Autor Wątek: oszustwa w grach  (Przeczytany 59875 razy)

McTommi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 59
    • Zobacz profil
Odp: oszustwa w grach
« Odpowiedź #60 dnia: 16.03.2010, 13:19:45 »
Hmm, a Ja o tym niewiedziałem  ::) . Poprostu nigdy nie oszukuje   :601: :P ...

Soulwatcher

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 75
    • Zobacz profil
Odp: oszustwa w grach
« Odpowiedź #61 dnia: 16.03.2010, 14:40:32 »
W Battletoads Double Dragon w levelu 3-2 był myk pozwalający nabić masę punktów - konkretnie w tym momencie gdy zjeżdżało się na linie w dół, a przeciwnikami były działka przypominające z wyglądu kamery.
Wystarczyło zajść takie działko od tyłu (zbliżyć się do tej ściany po której się ono poruszało, a nie do przeciwnej) i wykonać cios Betonowa Kula (lub Tornado w przypadku Dragonów).
Efekt był taki, że działko uderzone było w locie około 10 razy pod rząd - czyli zamiast 2000 punktów za pojedyncze uderzenie dostawało się ich 20000 xD

SebaSan1981

  • Gość
Odp: oszustwa w grach
« Odpowiedź #62 dnia: 16.03.2010, 15:09:42 »
Pamiętam ten motyw. Lepiej i łatwiej się go wykonywało człowiekiem niż ropuchą. A w Battletoads w etapie Elevator Shaft można było nabijać bunkty w jednym miejscu traktując "z bańki" żólte kulki turlające się w dół planszy jedna po drugiej. Każda dawała chyba 1000 lub 2000 pts a co 100 000pts było dodatkowe życie.

Soulwatcher

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 75
    • Zobacz profil
Odp: oszustwa w grach
« Odpowiedź #63 dnia: 16.03.2010, 17:55:25 »
Owszem, sam sobie tak punkty też nabijałem. Był tylko jeden warunek - żeby to wszystko działało, niezbędny był kij zdobyty na samym początku levelu. Bez kija nie można było rozwalać tych kulek nawet i "z byka" - gdy próbowałem to robić, kulki mnie rozjeżdżały. A jeszcze coś - w dalszej części tego samego etapu są wentylatory spychające z platformy (lub wsysające do środka) i miotacze gazu. Jeśli ma się kij, można to wszystko potraktować "z byka", ułatwiając sobie nieco przejście :)

Pangia

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 148
  • Pang(i)a
    • Zobacz profil
Odp: oszustwa w grach
« Odpowiedź #64 dnia: 16.03.2010, 21:18:08 »
W Battletoads Double Dragon w levelu 3-2 był myk pozwalający nabić masę punktów - konkretnie w tym momencie gdy zjeżdżało się na linie w dół, a przeciwnikami były działka przypominające z wyglądu kamery.
Wystarczyło zajść takie działko od tyłu (zbliżyć się do tej ściany po której się ono poruszało, a nie do przeciwnej) i wykonać cios Betonowa Kula (lub Tornado w przypadku Dragonów).
Efekt był taki, że działko uderzone było w locie około 10 razy pod rząd - czyli zamiast 2000 punktów za pojedyncze uderzenie dostawało się ich 20000 xD

Przy odrobinie szczęścia można tam było nabić full punktów - 999999 :)

Hendan

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 460
  • I LOVE NINTENDO ^^
    • Zobacz profil
Odp: oszustwa w grach
« Odpowiedź #65 dnia: 20.03.2010, 14:00:44 »
Heh a mi się przypomniało stare oszustwo w grze Rygar - doładowanie żytek ;D tzn nie było to takie typowe oszustwo ale warto sobie było doładować żytka przed wyruszeniem na wyprawę, mianowicie: Po dojściu do drugiego levelu z pełnym zapasem żyć zaraz na początku należało stanąć plecami do ściany i atakować nacierające na nas stwory; gra regenerowała je w nieskończoność dopóki tam staliśmy, po dłuższej chwili siekania zyskaliśmy jedno ''kółeczko'' życia a po kolejnej następne, czyli razem mieliśmy już pięć okienek z życiami a nie trzy tak jak na początku :) Należy być cierpliwym to trochę trwa, żytko nie wskoczy od razu ;) na obrazku pokazuję w którym miejscu dokładnie należało stanąć ->  

 
« Ostatnia zmiana: 20.03.2010, 14:03:29 wysłana przez Hendan »

McTommi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 59
    • Zobacz profil
Odp: oszustwa w grach
« Odpowiedź #66 dnia: 20.03.2010, 23:18:05 »
Toż, to nie oszustwo. To cwaniactwo!  :P  :D

mtek9

  • Nes Fan
  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 238
    • Zobacz profil
Odp: oszustwa w grach
« Odpowiedź #67 dnia: 28.04.2010, 11:45:03 »
ja jak grałem w Adventure island to cały czas strzelałem, jeśli młotki znikają w powietrzu to trzeba w tym miejscu podskoczyć i zawsze jest tam jajo albo klucz

Jeszcze pamiętam jedną dziwną rzecz, miałem kiedyś tiny toon 2 grałem z kolegą i nam nie szło i rzuciliśmy cartem o ścianę, pudełko się rozleciało a od płytki odleciał glut(tzn. naderwał się z jednej strony) włączyliśmy grę spowrotem i okazało się, ze można wchodzić do zamku bez biletów(ale psuł się roller caster)a jak się docisneło gluta np. zakleiło go taśmą gra chodziła jak dawniej(roller caster działał a do zamku nie wolno było wejść) to była najdziwniejsza rzecz jaką pamiętam z pegasusem :D

LISTI

  • Contra MasteR : )
  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 83
    • Zobacz profil
Odp: oszustwa w grach
« Odpowiedź #68 dnia: 28.04.2010, 15:44:34 »
ja jak grałem w Adventure island to cały czas strzelałem, jeśli młotki znikają w powietrzu to trzeba w tym miejscu podskoczyć i zawsze jest tam jajo albo klucz

takze gdy jest takie cos jak kolega wyzej opisał i po podskoczeniu nie ukazuje sie "jajko" , nalezy chwile odstac w tym miejscu. Po pewnej chwili(nie dlugiej) pod nami ukaże się winda która uniesie nas na bonus :)

VerminatorX

  • Mroczny Kombajnista
  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 245
  • Jestem Spamistą.
    • Zobacz profil
Odp: oszustwa w grach
« Odpowiedź #69 dnia: 28.04.2010, 16:06:50 »
mtek9, LISTI - oszustwem bym tego nie nazwał, bonusy w grach są po to, żeby je zdobywać, a przecież żaden gracz nie jest jasnowidzem, więc jakąś wskazówkę musieli zaimplementować.

mtek9

  • Nes Fan
  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 238
    • Zobacz profil
Odp: oszustwa w grach
« Odpowiedź #70 dnia: 28.04.2010, 16:10:59 »
no w sumie jak by to był błąd to by tego nie umieszczali w 2 części

wotan55

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
Odp: oszustwa w grach
« Odpowiedź #71 dnia: 01.03.2011, 18:04:12 »
heh w Mario było coś takiego że w podziemnych planszach szło się górą :) a na koniec biegło się dalej i były takie 3 rury :)  jak mi się coś przypomni to jeszcze napisze :P

Darkhog

  • Władca MyCrossSoftu i MTDW
  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 62
    • Zobacz profil
Odp: oszustwa w grach
« Odpowiedź #72 dnia: 02.03.2011, 20:15:34 »
B@Q, wiesz co??? Zupełnie o niej zapomniałem(o fasoli). Gdzie ona była?

Jeśli było, to sorry, ale fasola jest w 2-1, ale jest ukryta w murkach (gdzie dokładnie to nie wiem).

//edit: No i nie można zapomnieć o moim ulubionym Giant Mario. W tym hacku po zebraniu grzyba/kwiata to tylko przepaść mogła cię zabić/zmniejszyć/odebrać strzelanie.
« Ostatnia zmiana: 02.03.2011, 20:22:30 wysłana przez Darkhog »

noxx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11
    • Zobacz profil
Odp: oszustwa w grach
« Odpowiedź #73 dnia: 04.03.2011, 07:49:37 »
Oszustwa, pamiętam jedno - lata temu, u kumpla przechodziliśmy Ninja Gaiden 3. No nie było by w tym nic niezwykłego gdyby nie fakt, że na dwa pady, z tym, że drugi był zepsuty i dodawał życia po wciśnięciu bodajże A i czegoś na D-Padzie. Do tej pory nie wiem jak to możliwe...

Elemelek215

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 26
    • Zobacz profil
Odp: oszustwa w grach
« Odpowiedź #74 dnia: 18.04.2012, 19:34:50 »
Kilka dni temu spotkałem się z taką sytuacją :|
Przepraszam za jakość zdjęć.




Niestety nie dało się już wyjść z tego , wieczna blokada :D