Autor Wątek: SZUKAM GRY-propozycja zmiany opisu  (Przeczytany 7720 razy)

MaarioS

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 1508
  • Famicom, SNES & N64 fan
    • Zobacz profil
SZUKAM GRY-propozycja zmiany opisu
« dnia: 09.02.2014, 00:11:45 »
Zapewne każdy wie na czym polega dział "Szukam gry" na tym forum. No to, jeżeli niektórzy mają wątpliwości lub nie wiedzą to dokładnie powiem, że polega on na dawaniu próśb o znalezienie pewnej dawnej gry na Pegasusa/NESa. Dokładnie, nie bez powodu to zaznaczyłem na grubo bo chodzi o Pegasusa i NESa. Możecie uważać, że zupełnie bez sensu to podkreślam bo ten dział i tak znajduje się pod napisem "Pegasus Gry" czyli to jest oczywiste, że dotyczy to tylko i wyłącznie gier na PEGASUSA. No właśnie, też tak dokładnie uważam jednak mimo to już kilka razy wydarzyła się taka sytuacja, że ktoś szukał gry po czym okazuje się, że grał w nią na automacie/PC/PSX czy czymkolwiek innym dziwnym co nie jest Pegasusem po czym w tej sytuacji to już szło się całkowicie załamać..... w taki sposób to ludzie mogliby szukać takiej gry nawet i 10 lat albo i nawet do us%@nej śmierci i nigdy w życiu by jej nie znaleźli. Jak ludzie chcą, żeby inni im pomogli to niech przynajmniej ich nie wprowadzają w totalny błąd, chyba nie muszę tłumaczyć dlaczego....

Tutaj jest dokładny opis tego działu:
"Szukam Gry
Jeżeli nie możesz znaleźć jakiegoś romu lub chcesz zasugerować, co powinno być dodane na stronę to pisz. "

Dlatego, moja propozycja jest taka aby na końcu dodać jeszcze takie zdanie:
"UWAGA!!! Dział ten dotyczy szukania gier przeznaczonych TYLKO na konsole Pegasus/NES!"

To już powinno ludziom dać wystarczająco informacji żeby więcej ich nie wprowadzać w błąd i żeby w każdym następnym temacie nie powtarzać znów tych bezsensownych pytań w stylu "ej a czy na pewno grałeś w to na Pegasusie??"... Jak ktoś chce poszukać gry przeznaczonej na co innego to niech napisze o tym temat w zupełnie oddzielnym niżej dziale. Mam nadzieję, że takie zwrócenie uwagi na "drobnostkę" wpłynie na jej poprawienie i wreszcie zyskamy choć odrobinę więcej porządku ;)

Mcin

  • Twój Moderator
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2922
    • Zobacz profil
Odp: SZUKAM GRY-propozycja zmiany opisu
« Odpowiedź #1 dnia: 09.02.2014, 12:27:53 »
Nie zaszkodzi, ale i wątpię, żeby pomogło. Jak komuś nie chce się sprawdzić, gdzie pisze, to i taka zmiana nie pomoże. chyba że byłby to mrygający kolorkami banner czcionką 30 :P

Felek1991

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 119
  • Chip&Dale MASTER
    • Zobacz profil
Odp: SZUKAM GRY-propozycja zmiany opisu
« Odpowiedź #2 dnia: 09.02.2014, 12:32:22 »
Czy ja wiem Maarios. Popatrzmy na to z innej strony, nie każdy jest alfa i omega na pewno mamy niektórych userów co po X latach natchnęło na wspomnienia i przypomnieli sobie jakąś grę co kiedyś gdzieś widział czy grał. Ale tak jak wspomniałem wyżej ktoś się zawsze może pomylić i zaklasyfikować dany tytuł pod nesa, a przynależność może być całkowicie do innej konsoli. No, a temat "szukam gry" rzeczywiście jest w tym przypadku po to by pomóc odnaleźć grę na pega ale sądzę, a wręcz jestem pewien że są tu ludzie co bardziej są wtajemniczeni we wszelakie konsole retro (m.in. Ty) i sądzę że zawszę mogą podzielić się wiedzą wszakże większą np. od takiego pegasusiaża like ja, korona na pewno nikomu się nie prze krzywi czy nie spadnie :D