N

Robi

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 135
    • Zobacz profil
Odp: Everdrive by Felek1991
« Odpowiedź #1 dnia: 19.03.2014, 19:52:05 »
Bardzo dobry pomysł i wykonanie również świetne (tylko nie lakierowałbym tego, oczywiście to tylko moje zdanie) gratuluję! :)

machbed

  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2124
  • Jeżeli jest sprawa, kontakt na PW.
    • Zobacz profil
Odp: Everdrive by Felek1991
« Odpowiedź #2 dnia: 19.03.2014, 20:41:47 »
Fajna robota Felek. Robercie, jeśli nie zaimpregnujesz drewna to jego żywotność jest baardzo ograniczona.

Lelox26

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 48
    • Zobacz profil
Odp: Everdrive by Felek1991
« Odpowiedź #3 dnia: 19.03.2014, 20:44:48 »
Hmm nigdy nie widziałem obudowy na carty z drewna :D

Jedrek85

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 413
    • Zobacz profil
Odp: Everdrive by Felek1991
« Odpowiedź #4 dnia: 19.03.2014, 22:07:02 »
Wszystko robiłeś dłutem czy frezarka też była w użyciu?

Mcin

  • Twój Moderator
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2922
    • Zobacz profil
Odp: Everdrive by Felek1991
« Odpowiedź #5 dnia: 19.03.2014, 22:33:11 »
Mój ojciec to by pewnie krzyczał, że o nic ie dbasz i wszystko zepsujesz, bo drewno ma potencjał :D Fajna sprawa, brakuje jeszcze, żebyś obudowy konsol atari robił :>

matizc

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 503
    • Zobacz profil
Odp: Everdrive by Felek1991
« Odpowiedź #6 dnia: 20.03.2014, 00:07:15 »
jak połączyłeś dwie strony carta ze sobą? Klejem? Czy może na coś innego? Mega to wygląda :) Czekam na zrobioną obudowę do pegasusa i będziesz rządził :D

MaarioS

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 1508
  • Famicom, SNES & N64 fan
    • Zobacz profil
Odp: Everdrive by Felek1991
« Odpowiedź #7 dnia: 20.03.2014, 11:39:26 »
Obudowa na cartridge do Pegasusa z drewna..... nigdy bym na coś takiego nie wpadł no i muszę powiedzieć, że efekt końcowy wygląda po prostu MEGA. Ile cenisz swoją robotę na zrobienie kolejnego takiego dla mnie?? :D

Felek1991

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 119
  • Chip&Dale MASTER
    • Zobacz profil
Odp: Everdrive by Felek1991
« Odpowiedź #8 dnia: 20.03.2014, 16:43:42 »
@Jedrek85
Ani dłutem ani frezarką, z rzeczy maszynowych używałem tylko szlifierki zrobionej z jakiegoś silnika przez mojego dziadka i szlifierki modelarskiej. A cała reszta to ręczne rzeczy typu papiery ścierne, przeróżne piłki i siekierki.

@Matizc
Klej ponakładałem na same rogi.

Robi

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 135
    • Zobacz profil
Odp: Everdrive by Felek1991
« Odpowiedź #9 dnia: 20.03.2014, 21:33:57 »
Arturo, nawet jak drewno jest przechowywane w warunkach domowych ? a nie na polu, myślę, że w ciepłym domeczku nic by się temu nie stało ;)

m.....d: To źle myślisz. Dowodem na to są skrzynki zegarów zechlane przez korniki, mimo tego, że zostały zaimpregnowane nawet, więc co się dzieje z drewnem, które nie zostało wcale zabezpieczone? W domu masz wilgoć. Drewno łapie ją, pleśnieje, gnije itp. Dlatego jeśli ktoś nie chce połysku to można zwyczajnie zaimpregnować drewno impregnatem bezbarwnym i bez połysku 2 lub 3 razy.

Przecież taki okaz przechowywany jest pod toną szmatek i wyciągany raz na jakiś czas, więc korniki nawet nie zamażą o tym, a tak serio to masz rację, nawet o takich oczywistych rzeczach nie pomyślałem, troszkę się podjarałem tym wyglądem przed lakierowaniem... ;P
« Ostatnia zmiana: 20.03.2014, 22:15:12 wysłana przez Robi »

Jedrek85

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 413
    • Zobacz profil
Odp: Everdrive by Felek1991
« Odpowiedź #10 dnia: 21.03.2014, 06:03:31 »
Z tego co widać to Felek potraktował go lakierem. Machbed są lakiery również matowe  ;D

SebaSan1981

  • Astromaniac
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 561
    • Zobacz profil
Odp: Everdrive by Felek1991
« Odpowiedź #11 dnia: 23.03.2014, 04:22:40 »
Fajnie to wygląda, tak po staropolsku w stylu okreslanym jako cepelia. Bo w sumie nasze retro to takie elektroniczne cepelia, zatem Felkowa obudowa everdrive-a tylko nadaje temu kolorytu i stylu. Świetna robota!!