Autor Wątek: Everdrive N8, czyli zagraj w każdą grę na Pegasusie/Famicomie-import i chętni  (Przeczytany 82648 razy)

MaarioS

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 1508
  • Famicom, SNES & N64 fan
    • Zobacz profil
Odp: Everdrive N8, czyli zagraj w każdą grę na Pegasusie/Famicomie
« Odpowiedź #15 dnia: 18.08.2013, 17:13:12 »
Taki drobny update: mnie trzeba będzie jednak wywalić z listy bo facet mówiąc 10 cartów miał na myśli wersje Fami/NES ale za to wersje na inne konsole niestety nie wchodzą w rachubę. Tak więc jak ktoś bierze Everdriva N8 ma do dyspozycji wersję na NESa albo Famicoma po zniżce za 300zł. sztuka chociaż od siebie osobiście polecam wersję na Famicoma gdyż posiada obsługę dodatkowych kanałów dźwiękowych a jak ktoś chciałby zagrać na NESie to zawsze może skorzystać z przejściówki ;) (jest dostępna za 25$ czyli za 82zł.). Rzecz jasna nie zmuszam więc jak ktoś chce brać wersję na NES to jak najbardziej nie ma problemu

MaarioS

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 1508
  • Famicom, SNES & N64 fan
    • Zobacz profil
Odp: Everdrive N8, czyli zagraj w każdą grę na Pegasusie/Famicomie
« Odpowiedź #16 dnia: 19.08.2013, 23:45:44 »
Podbiję jeszcze temat małym updatem: został ustalony wstępny deadline deklarowania się i wpłacania kasy: druga połowa września/końcówka. Tak więc odkładać kasę do września i żeby nikt nie zawalił sprawy bo już teraz nie będzie pierd@#enia się że ktoś nagle nie może czy coś, wszystko musi być pewne i w 100% zgrane żeby cokolwiek z tego wyszło. Tak więc macie wystarczająco dużo czasu na zgromadzenie bogactwa i przetrzymanie go i do końca września robimy zamówienie ;) . Jak ktoś jest chętny na dopisanie się do listy to nadal jak najbardziej jest opcja tylko tak jak powiedziałem, do końca września trzeba będzie już wpłacić kasę.

Mati

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 423
    • Zobacz profil
Odp: Everdrive N8, czyli zagraj w każdą grę na Pegasusie/Famicomie
« Odpowiedź #17 dnia: 20.08.2013, 00:39:59 »
Po trzech dniach dylematu i dogadaniu wszystkiego dokładnie z MaarioSem na gg dołączam się do listy. Interesuje mnie Everdrive na Fami. Reszta szczegułów na gg. Dzięki MaarioS za poświęcenie mi czasu i wytłumaczenie mi jak to działa. Genialne rozwiązanie wręcz. Co do szczegułów MaarioS, gg, ale jestem na tak.

MaarioS

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 1508
  • Famicom, SNES & N64 fan
    • Zobacz profil
Odp: Everdrive N8, czyli zagraj w każdą grę na Pegasusie/Famicomie
« Odpowiedź #18 dnia: 21.08.2013, 19:15:30 »
Dobra, jeszcze moje najprawdopodobniej ostatnie przemówienie jak na ten czas: nie wspomniałem w ogóle, że EverDrive również umie obsługiwać gry z FDSa, tak więc kolejny powód zachęcający ;) . Do tego kiedy jest żądanie zmiany strony dyskietki na A albo B to co jest najfajniejsze to ED zmienia strony automatycznie po kilku sekundach, tak więc facet bardzo dobrze i wygodnie zaprogramował całego carta. Do tego jest obsługa dodatkowego kanału dźwiękowego FDSa (jak mówiłem dostępny tylko w wersji famicomowej) chociaż słychać, że on nie jest w 100% dopracowany. Ogólnie dźwięk brzmi nawet całkiem ładnie ale niektóre dźwieki brzmią, w skrócie, mocno nie tak jak trzeba, najlepiej to słychać w niektórych sytuacjach w Zeldzie 2 na FDSa. Za to cała grywalność i funkcjonalność gier FDS z tego co mogę zobaczyć to jest w 100% sprawna ;) .

Tak przy okazji, dla chętnych zamieszczam trochę sampli przedstawiających działanie tego cacka (nagrane prosto z Famicoma AV):
sample1
sample2
sample3
sample4
sample5
sample6

Właśnie, chcę jeszcze wspomnieć jeszcze o najważniejszej sprawie, czyli..... jakiej?? No jak wiadomo, kasa. Sprawa wygląda tak, że kiedy zacznę już zbierać od ludzi kasę, to każdy mi wyśle te 300zł. (+rzecz jasna jakieś dodatkowe koszty jeżeli z kimś indywidualnie coś ustaliłem) i potem jak zgromadzę skarbiec od wszystkich to wtedy składam zamówienie, płacę i czekam na paczkę. Potem jak dostanę paczkę ze skarbami to szybko dam znać i zaraz od razu roześlę wszystkim po całej PL na adres z przelewu (jeżeli mam wysłać na inny to nie ma problemu, wystarczy dać mi znać). Tylko uwaga, ostrzegam, że cena 300zł. NIE JEST stała. Mianowicie, ceny są w USD, dlatego wszystko zależy od kursu. Na dzień dzisiejszy kurs wynosi 3,17zł, Szczerze mówiąc, rewelacyjny nie jest jednak taka wartość jeszcze wystarcza aby opłacić PCB, wysyłki i te pierdoły jednak ostrzegam, jeżeli kurs wypierdzieli znacząco do góry to i równo z kursem cena również walnie wzwyż, a za miesiąc może się stać wręcz wszystko, tak więc ewentualną podwyżkę ceny sami sobie zafundujecie.... dlatego radzę się z tym nie grzebać!!

MaarioS

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 1508
  • Famicom, SNES & N64 fan
    • Zobacz profil
Odp: Everdrive N8, czyli zagraj w każdą grę na Pegasusie/Famicomie
« Odpowiedź #19 dnia: 22.08.2013, 13:24:37 »
Po pewnej rozmowie i sugestii postanowiłem, że zrobię kolejny i to dość duży update, a mianowicie: OTWIERAM WOREK WPŁAT. Kto teraz może wpłacić za EverDriva to niech to zrobi JUŻ TERAZ równe 305zł. na moje konto. Zaraz jak dostanę wpłatę to natychmiast wysyłam ją na swoją paypalową skarbonkę i zamieniam na dolary USD i wtedy kto już wpłaci to ma sytuację w 100% pewną i może spać spokojnie, wtedy już z daną osobą zostanę rozliczony i kasa będzie tam grzecznie siedzieć.

Ze względu na to, że ostatnio były pewne ataki wirusów na forum to ze względów bezpieczeństwa wszystkim zainteresowanym wysłałem na PW swój adres mailowy. Na ten adres proszę o napisanie do mnie maila z prośbą o dane do przelewu. Wtedy zaraz po prośbie odpiszę ze swoimi danymi i będę czekać na wpłatę. Oto lista otrzymanych wpłat:

1. Roben (jednak wersja fami (ach te kobiety))-ZAPŁACONE
2. SebaSan
3. machbed-ZAPŁACONE
4. matiau-ZAPŁACONE
5. 1990in1
6. spazz4
7. Duobix (wersja nes)-ZAPŁACONE
8. Krisuroku
9. dakone
10. dafczynsky-ZAPŁACONE
11. Sogetsu
12. Mati-ZAPŁACONE
13. szydlo-ZAPŁACONE
14. Felek1991
15. Evil18-ZAPŁACONE
16. Jedrek85-ZAPŁACONE
17. dic-sc7
18. Skorpion-ZAPŁACONE
19. matizc-ZAPŁACONE

Powtarzam już po raz kolejny, chętni na Everdriva nadal mogą się dopisać do listy!! Zbieram chętnych i wpłaty tak jak to zostało ustalone, czyli do końca września. Jeżeli będą się dziać wszelkie jajca z kursem USD/PLN to wtedy napiszę wiadomość na forum i informację z ewentualną nową ceną.

Tak więc, prędko póki kurs nie podskoczy!!

P.S. Taka jeszcze dodatkowa informacja: w razie gdyby jakaś szatańska siła zadziałała i gdyby....ekhmm..... zakup nie wypalił i gdyby cokolwiek poszło nie tak, to rzecz jasna każdy kto zapłacił otrzyma pełny zwrot pieniędzy, dokładnie tyle ile zapłacił. Oczywiście mam nadzieję, że wszystko pójdzie gładko tylko mówię tak informacyjnie jakby co, żeby nikt się nie obawiał ;) .

A właśnie, jeszcze takie małe sprostowanie gdyby ktoś miał wątpliwości: każdy kto kupuje EverDriva OTRZYMA SAMĄ PŁYTKĘ DRUKOWANĄ (PCB), żadna obudowa, karta microSD ani żadna inna rzecz NIE JEST WLICZONA!!! Obudowy można zakupić ode mnie oddzielnie a wszelakie karty microSD czy czytniki jestem w stanie załatwić za dodatkową opłatą.
« Ostatnia zmiana: 11.09.2013, 12:37:25 wysłana przez MaarioS »

Mati

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 423
    • Zobacz profil
Odp: Everdrive N8, czyli zagraj w każdą grę na Pegasusie/Famicomie
« Odpowiedź #20 dnia: 22.08.2013, 15:23:46 »
Ode mnie poszła wpłata już też :).

ksysio1

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
Odp: Everdrive N8, czyli zagraj w każdą grę na Pegasusie/Famicomie
« Odpowiedź #21 dnia: 22.08.2013, 18:07:26 »
Ja na youtube kolesia z Polski widziałem co coś podobnego zklekocił tyle że pisałem do niego z 2 miesiące temu i nie odpowiada :( Tyle że zamiast karty MicroSD była MMC czy coś takiego. A więc dowód że nie tylko panowie z zagranicy umią coś takiego zrobić.

Tutaj link jak by ktoś chciał :
newbielink:http://www.youtube.com/watch?v=KZMtS90O9IQ [nonactive]

MaarioS

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 1508
  • Famicom, SNES & N64 fan
    • Zobacz profil
Odp: Everdrive N8, czyli zagraj w każdą grę na Pegasusie/Famicomie
« Odpowiedź #22 dnia: 22.08.2013, 18:16:28 »
A no widziałem to, to jest facet z "końkurencji" który pokazywał nam cały swój wynalazek. Zgadza się, przecież nie tylko "zagranica" ma samych geniuszy którzy robią coś co podbija cały świat, chociaż jak polak wypierdziela w cholerę bo wiadomo czemu to w sumie na jedno wychodzi. Mimo wszystko samemu Krzysiobalowi składam niesamowity szacun za całą robotę i udowodnił, że stereotyp przeciętnego polaka to nie tylko same chlanie, menelstwo i życie na zasiłku w Niderlandach ;) .

Duobix

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Odp: Everdrive N8, czyli zagraj w każdą grę na Pegasusie/Famicomie
« Odpowiedź #23 dnia: 22.08.2013, 18:30:48 »
O, flashcart multi-mapperowy krzysiobala. Ksysio1, on go robił jako pracę magisterską xD

MaarioS

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 1508
  • Famicom, SNES & N64 fan
    • Zobacz profil
Odp: Everdrive N8, czyli zagraj w każdą grę na Pegasusie/Famicomie
« Odpowiedź #24 dnia: 28.08.2013, 15:27:27 »
Kolejny update w temacie: uzbierałem już od kilku osób wpłaty już na starcie i od tamtego momentu.... zupełna cisza. Dlatego niech każdy zainteresowany z listy napisze mi na PW/GG/czymkolwiek przewidywaną datę wpłaty, rzecz jasna każdy z kim jeszcze w ogóle nie gadałem.

MaarioS

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 1508
  • Famicom, SNES & N64 fan
    • Zobacz profil
Odp: Everdrive N8, czyli zagraj w każdą grę na Pegasusie/Famicomie
« Odpowiedź #25 dnia: 28.08.2013, 18:52:05 »
UWAGA!!! Niestety zbyt długo się grzebaliście bo kurs USD robi swoje. Teraz osiągnął pułap 3,21, czyli od tego momentu cena za EverDriva wynosi 305zł.!! Niewiele wyżej ale jednak fakt faktem, dokładać ze swojej kieszeni nie będę. Jeżeli kurs znów się stanowczo podniesie/obniży to wtedy znów podbiję temat z odpowiednią podwyżką/zniżką tak więc miejcie to na uwadze.

Mati

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 423
    • Zobacz profil
Odp: Everdrive N8, czyli zagraj w każdą grę na Pegasusie/Famicomie
« Odpowiedź #26 dnia: 08.09.2013, 21:53:29 »
Witajcie :). Jako, że widziałem się w sobotę z MaarioSem, swoją drogą dzięki stary za świetny weekend. Wziąłem ze sobą Pegasusa i Dziad wziął Terminatora i zaczęliśmy testować na tych sprzętach everdriva. Co ciekawe Terminator bez problemu go odpalił mało tego, odpalił nawet Japońską Castlevanię 3, która jak wiadomo jest na mapperze vrc7 z dodatkowym chipem dźwiękowym. Terminator odpalił to bez zająknięcia, natomiast mój pegasus sobie to odpalił, ale dźwięk się niestety kaszanił. Tak czy inaczej jestem bardzo zadowolony z decyzji zakupu tego everdriva, gdyż obsługa jego jest banalnie prosta i jak dla mnie to jest coś niesamowitego. Będę mógł sobie przechodzić większość gier na NES-Fami. Na początku zmartwiło mnie trochę to, że nie jest obsługiwany mapper mmc5, ale tak na prawdę nie wiele gier jest pod ten mapper i zazwyczaj są to jakieś tytuły, których nie znam i nie grałem. Bardzo dobrze znam tylko Cv 3 i Gun sight - aka Laser invasion, ale to już na prawdę nie ma się co tego czepiać. Poza tym wszystko śmiga bardzo dobrze i na koniec powiem tylko tyle. Czekam z niecierpliwością na to cudo. Myślę, że zacznę w wolnym czasie więcej czasu spędziać przy konsoli. Pozdrawiam :).

MaarioS

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 1508
  • Famicom, SNES & N64 fan
    • Zobacz profil
Odp: Everdrive N8, czyli zagraj w każdą grę na Pegasusie/Famicomie
« Odpowiedź #27 dnia: 09.09.2013, 11:17:10 »
Daję kolejny update w temacie niestety z niezbyt dobrą wiadomością, a mianowicie: przez ostatnie dni kurs USD skacze jak poj#%@ny i teraz osiągnął prawie że pułap 3,25zł. tak więc niestety co za tym idzie, podniesiona cena. Na razie od tego momentu chętni na ED będą musieli mi wpłacić na konto 310zł. Dlatego tak jak widać, jeszcze raz mówię nie ociągać się żeby nie było przykrej niespodzianki!!

Oprócz tego, zrobiłem dosyć duży update z testami ED na konsolach. Chętnych do obejrzenia wyników wysyłam do mojego pierwszego posta na stronie nr 1, wyniki są naprawdę ciekawe ;) .

MaarioS

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 1508
  • Famicom, SNES & N64 fan
    • Zobacz profil
Odp: Everdrive N8, czyli zagraj w każdą grę na Pegasusie/Famicomie
« Odpowiedź #28 dnia: 11.09.2013, 12:51:47 »
Dobra, jeszcze jedno info ekonomiczne: przez ostatnie dni kurs USD na szczescie spadl dlatego jak sie tak dalej utrzyma to moge obnizyc cene, natomiast z tego tematu robie bardziej jakis blog ekonomiczny i tez przez to, ze ludzi nie zostalo duzo to OD TEGO MOMENTU pozostalych kupujacych prosze o kontakt ze mna zaraz przed dokonaniem przelewu, wtedy podam dokladna cene.

Tak mowiac przy okazji to chcialem powiedziec, ze juz uzbieralem minimalna ilosc 10 wplat (a nawet 11), dlatego juz mamy gwarancje realizacji zamowienia! Czyli transakcje mamy zapewniona, no i tak jak mowilem na wplaty czekam nadal i jak ktos chce sie jeszcze zalapac na ten pociag to niech szybko kupuje bilet, jest czas do konca wrzesnia ;)

Aha i jeszcze jedna drobnostka: jak ktos chce to mozna ED odebrac u mnie osobiscie w Wawie. Bedzie to mimo wszystko taniej o 5zl. jezeli to kogos urzadza jednak mimo wszystko informuje, ze tez jest taka opcja

MaarioS

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 1508
  • Famicom, SNES & N64 fan
    • Zobacz profil
Odp: Everdrive N8, czyli zagraj w każdą grę na Pegasusie/Famicomie
« Odpowiedź #29 dnia: 12.09.2013, 11:08:55 »
UWAGA, WAŻNA SPRAWA!!! Tak przemyślając tą całą sprawę, to lista chętnych liczy dokładnie 19 osób, czyli prawie 20 + jeszcze jakieś 1-3 osoby niewpisane które się jeszcze zastanawiają. W sumie, zamiast czekać bezsensownie to jak się dopisze +1 osoba do listy to można by było podzielić całe zamówienie na 2 paczki bo i tak koszta wyjdą prawie że te same. Myślę nad taką opcją: złożyć zamówienie na 10 sztuk ED dla 10 pierwszych osób którzy wpłacili kasę a potem jak uzbieram resztę wpłat to złożę zamówienie dla wszystkich pozostałych osób. Oto lista "najpierwszych":

1.machbed
2.matiau
3.dafczynsky
4.Mati
5.nekRoben + pewien gratis
6.Duobix (wersja NES)
7.szydlo
8.Jedrek85
9.Evil18
10.Skorpion

Dla tych osób mógłbym złożyć zamówienie już nawet teraz a z całą resztą będziemy czekać aż wszyscy wpłacą. TYLKO OSTRZEGAM, NASTĘPNE 10 LUB WIĘCEJ OSÓB NIE MOŻE ZAWALIĆ SPRAWY I MUSZĄ ZAPŁACIĆ BO INACZEJ Z NASTĘPNEJ TRANSAKCJI NIC NIE WYJDZIE!!! Musi być znów minimum 10 osób aby następna transakcja poskutkowała zniżką!!! Co o tym myślicie??