Autor Wątek: kozi616 - Oszust jakich mało !!!!!!  (Przeczytany 25614 razy)

alzen

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 93
    • Zobacz profil
Odp: kozi616 - Oszust jakich mało !!!!!!
« Odpowiedź #15 dnia: 18.07.2013, 09:13:32 »
Panie Kozi nie rób ze mnie i z siebie przed wszystkim durnia! I już nie musisz walczyć o dobre imię bo już go nie masz! Dziś złożyłem pisemne zawiadomienie w Prokuraturze Rejonowej w mojej miejscowości - obyś pracował u prywaciarza bo z państwowej roboty Cię wywalą za to...

Ehh, no czytam ten wątek, na forum się tutaj akurat średnio udzielam ale nie mogę w tym momencie się nie wypowiedzieć.

roton, fakt - zapłaciłeś kupę kasy; fakt - z opisu, który przeczytałem dość pobieżnie wydaje się że nie powinno być z tym sprzętem żadnych problemów. Ale człowieku, gadanie że kogoś z pracy wywalą to już nie są miłe teksty i tak naprawdę jak jeszcze tak pokrzyczysz będzie miał fajny materiał do sądu co do kultury twojej wypowiedzi. Co Ciebie obchodzi jego praca? Nie kupiłeś od niego miejsca pracy w którym pracuje tylko konsolę do gier z dawnych lat. Tyle w temacie, uspokój się trochę; to że prawdopodobnie masz rację nie znaczy, że możesz się tak do niego odzywać.

Poza tym, to się pewnie nazywa inaczej prawnie i forum to miejsce dość kameralne ale jeśli kozi w sądzie wygra to jak nic ładując taki temat moim zdaniem niszczysz jego dobre imię; do czego sam przyznajesz się poniekąd swoimi ostatnimi postami. Także jak przegrasz to kozi jeśli akurat nie masz racji i poczuje się tym dotknięty wcale nie będzie musiał tak tego zostawiać moim zdaniem. Wiesz, nie jest to rozwieszanie plakatów mówiących o nim źle; no ale jakieś psucie dobrego imienia to to jest. Z tym, że jak pisałem; forum to miejsce dość kameralne więc nie wiadomo czy ktokolwiek weźmie to pod uwagę.
« Ostatnia zmiana: 18.07.2013, 09:18:13 wysłana przez alzen »

Mcin

  • Twój Moderator
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2922
    • Zobacz profil
Odp: kozi616 - Oszust jakich mało !!!!!!
« Odpowiedź #16 dnia: 18.07.2013, 13:19:00 »
A zamiast sądu nie wystarczyło zapytać najpierw o zwrot, jak już sprzedawca okazał się dostępny?

roton

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 33
    • Zobacz profil
Odp: kozi616 - Oszust jakich mało !!!!!!
« Odpowiedź #17 dnia: 18.07.2013, 15:45:42 »
No rzeczywiście trochę mnie poniosło i napisałem za dużo i niepotrzebnie i przyznaje że wstyd mi za to! Przepraszam więc wszystkich których to poruszyło a zwłaszcza użytkownika kozi616 mimo że mnie oszukał i wiem o tym...Wybaczcie raz jeszcze i gryzę się w język...usunąłem to co niepotrzebne już bo rzeczywiście źle to wyglądało!

MaarioS

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 1508
  • Famicom, SNES & N64 fan
    • Zobacz profil
Odp: kozi616 - Oszust jakich mało !!!!!!
« Odpowiedź #18 dnia: 18.07.2013, 16:07:25 »
Przede wszystkim to wydaje mi się, że najpierw powinieneś całą sprawę zgłosić do allegro a potem jak wszystko byłoby pewne to ewentualnie osądzać sprzedawcę tutaj. Przecież w tej sytuacji nie kupiłeś konsoli od jakiegośtam Zenona z Zimbabwe i nie wysyłałeś mu kasy przez Western Onion tylko cała transakcja ma 100% ochronę prawną i zawsze możesz żądać zwrotu pieniędzy, odesłania przedmiotu albo jakkolwiek interweniować w takiej sytuacji. Jeżeli facet nie odbierał fona przez jakieś 1-2 dni to nie sądzę, żeby była to jakakolwiek tragedia, przecież każdy ma swoje życie prywatne i sprawy i nie zawsze jest w stanie być na linii przez 24h

marjcin

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 26
    • Zobacz profil
Odp: kozi616 - Oszust jakich mało !!!!!!
« Odpowiedź #19 dnia: 18.07.2013, 16:47:43 »
To jest właśnie allegro , kupuje się coś a potem nic nie można zrobić , weź potem coś udowodnij.Sprzedawca ci powie że ty to zrobiłeś, a on sprzedał towar w idealnym stanie. Sam kiedyś kupiłem konsolę która miała w opisie stan idealny ,a potem dostałem sprzęt wadliwy , niezgodny z opisem.Oczywiście sprzedawca stwierdził że on dobry wysyłał... ehhh wspólczuje takiej kasy wydanej.
« Ostatnia zmiana: 18.07.2013, 17:50:54 wysłana przez marjcin »

machbed

  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2124
  • Jeżeli jest sprawa, kontakt na PW.
    • Zobacz profil
Odp: kozi616 - Oszust jakich mało !!!!!!
« Odpowiedź #20 dnia: 18.07.2013, 17:08:18 »
Allegro umywa ręce od pomocy w ewentualnym odzyskaniu pieniędzy. Tak więc w tych sprawach szkoda nawet do nich pisać. Trzeba sobie radzić samemu.

kozi616

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 147
    • Zobacz profil
Odp: kozi616 - Oszust jakich mało !!!!!!
« Odpowiedź #21 dnia: 18.07.2013, 17:26:54 »
ja z nadzieją czekam na szybkie rozpoczęcie sprawy. złożę oczywiście obszerne wyjaśnienia i mam nadzieję to szybko zakończyć. konsola powinna być tego samego dnia odesłana jeśli okazała się niesprawna. bez jakiegokolwiek pytania. późniejsza ingerencja: rozkręcanie konsoli, padów od razu powinna dyskwalifikować (i mam nadzieje że tak będzie) rozpoczęcie jakichkolwiek rozmów. mało to prawdopodobne aby po tygodniowym testowaniu konsola nagle przestała działać (jesteśmy teraz na etapie "uszkodzona"). wcześniej przycisk on za ciężko chodził, pad był do regeneracji, chociaż teraz jest jak nowy i konsola odpalała jeden na 30 kartridży (w sumie 48) a teraz co piąty, chociaż zdanie wcześniej zostało stwierdzone, że nawet 100 restartów nie daje rezultatu. bardzo to wszystko pogmatwane. ja ze swej strony mogę dodać że na 98% nie czuję się winny. 1 zostawiam na niepodczyszczone kartridże, 2 na ciężko chodzący przycisk start. stanu płytki nie komentuję dlatego że konsoli nie rozkręcałem. działała - nie było takiej potrzeby. jak we wcześniejszej wypowiedzi dodam że odpaliłem 46 z 48 kartridży. konsola miała przerwaną plombę. pytanie o nią powinno paść przed licytacją. jeśli tego się nie pamiętało, konsola doszła i była widoczna przerwana plomba powinna zostać odesłana bez pytania. tematu nie ma co dalej drążyć, skończy się sprawa dam znać, gdy skończy się druga o znieważenie i pomówienie też powiadomię. filmiku z działania nie ma, zresztą powinien on zostać nakręcony od razu po stwierdzeniu uszkodzenia konsoli, a nie kilka dni potem i po ingerencji.  

M.K

roton

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 33
    • Zobacz profil
Odp: kozi616 - Oszust jakich mało !!!!!!
« Odpowiedź #22 dnia: 18.07.2013, 23:27:38 »
Mój wniosek zaraz po rozpatrzeniu został odrzucony...brak możliwości udowodnienia wysłania uszkodzonego towaru i ogólnie sprawa została potraktowana jako błaha i śmieszna i z tego co się dowiedziałem to 95% takich wniosków z Allegro odrzucają. Mam nadzieję że Pan kozi jest już zadowolony a tak w ogóle to jak miałem odesłać towar tego samego dnia jak nie było kontaktu ze sprzedającym - dopiero po 2 dniach...I nie pisz mi proszę o pomówieniach bo w mailu który mi wysłałeś zaprzeczyłeś praktycznie wszystkiemu co było w opisie aukcji! Zresztą zobacz powyższe wypowiedzi innych użytkowników którzy to przeczytali. Nic już od Ciebie nie chce, nie będę się kopał z koniem!!! Transakcję można skomentować w 2 słowach - cwaniactwo i chamstwo. Temat do zamknięcia lub wyrzucenia wszystko jedno.

alzen

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 93
    • Zobacz profil
Odp: kozi616 - Oszust jakich mało !!!!!!
« Odpowiedź #23 dnia: 19.07.2013, 01:54:42 »
No dobrze, domyślam się że po odrzuceniu wniosku jesteś w bardzo złym nastroju - ale nie tylko w sądzie chciałeś zacząć sprawę; zacząłeś ją również tutaj.

Uważam, że użytkownikom należy się chociażby kilka fotek zestawu i prezentacja działania; wszyscy tu od siebie kupują; powiedziałeś A to powiedz B; ludzie z forum to nie twoja widownia do rozstrzygania tej sprawy tylko użytkownicy którzy może następnym razem jak będą chcieli kupić od tego sprzedającego dwa razy się zastanowią z powodu tego tematu, daj im chociaż materiał do własnej ceny.

Naprawdę przykro mi, że spotkała cię taka sytuacja, nie uważam, że oszukujesz natomiast nie jestem w stanie jednoznacznie stwierdzić kto miał rację. Rozkręcanie konsoli praktycznie przebiega w przypadku każdego zakupionego modelu. Dla sądu ta sprawa byłaby pewnie z góry dla Ciebie przegrana, bo rozkręcałeś. Dla nas to nie jest powód - wszyscy rozkręcamy nowo nabyte modele; także nie sądzę że sam coś uszkodziłeś. Z drugiej strony jeśli kozi miał do tej pory dobre opinie, też nie można go przekreślać.

Jak mówię, moim zdaniem użytkownikom forum należą się chociaż film i zdjęcia, żeby każdy mógł wyrobić sobie własne zdanie.

ps. jeszcze moja rada, ubezpieczajcie paczki - jakiś czas temu sie tym zainteresowałem, jak wysyłacie paczkę płaci się 1zł za 50zł wartości. Zestaw kosztował 400zł? Dorzucić te 9zł i ubezpieczyć na 450zł - przecież nie wykluczone, że sytuacja ta jest winą czy kiepskiego zapakowania czy też nieostrożności Poczty Polskiej w obchodzeniu się z paczkami. Tak czy inaczej, poczta paczkę przyjęła, podjęła się dostarczenia - jeśli sprzęt dotarł w innym stanie niż ten w jakim był nadany można próbować odzyskać pieniądze za ubezpieczoną paczkę. Nie wiem na ile to jest skuteczne bo ubezpieczona paczka, której dotyczyła moja sytuacja dotarła bez problemów w dobrym stanie; natomiast uważam, że jak się kupuje drogie rzeczy ubezpieczenie jest absolutnie konieczne. Majątek to nie jest w stosunku do ceny zakupionych przedmiotów - a zawsze ma się większe poczucie bezpieczeństwa.
« Ostatnia zmiana: 19.07.2013, 02:02:31 wysłana przez alzen »

roton

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 33
    • Zobacz profil
Odp: kozi616 - Oszust jakich mało !!!!!!
« Odpowiedź #24 dnia: 19.07.2013, 07:51:24 »
Będą zdjęcia zakupionej konsoli, ale wrzucę dopiero jutro wieczorem. Postaram się też nagrać filmik i zobaczycie że część kartridży konsola w ogóle nie uruchomi a inne konsole bez najmniejszego kłopotu i nie piszcie "przeczyść styki dokładnie itp., ileż można czyścić...zainteresowanych sprawą zapraszam do obejrzenia prezentacji kupionego zestawu ale tak jak pisałem - jutro wieczorem dopiero zamieszczę bo nie mam możliwości na razie.

machbed

  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2124
  • Jeżeli jest sprawa, kontakt na PW.
    • Zobacz profil
Odp: kozi616 - Oszust jakich mało !!!!!!
« Odpowiedź #25 dnia: 19.07.2013, 09:33:03 »
Zasadnicze pytanie panie roton. Gdzie ty miałeś głowę dając 4 bańki za PEGASUSA?

alzen

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 93
    • Zobacz profil
Odp: kozi616 - Oszust jakich mało !!!!!!
« Odpowiedź #26 dnia: 19.07.2013, 12:21:04 »
machbed, dał to dał, teraz sprawa ma się jak widać ku jakiemu takiemu końcowi; po co rozgrzebywać wszystko od początku i czepiać się rotona, że wydał tyle a tyle. Wydał to wydał, jego decyzja.

roton

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 33
    • Zobacz profil
Odp: kozi616 - Oszust jakich mało !!!!!!
« Odpowiedź #27 dnia: 19.07.2013, 16:13:45 »
Panie machbed...Za dobrego MT-777DX z oryginalnymi padami i zasilaczem (150-200), oryginalny, kompletny karton w przyzwoitym stanie wraz z dokumentacją (30-50) + 48 kartridży w tym 168in1, złota 4 i kilka innych ciekawych pozycji...policz sobie sam i nie bój się o moją głowę! 

Matisek

  • Gość
Odp: kozi616 - Oszust jakich mało !!!!!!
« Odpowiedź #28 dnia: 19.07.2013, 18:50:57 »
Zresztą to nawet nie ma znaczenia, mógł zapłacić 200zł a mógł zapłacić 1000zł, liczy się fakt że został wydymany (o ile to wszystko jest prawdą).

alzen

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 93
    • Zobacz profil
Odp: kozi616 - Oszust jakich mało !!!!!!
« Odpowiedź #29 dnia: 19.07.2013, 20:00:10 »
No i właśnie tego wolałem uniknąć, pierdzielenia o byle czym; post machbeda zaczął off-top i uważam, że pora go skończyć. Poczekać na matriały od rotona i wtedy zabrać głos lub po prostu siedzieć cicho i ocenić wszystko wedle własnego uznania.

mod: Więc siedź cicho i się nie odzywaj. Znalazł się ojciec miłosierdzia od rozwiązywania sporów.
« Ostatnia zmiana: 19.07.2013, 20:35:49 wysłana przez machbed »