Autor Wątek: Pierwsza konsola na której zagraliście  (Przeczytany 17144 razy)

Lelox26

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 48
    • Zobacz profil
Pierwsza konsola na której zagraliście
« dnia: 22.02.2014, 15:34:09 »
Witam! Skoro jest temat o pierwszej zagranej grze na pega, no to co teraz powiecie na wasz pierwszy sprzęt, na którym graliście Wy? :)

!!!UWAGA!!! Nie muszą to być Pegasusy, ale też wszelakie jego klony, lub też inny sprzęt!

To może ja zacznę. Moją pierwszą konsolą, a właściwie pegiem był oczywiście znienawidzony BS-500AS a.k.a Terminator.

Zdjęcie (nie moje) znalezione w internecie:

http://www.flickr.com/photos/75755566@N00/190657937/ [nofollow]
« Ostatnia zmiana: 18.12.2016, 20:07:55 wysłana przez machbed »

MaarioS

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 1508
  • Famicom, SNES & N64 fan
    • Zobacz profil
Odp: Pierwsza konsola na której zagraliście
« Odpowiedź #1 dnia: 22.02.2014, 16:27:11 »
Hmmm, masz bardzo ciekawy słownik wyrażeń, aż mnie zaintrygował:

!!!UWAGA!!! Nie muszą to być Pegasusy, ale też wszelakie jego klony, lub też inny sprzęt!

Jak to?? To w takim razie istnieją jakieś klony Pegasusa?? Myślałem, że Pegasus już sam w sobie jest klonem to Ty wychodzi na to, że skombinowałeś do tego jakieś klony klonów?? :D

To może ja zacznę. Moją pierwszą konsolą, a właściwie pegiem był oczywiście znienawidzony BS-500AS a.k.a Terminator.

Co to jest "peg"?? Czy z tego wynika, że "peg" nie jest konsolą?? Czy może chodzi o Pegasusa?? Może to się wydawać jak durne czepianie się drobiazgów ale w tej sytuacji to się wszystkiego spodziewam, mów bardziej precyzyjnie bo naprawdę nie do końca rozumiem o co Ci chodzi

Dodając coś od siebie i mówiąc na temat, no to.... jaka była moja pierwsza konsola, którą zobaczyłem i na której zagrałem?? Rzecz jasna Pegasus IQ-502 i jak dobrze pamiętam to chyba pierwsze co zobaczyłem na telepudle to Big Nose Freaks Out chyba?? No i od tego wszystko się zaczęło i trwa do teraz ;)

Mati

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 423
    • Zobacz profil
Odp: Pierwsza konsola na której zagraliście
« Odpowiedź #2 dnia: 22.02.2014, 23:50:45 »
Pierwszą konsolą na której zagrałem to był Pegasus Thompsonic 3500 home computer 3600 i takiego mam właśnie i dziś.

SebaSan1981

  • Astromaniac
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 561
    • Zobacz profil
Odp: Pierwsza konsola na której zagraliście
« Odpowiedź #3 dnia: 23.02.2014, 21:03:37 »
Pierwsza konsola?? Heh, był to kultowy swego czasu "Rambo&Terminator" czyli klon Atari2600.

Mcin

  • Twój Moderator
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2922
    • Zobacz profil
Odp: Pierwsza konsola na której zagraliście
« Odpowiedź #4 dnia: 23.02.2014, 22:04:59 »
Pierwsze, co pamiętam, to automaty Arcade w salonie gier w Ustce. Ponoć już mając 2 lata ciągnęło mnie w tą stronę i nie za bardzo dał się oderwać. ;)

OldSchool222

  • NIECH SIĘ INNI WSTYDZĄ!!!
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 280
  • Pegasus Forever :]
    • Zobacz profil
Odp: Pierwsza konsola na której zagraliście
« Odpowiedź #5 dnia: 23.02.2014, 22:42:38 »
pierwszą moją konsolką był Playstation 1 z oryginalną platynową płytą gry Formuła 1 '97 i płytą z kilkoma grami demo (m.in. Tekken 3 , któryś Tomb Raider , Kula World)

Papishon

  • Yandere~
  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 100
    • Zobacz profil
Odp: Pierwsza konsola na której zagraliście
« Odpowiedź #6 dnia: 23.02.2014, 23:47:33 »
Pierwszą była jakaś konsolka zbudowana przez mojego ojca. Był to pong i parę innych gier na jej bazie. Później Pegasus IQ502 rev.3.

mtek9

  • Nes Fan
  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 238
    • Zobacz profil
Odp: Pierwsza konsola na której zagraliście
« Odpowiedź #7 dnia: 24.02.2014, 02:02:46 »
Hmmm Atari 800XE lub Pegasus, trzeba by się nad tym dłużej zastanowić :P
Ale raczej Atari

Vash

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 774
    • Zobacz profil
Odp: Pierwsza konsola na której zagraliście
« Odpowiedź #8 dnia: 25.02.2014, 19:21:16 »
Moja pierwszą konsolą był pegasus iq 502 (w zestawie ze złotą 5), którą  dostałem swego czasu na komunię :)

matizc

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 503
    • Zobacz profil
Odp: Pierwsza konsola na której zagraliście
« Odpowiedź #9 dnia: 26.02.2014, 01:57:09 »
Ja za to grałem najpierw na Atari 130XE. Niestety wstyd się przyznać parę lat temu sprzedałem (w oryginalnym pudełku) do tego pełno rzeczy w oryginalnych pudełkach takie jak np. czytnik dyskietek nigdy nie otwarty jeszcze w folii :D drukarka igłowa użyta raz i takie tam... za śmieszną kasę, aż na płacz mnie się zbiera...

companiero

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 52
    • Zobacz profil
Odp: Pierwsza konsola na której zagraliście
« Odpowiedź #10 dnia: 15.04.2014, 15:28:30 »
Pierwszą na pewno były ruskie gry Elektronika które teraz chodzą na Allegro za duże pieniądze:) Swoją miałem na pewno w 88r był to "Tajny ocean?" "tajemniczy ocean?"czy cuś taka ośmiorniczka kupiona na bazarze w Elblągu, ale zapewne już wcześniej grałem na tym w szkole bo pamietam jajeczka i wyścigówki. A taką konsolą pełną gębą to był klon Atari 2600 i może 90r. W 87r grałem też w salonie nad morzem w jakiś czołg ? nie był to moon patrol sterowało się chyba na 2 ręce.
« Ostatnia zmiana: 15.04.2014, 15:30:40 wysłana przez companiero »

Szuter

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 20
    • Zobacz profil
Odp: Pierwsza konsola na której zagraliście
« Odpowiedź #11 dnia: 24.04.2014, 13:44:42 »
Pierwszą konsolą na której grałem był mój Pegasus-klawiatura na którym nauczyłem się bardzo szybko pisać  ;) Później była konsola BOS 3800A (swoją drogą była to bardzo udana przygoda, gdyż konsola ta była po prostu b.dobrze wykonana) jedynym minusem było to że była na baterie, ale wujek coś wykombinował i grało się już normalnie z zasilacza, no i grało się też trochę na PSX w GTA czy też w taką fajną bijatykę której nazwy niestety nie pamiętam :/

Jimm

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 52
    • Zobacz profil
Odp: Pierwsza konsola na której zagraliście
« Odpowiedź #12 dnia: 24.04.2014, 17:40:29 »
Moją pierwszą konsolką, był również Pegasus, konkretniej model BS-500AS, znany również jako Terminator, jeden z największych crapów :F, no ale mimo wszystko mile spędzało się przy niej dzieciństwo, wtedy nikt nie zwracał uwagi na to czy konsolka jest szajsem, czy dobra, po prostu się grało i nikt się do niczego nie przyczepiał :), do dzisiaj posiadam swojego BS'a, lecz niestety jest już na końcówce, obraz jest strasznie niewyraźny, lekko zmieszany ze "śnieżeniem", muszę regulować kabelek, by przestało śnieżyć, choć jest to męczące, gdyż jeden fałszywy ruch i śnieżenie wraca, jak i również zamiast dźwięku jest irytujący szum, za pewne problem ze strony konsoli, wejście na port, jest prawie urwane,  niezbyt wygodnie gra się na niej aktualnie, choć ma swoje lata, ale nawet jak się wykończy to będzie sobie stała na półce jako ozdoba na pamiątkę :P, jedynie co mi aktualnie pozostało to emulatory, ewentualnie zakup nowej konsolki. ;)

lopez

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 27
    • Zobacz profil
Odp: Pierwsza konsola na której zagraliście
« Odpowiedź #13 dnia: 26.04.2014, 00:17:28 »
Moja pierwsza gra to Ruska gra "Wilk i jajka", grałem też w wyścigi ( gra kuzyna) Brat miał innej firmy grę "Tenis ziemny" Następna elektroniczna gra to Tetris  Później był klon Atari2600 "Rambo" jest do dziś  U kuzyna była Amiga czy Comodore64 nie pamiętam Pierwszy raz na Pegasusie grałem u kolegi i był to IQ-502 Później pojawił się BS-500 bo na IQ-502 czy MT-777DX nie było nas stać Następnie brat kupił komputer stacjonarny 90Mhz potem był zmodernizowany do 200Mhz Następny miał już 1Ghz Czasami grałem na BS-500 ale zasilacz padł i po jakimś czasie brat chciał pograć, podpiął jakiś zasilacz i konsola padła A od 2-3 lat nastąpił powrót do gier na Pegasus i kupno konsoli Fenix i 2- IQ-502, z czego jeden nie miał głosu a drugi miał padnięty kondensator Fenix i IQ-502 został sprzedany, bo nie miały głosu ( Fenixa było mi szkoda bo wyglądał jak nówka i miał pudełko) Następnie kupiłem konsole SY-700 a IQ-502 sprzedałem bo nie miał padów Teraz mam Komputer AMD Athlon II x4 630 2,8GHz, Konsole Ps3, Famicom HVC-001 i klon SY 700 z oryginalnymi padami i pistoletem I o to moja krótka historia

marius150

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
Odp: Pierwsza konsola na której zagraliście
« Odpowiedź #14 dnia: 30.04.2014, 08:46:39 »
Moją pierwszą konsolą był BS-500AS Terminator i niektórym może dobrze znane 9999 Brick Game'y z Tankami, Tetrisem itp.