Autor Wątek: Everdrive N8, czyli zagraj w każdą grę na Pegasusie/Famicomie-import i chętni  (Przeczytany 82684 razy)

MaarioS

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 1508
  • Famicom, SNES & N64 fan
    • Zobacz profil
Ktokolwiek widział, ktokolwiek słyszał o dosyć nowym wynalazku zwanym Everdrive N8 na Pegasusa/Famicoma/NESa?? Jeżeli nie to przynajmniej masz okazję zobaczyć go teraz:



Dokładnie to kosztowało mnie to 109$ płytka + 5$ wysyłka, czyli razem 114$, tak więc my osobiście powinniśmy nawet się cieszyć z tego faktu gdyż sam koleś jest z Ukrainy dlatego wysyłka prawie nic nie kosztuje. W przeliczeniu wg paypala wszystko mnie wyszło idealnie 370zł., może z jakimiśtam groszami.

Jeszcze do tego dołożyć kartę micro SD i mamy cały ROMset w 1 carcie na Famiego ;) :

Mimo wszystko karta 1GB naprawdę wystarcza na niesamowitym luzie gdyż cały ROMset z romami ze wszystkich regionów zajmuje na karcie dokładnie 629MB.

Przydałoby się jeszcze zapakować te bebechy w jakieś pudło:


Jak widać sama płytka jest skonstruowana IDEALNIE tak, aby karta SD idealnie się schowała w obudowę ale i również nie wystawała, dlatego wyciągnięcie jej jest bardzo łatwe i bez kłopotów. Gruby plus

TESTY:

Pierwsze kwalifikacyjne testy (przeprowadzone na Famicomie AV):





Jeszcze dodatkowy test ciekawskich userów Pegasusa. Królik doświadczalny: Pegasus IQ-502 rev.3:


Jak widać-zaliczony!

Kilka kolejnych testów dzięki koledze Vinyl z E-N: Fenix (Pegah#j  :F ):



Jeszcze raz-działa!

Jeszcze jeden test- MT-777 DX (a bardziej to jego bebechy):


Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony: jak na razie na wszystkich konsolach ED działa znakomicie!!

KOLEJNE TESTY:
Thompsonic (podziękowania dla Mati):


Następny test na klonie-ZALICZONY!! Cart chodzi perfekcyjnie!!

Jeszcze kilka testów na przenośnych konsolach:
FC Mobile 2:


Jak widać nawet na przenośnej konsoli, działa IDEALNIE!! Tylko jeszcze taka mała notka: baterie muszą być naładowane w absolutnych 100% bo inaczej ED nie odczyta karty micro SD ale za to na ładowarce działa zupełnie bez problemu. Jeszcze rzecz jasna zależy jakich kto baterii używa.

No dobra, teraz kolejny test na przenośnej konsoli Hamy Famicom Portable ale tym razem tylko NA PÓŁ WYCZERPANYCH bateriach:


Jestem pod niesamowitym wrażeniem: ponownie EverDrive działa ZNAKOMICIE!!

No dobra, teraz czas na OSTATECZNY TEST który od zawsze chciałem zobaczyć: EverDrive N8 vs TERMINATOR! :F  (podziękowania dla dziat z EN). Kto wygra???
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.


....powiedzcie mi, że to jest sen, nie mam żadnych pytań :o .

Mcin:
Pozwolę sobie własnoręcznie dodać testy :)
SP-60

Tak, przy każdej próbie wyjęcia carta bez obudowy jest walka, bobrze, że EDN8 ma większe PCB niż moje 168 in 1 :>

Znienawidzony przez was PolyStation


I dla niedowiarków, coś z czym sobie nie radzi Nestopia, czyli hi poly grafa 3d w Hard Drivin'

I co? :P

Sorki za jakość, zdjęcia z tela.
/Mcin

Jestem pod niesamowitym wrażeniem, jak widać ED N8 ma kompatybilność z konsolami w 100%, wszystkie Famicomy jak i klony czytają go bez żadnej minimalnej lipy ani bez żadnego glitcha. Mogę stwierdzić, że kompatybilność tego jest perfekcyjna.

Jakby byli jacyś chętni na kupienie takiego cacka to pisać do mnie albo najlepiej w tym temacie, żeby było wszystko widoczne. Wtedy jeżeli się uzbiera kilka osób to można grupowo kupić takie płytki i wtedy jeżeli się uzbiera przynajmniej 10 osób to wtedy cena Everdriva zamiast 370zł. wyniesie nawet 300zł. za sztukę, tak więc warto się w takim czymś zorganizować. Zbieram również chętnych z "konkurencji" tak więc jeżeli się uzbiera odpowiednia liczba ludzi to wtedy wszystko sam ze sprzedawcą załatwię ;) . Zresztą sam bym się z chęcią zaopatrzył jeszcze w kilka Everdivów na inne konsole, czyli już 1 osoba chętna mimo wszystko jest.

Strona sklepu: http://shop.retrogate.com/
« Ostatnia zmiana: 29.06.2014, 22:17:33 wysłana przez Mcin »

Papishon

  • Yandere~
  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 100
    • Zobacz profil
Odp: Everdrive N8, czyli zagraj w każdą grę na Pegasusie/Famicomie
« Odpowiedź #1 dnia: 13.08.2013, 17:29:33 »
No cudo, fajna sprawa mieć takie cacuszko w domu. Odpala większość gier na fami/nes/pegasusa? Jak wygląda proces wgrywania gier na to? Wystarczą romy z sieci?

Obudowę sam robiłeś czy była w zestawie?

Może bym się skusił, ale dopiero pod koniec roku albo na samym początku bo wpierw chciałbym dorwać dreamcasta :)

MaarioS

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 1508
  • Famicom, SNES & N64 fan
    • Zobacz profil
Odp: Everdrive N8, czyli zagraj w każdą grę na Pegasusie/Famicomie
« Odpowiedź #2 dnia: 13.08.2013, 17:40:03 »
Kompatybilność mapperów w nim jest bardzo dobra i wręcz przeogromna, dlatego 99% gier na NES odpala bez żadnego problemu i absolutnie bezbłędnie 8) . Są co prawda jakieś super skomplikowane romy z jakimiś super nietypowymi mapperami które nie zadziałają ale to są najczęściej takie gry, z którymi problem jest nawet na emulatorze odpalić. Jeżeli chcesz zapytać o jakieś konkretne tytuły jak działają to po prostu napisz w temacie a ja wtedy przetestuję bo zrobić jakąś listę kompatybilności całego romsetu jest jak czyszczenie stajni Augiasza.

Co do wgrywania romów to wystarczy, że nagrasz na kartę SD te same romy z internetu które włączasz na emu a ED sobie ze wszystkim poradzi. Tak więc, bardzo prosta sprawa ;) . Co do obudowy to możesz również kupić od tego gościa ale za dodatkowe 15$ dlatego zwyczajnie przerobiłem swoją z carta który i tak zalegał u mnie zbyt długo.

Mcin

  • Twój Moderator
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2922
    • Zobacz profil
Odp: Everdrive N8, czyli zagraj w każdą grę na Pegasusie/Famicomie
« Odpowiedź #3 dnia: 13.08.2013, 17:54:31 »
Romy Asder 20 in 1 i 400 in 1 (ten z kawalerzystą w menu). Nestopia ich nie łyka, a FCEUX tak. Sprawdzisz?
Aha i czy wystarczy wgrać romy na kartę, czy trzeba się bawić w jakieś usuwanie nagłówków?

MaarioS

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 1508
  • Famicom, SNES & N64 fan
    • Zobacz profil
Odp: Everdrive N8, czyli zagraj w każdą grę na Pegasusie/Famicomie
« Odpowiedź #4 dnia: 13.08.2013, 18:19:14 »
Nie nie i nie, nie musisz się bawić w żadne usuwanie nagłówków. On właśnie z nagłówka bierze informacje o mapperze, rozmiarze itp. i potem u siebie włącza o potrzeba, dlatego wystarczy, że identyczne romy walniesz na kartę i po sprawie, nic więcej nie musisz robić ;) . Jedynie co jeszcze trzeba zrobić to ściągnąć soft od strony producenta (1 plik) i go wrzucić bezpośrednio na kartę SD a potem to już wystarczy wgrać romy i napierdzielać na prawdziwym hardware ;) .

Co do tych multicartów to w ogóle ich nie mam i niezbyt mogę znaleźć, dlatego podrzuć mi je na priv to wtedy przetestuję. Chociaż, te 400 in 1..... po co?? To jest zestaw gier które normalnie są dostępne jako oddzielne romy w necie, tak więc jaki jest sens?? :F

UPDATE: próbowałem przetestować te multicarty lecz niestety nie chciały zadziałać. Chociaż ogólnie te romy są strasznie dziwne, przynajmniej ich nagłówki które są zupełnie inne od standardowych i zupełnie nie wiem jak je odczytać, tak samo jak i Everdrive nie wie bo w ogóle nic nie wykrywa. Wszystko możliwe, że jak się gdzieś znajdzie więcej informacji o tych multicartach i się jakoś zmodyfikuje nagłówek to może dałoby radę ale na teraz to nie chcą mi się włączyć.
« Ostatnia zmiana: 13.08.2013, 18:41:20 wysłana przez MaarioS »

Mcin

  • Twój Moderator
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2922
    • Zobacz profil
Odp: Everdrive N8, czyli zagraj w każdą grę na Pegasusie/Famicomie
« Odpowiedź #5 dnia: 13.08.2013, 18:23:57 »
No właśnie na tych były ponoć jakieś unikaty pajrejt original i o to cały bulwers :>

Papishon

  • Yandere~
  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 100
    • Zobacz profil
Odp: Everdrive N8, czyli zagraj w każdą grę na Pegasusie/Famicomie
« Odpowiedź #6 dnia: 13.08.2013, 20:48:20 »
Mógłbyś sprawdzić czy multicarty z serii Quattro (te gry od codemasters) działają?
Np, te z Linusem czy F16? Jeszcze przy okazji ciekawią mnie polskie wersje Dizzyego i angielskie translacje Final Fantasy :)

MaarioS

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 1508
  • Famicom, SNES & N64 fan
    • Zobacz profil
Odp: Everdrive N8, czyli zagraj w każdą grę na Pegasusie/Famicomie
« Odpowiedź #7 dnia: 13.08.2013, 21:05:00 »
Wszystkie składanki Quattro i gry na nich chodzą bezbłędnie, tak samo jak wszystkie oryginalne i przetłumaczone Final Fantasy ;) . Polskie wersje Dizzyego czyli..... co?? Jakie?? Gdzie?? Co do samego Dizzyego to wszystkie gry z nim również działają bezbłędnie tyle że zauważyłem jedną dziwną rzecz: oryginalne romy Dizzy the Adventurer i Fantastic Adventures of Dizzy wersja aladdin (czyli ta red) chodzą bezbłędnie, natomiast wersja blue zaraz na starcie się zawiesza ale jak przerobię nagłówek i przypiszę grze mapper 2 to działa zupełnie bezbłędnie, czyli ta gra działa tyle że wymaga małej modyfikacji nagłówka. W takim razie mimo wszystko zakładam, że przetłumaczone wersje normalnie powinny działać.

W razie gdyby ktoś potrzebował to tutaj zamieszczam Dizzyego ze zmodyfikowanym headerem przystosowanym do działania na Everdrivie: http://speedy.sh/4SH9f/Fantastic-Adventures-of-Dizzy-The-USA-Unl-UOROM.nes
« Ostatnia zmiana: 13.08.2013, 21:41:21 wysłana przez MaarioS »

machbed

  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2124
  • Jeżeli jest sprawa, kontakt na PW.
    • Zobacz profil
Odp: Everdrive N8, czyli zagraj w każdą grę na Pegasusie/Famicomie
« Odpowiedź #8 dnia: 15.08.2013, 13:51:51 »
Są jacyś chętni z PG na to cudo? Robimy zbiorowe zamówienie, na razie mamy 3 osoby. Potrzebujemy minimum 10, żeby było około 60-70zł taniej na jednej sztuce. Chętni niech piszą do mnie lub MaarioSa na PW.

Lista chętnych:

1. Roben (wersja nes)
2. SebaSan
3. machbed
4. matiau
5. 1990in1
6. spazz4
7. Krisuroku
8. Duobix (wersja nes)
9. Dakone
10. dafczynsky
11. Sogetsu

Chętni będą dodawani do listy. Proszę o kontakt osoby zainteresowane tylko na 100%, jeśli ktoś jest niezdecydowany to proszę pytać MaarioSa w temacie o szczegóły, on rozwieje wasze wątpliwości, choć wydaje mi się, że opisał ten sprzęcik wystarczająco dobrze.
« Ostatnia zmiana: 19.08.2013, 10:41:44 wysłana przez machbed »

MaarioS

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 1508
  • Famicom, SNES & N64 fan
    • Zobacz profil
Odp: Everdrive N8, czyli zagraj w każdą grę na Pegasusie/Famicomie
« Odpowiedź #9 dnia: 15.08.2013, 21:40:26 »
Dopisz do listy jeszcze mnie bo tak jak mówiłem będę brać Everdriva 64 tak więc jeszcze wystarczy tylko 5 pewnych osób i bierzemy zamówienie ;)
« Ostatnia zmiana: 16.08.2013, 11:41:04 wysłana przez Mcin »

MaarioS

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 1508
  • Famicom, SNES & N64 fan
    • Zobacz profil
Odp: Everdrive N8, czyli zagraj w każdą grę na Pegasusie/Famicomie
« Odpowiedź #10 dnia: 16.08.2013, 09:33:02 »
UPDATE: w 1 poście zamieściłem wyniki kolejnych testów na Pegasusach. Jestem nieźle zaskoczony kompatybilnością tego carta bo jak na razie działa bez problemów na wszystkich testowanych przeze mnie konsolach!! :)

Evil18

  • I'm here
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 279
    • Zobacz profil
Odp: Everdrive N8, czyli zagraj w każdą grę na Pegasusie/Famicomie
« Odpowiedź #11 dnia: 16.08.2013, 17:10:14 »
Proszę proszę ciekawe urządzonko, ale tego pegahu... nic nie przebije :D

Mati

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 423
    • Zobacz profil
Odp: Everdrive N8, czyli zagraj w każdą grę na Pegasusie/Famicomie
« Odpowiedź #12 dnia: 16.08.2013, 19:27:04 »
Szczerze mówiąc zainteresowało mnie to po rozmowie z Vinylem, bo nie do końca wiedziałem jak to działa a posiadanie wszystkich gier na 1 kartridżu to jest po prostu coś niesamowitego. Wrzucam pcb do konsoli i gram w co tylko mi się podoba i nawet mógłbym wtedy sprzedać wszystkie carty, bo miałbym everdrive. Powiedz mi MaarioS jak wygląda sytuacja z odpalaniem gier na vrc 6 i 7? Takie Lagrange point pójdzie bez problemu?

MaarioS

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 1508
  • Famicom, SNES & N64 fan
    • Zobacz profil
Odp: Everdrive N8, czyli zagraj w każdą grę na Pegasusie/Famicomie
« Odpowiedź #13 dnia: 16.08.2013, 22:23:37 »
VRC6 jest obsługiwane i działa bardzo dobrze razem z pięknym dźwiękiem, aż jestem mile zaskoczony :) . Castlevania 3 japońska jak i Madara brzmią prawie że jak oryginalne, może jakieś bardzo drobne różnice są które ciężko mi będzie usłyszeć, zatem pewnie bardziej wsłuchani gracze by usłyszeli różnicę ;) . VRC7 niestety nie jest na razie obsługiwany dlatego Lagrange Point na nim nie pójdzie

MaarioS

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 1508
  • Famicom, SNES & N64 fan
    • Zobacz profil
Odp: Everdrive N8, czyli zagraj w każdą grę na Pegasusie/Famicomie
« Odpowiedź #14 dnia: 18.08.2013, 14:32:54 »
Znakomicie!! Wychodzi na to, że już uzbieraliśmy idealnie 10 osób czyli minimum do zamówienia!! W takim razie napiszę do sprzedawcy z zapytaniem o szczegóły, żeby ustalić wszystko i wtedy dam dokładną odpowiedź co i jak. Rzecz jasna to jeszcze nie jest koniec transakcji, jak ktoś jeszcze chce kupić Everdriva to normalnie ma okazję, im więcej osób tym lepiej a zamknę cały temat kiedy zwyczajnie skończy się liczba chętnych. Jedynie chciałem dać informację, że sytuacja się rozwija pozytywnie dlatego jest duża szansa na realizację zamówienia do której najprawdopodobniej dojdzie i wszystko na to wychodzi ;) . Tak więc niepewni szybciej podejmować decyzję, okazja już jest prawie że pewna i bliska realizacji!!

Właśnie, jakby ktoś chciał to mam kilka cartów famicomowych po 12-15zł. w sam raz na obudowę do ED, tak więc jak coś to pisać do mnie.
« Ostatnia zmiana: 18.08.2013, 15:11:32 wysłana przez MaarioS »