25.06.2018, 09:48:02 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Zapraszamy do rejestracji na forum wszystkich fanów Pegasusa!

Strona główna   Help Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: TROJAN NA FORUM-BARDZO PILNE  (Przeczytany 7285 razy)
MaarioS
Pomylenie powyższego loginu grozi śmiercią
Stały bywalec PG

Famicom, SNES & N64 fan

« : 17.08.2013, 01:47:19 »

Dokladnie przed chwila ja i Mati wykrylismy ataki jakegos trojana chcac wejsc na forum. Antywirus mowi, ze to jest dokladnie Kryptik.ANZ trojan. Napisalem ta wiadomosc z telefonu bo teraz z laptopa nie moge w ogole wejsc. Tak wiec niech admin zrobi szybka interwencje a niech wszyscy pozostali przeskanuja kompy!!!

Ilość cartridge'y jest wprost proporcjonalna do chęci posiadania ich więcej.

Pegasus Gry - forum Pegasusa i gier na Pegasusa
« : 17.08.2013, 01:47:19 »

Carnagge
Administrator
Stały bywalec PG

« Odpowiedz #1 : 17.08.2013, 16:30:08 »

Spoko - już czyszczę ten bałagan Uśmiech
Mati
Stały bywalec PG

« Odpowiedz #2 : 17.08.2013, 17:23:42 »

Sytuacja wygląda teraz tak, że na forum mogę już wejść, ale nadal wywala mi to o czym pisał MaarioS. Wcześniej natomiast absolutnie wejście nie było możliwe. Jak to się stało? System przeskanowałem i na szczęście w systemie czysto.
Carnagge
Administrator
Stały bywalec PG

« Odpowiedz #3 : 17.08.2013, 19:03:18 »

No mi też antywir zablokował forum, ale już jest czysto i wszystko gra. U mnie na Eset Smar Security nic nie wykrywa - zresztą nie powinno bo już pousuwałem dziadostwo z serwera.
Możliwe, że Twój antywir ma to niejako w "pamięci" i przez pewien jeszcze okres np. 24h będzie Cię ostrzegać.
Mati
Stały bywalec PG

« Odpowiedz #4 : 17.08.2013, 19:10:26 »

Też używam eseta i możliwe, że jest tak jak piszesz. Mam nadzieję, że z czasem przestanie wykrywać skoro jest to już wyczyszczone.
Carnagge
Administrator
Stały bywalec PG

« Odpowiedz #5 : 17.08.2013, 19:20:22 »

Odśwież kilkanaście razy stronę główną forum - pewno masz w plikach offline ten plik z wirusem i to przez to Ci się robi.
Mati
Stały bywalec PG

« Odpowiedz #6 : 18.08.2013, 23:49:23 »

Nadal mogę wejść na forum i wywala mi trojana a i nie działa mi też shout a zrobiłem dokładnie tak jak piszesz. Co róż wejdę na forum, to mogę sobie przeglądać, ale dodatkowo mam okno eseta. Blokowane ataki siedzą w kwarantannie. Po wyzuceniu zapamiętanych ataków, wyczyszczeniu przeglądarki nadal to samo. Wydaje mi się, że gdzieś coś nie jest do końca wyczyszczone i bodajże MaarioS ma ten sam problem w dalszym ciągu, ale niech kolega sam się wypowie, bo rozmawialiśmy na gg, to twierdzi, że nadal tak jest jak u mnie.
edit
Liczba zablokowanych ataków 62 jak narazie, po kolejnych wejściach na forum liczba zablokowanych ataków się zwiększa. Na szczęście w systemie czysto a wątpię, że mój Eset sobie coś tam wymyślił, bo wcześniej było wporządku a od momentu tego co się stało w piątek nadal dzieje się to samo. Nie wem czy po prostu niezaprzestanę wchodzenia na forum, bo gdybym np nieużywał eseta, to miałbym już nie zły syf w systemie pewnie a rozwiązanie musi jakieś być.
« Ostatnia zmiana: 18.08.2013, 23:54:08 wysłane przez Mati » Zapisane
machbed
Moderator Globalny
Stały bywalec PG

Jeżeli jest sprawa, kontakt na PW.

« Odpowiedz #7 : 19.08.2013, 08:15:24 »

Mi AVG już niczego nie wykrywa.

Popełniając setki błędów, okazujesz swoje niechlujstwo, brak zaangażowania w to, co robisz i brak szacunku dla osoby, która ma to czytać.
Carnagge
Administrator
Stały bywalec PG

« Odpowiedz #8 : 19.08.2013, 17:12:33 »

Ok teraz powinno być czysto Uśmiech Mati miał faktycznie rację - wirusa już nie było ale jeszcze została jakaś duperele przy shoucie. Natomiast Ci co mają autologowanie na forum tego nie uświadczali dlatego u nas było ok.
Mati
Stały bywalec PG

« Odpowiedz #9 : 19.08.2013, 23:21:32 »

No i teraz wszystko chodzi jak należy, super Uśmiech.
Strony: [1]
  Drukuj  

Skocz do: