Autor Wątek: Problem z padami (zawieszanie)  (Przeczytany 2173 razy)

zijacek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 98
    • Zobacz profil
Problem z padami (zawieszanie)
« dnia: 21.08.2013, 11:41:14 »
Witam.

Mam dwa stare i kiepskie klony: BS-500 i jakiś drugi bez naklejki z nazwą. W sumie póki co nie jest to istotne, bo sprzęty same z siebie nie są może warte większej uwagi, ale ciekawi mnie co może powodować taki efekt, że po wystartowaniu karta (mam tylko 168in1 i 150in1) wszystko niby śmiga, znaczy kart się odpala, jest ekran powitalny / ew. menu, ale wciśnięcie czegokolwiek na padzie zawiesza każdą z tych konsol. O ile do tej BS500 pad mam dedykowany 15-pinowy, którego nie jestem w stanie póki co nigdzie indziej sprawdzić, o tyle do tego drugiego mam pady 9-pinowe na 100% działające z inną konsolą. Karty też są ok. Może nawet nie tyle chodzi mi o same te konsole. Ale czy pady do różnych klonów mogą być nie do końca kompatybilne mimo jednakowego rodzaju wtyczki?

machbed

  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2124
  • Jeżeli jest sprawa, kontakt na PW.
    • Zobacz profil
Odp: Problem z padami (zawieszanie)
« Odpowiedź #1 dnia: 21.08.2013, 12:28:02 »
A masz inne pady aby na nich sprawdzić te 2 trefne konsole? Pady raczej nie mają nic do tego. Wygląda mi to na winę konsol, są uszkodzone.

MaarioS

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 1508
  • Famicom, SNES & N64 fan
    • Zobacz profil
Odp: Problem z padami (zawieszanie)
« Odpowiedź #2 dnia: 21.08.2013, 13:00:59 »
Z reguły jak jest ten sam wtyk (9 pin albo 15 pin) w Pegasusach to pady powinny być tak samo kompatybilne ze sobą, chyba że masz jakiegoś super duper dziwnego klona ale póki co to wszystkie nawet najgorsze terminatory jakie widziałem obsługiwały typowe pady od Pegasusa. Równie dobrze możesz mieć jakieś zwarcie w padzie ale skoro gadasz, że 1 pad jest w 100% sprawny to myśląc logicznie problem jest z samą konsolą.

zijacek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 98
    • Zobacz profil
Odp: Problem z padami (zawieszanie)
« Odpowiedź #3 dnia: 21.08.2013, 14:18:43 »
Nawet mam 2 takie pady na 100% działające na innej konsoli (też klonie o nazwie Thompsonic 1500). Te są 9-pinowe, i jedna z tych "padlin" właśnie takich potrzebuje. Druga (BS500-AS bodajże), ma gniazda 15-pinowe. Jeden pad mam chyba specjalnie do niej dedykowany (takie samo logo), i 2 też 15-pionowe nieco inne. Efekt na każdym taki sam, przy czym nie mam nic sprawnego do sprawdzenia tych 15-pinowych padów. Skoro powinny być kompatybilne, to wygląda na to, że konsole są uszkodzone. Te konsole mam kupę lat i pamiętam, że działały, ale miałem wtedy więcej padów, stąd też moje pytanie. Padły same z siebie? :) W sumie w porównaniu z tym Thompsopniciem ich elektronika wygląda na maksymalnie okrojoną. Ten BS500 nie ma nawet stabilizatora.

kospan

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12
    • Zobacz profil
Odp: Problem z padami (zawieszanie)
« Odpowiedź #4 dnia: 10.10.2013, 00:27:16 »
Mylisz się BS500 ma zapewne stabilizator wykonany na tranzystorze oraz diodzie zenera jego maksymalny prąd to 100mA (0.1A), zawieszanie się konsoli może być spowodowane poprzez słabą filtrację napięcia, procesory wręcz nienawidzą śmieci w zasilaniu, pewnie słabej jakości kondensatory wyschły i procesor nie pracuje stabilnie i się zawiesza, możemy tak gdybać przydały by się dobrej jakości zdjęcia :)

zijacek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 98
    • Zobacz profil
Odp: Problem z padami (zawieszanie)
« Odpowiedź #5 dnia: 17.11.2013, 14:20:51 »
No faktycznie jest ta stabilizacja :) Skuszę się jeszcze na wymianę elektrolitów. Myślisz, że fakt, iż konsole generalnie ruszają oznacza, że mogą w miarę żyć?

P.S. Szedłem sobie niedawno na targu pchlim i Pan miał tego słynnego klona z napisem "TV GAME" imitującego PSOne. W sumie zapytałem o cenę bez zamiaru kupienia tej konsoli, ale jak powiedział 10 zł to z samej ciekawości wziąłem (cały zestaw to jest). Wrażenia dotykowe są niesamowite :) Strach mocniej ścisnąć pada bo aż trzeszczy. Jednak co by nie mówić śmiga na niej wszystko co jej zapodałem.
« Ostatnia zmiana: 17.11.2013, 14:28:09 wysłana przez zijacek »

kospan

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12
    • Zobacz profil
Odp: Problem z padami (zawieszanie)
« Odpowiedź #6 dnia: 20.11.2013, 10:42:56 »
Tak samo z moim flinstation też śmiga wszystko :) za 10zł to cena rewelacyjna aż sam bym kupił :D

SebaSan1981

  • Astromaniac
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 561
    • Zobacz profil
Odp: Problem z padami (zawieszanie)
« Odpowiedź #7 dnia: 20.11.2013, 12:37:17 »
No to teraz się zacznie reklamowanie szajsowatych terminatorów i polistejszynów i zachwycanie się jakie to są niezawodne i wygodne w obsłudze :) czekamy na kolejne komplementy tego szmelcu!!

salviador

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 71
    • Zobacz profil
Odp: Problem z padami (zawieszanie)
« Odpowiedź #8 dnia: 21.11.2013, 00:08:09 »
skoro czekasz to ja z uporem maniaka powtórzę BS-500 AS KING!!!!! ;D

m.....d: Spam. Zamykam.
« Ostatnia zmiana: 21.11.2013, 07:43:28 wysłana przez machbed »