23.10.2018, 09:08:58 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Zapraszamy do rejestracji na forum wszystkich fanów Pegasusa!

Strona główna   Help Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Jumper Pak i Expansion Pak  (Przeczytany 7201 razy)
KiK-NintendoFan
Użytkownik
*

« : 16.07.2013, 13:07:10 »

Mam pytanie: do czego służy Jumper Pak? Czy używanie go pozwoli mi na odpalenie gier wymagających EP, czy Jumper ma inne zastosowanie?

http://www.grupa-mirai.pl/ Polecam, wbijajcie!!!
Pegasus Gry - forum Pegasusa i gier na Pegasusa
« : 16.07.2013, 13:07:10 »

Mcin
Twój Moderator
Moderator Globalny
Stały bywalec PG

« Odpowiedz #1 : 16.07.2013, 14:10:17 »

http://en.wikipedia.org/wiki/Nintendo_64_accessories

Jeśli dobrze rozumiem (a Wikipedia nie kłamie tym razem :> ), to nie pozwoli. Ale jeśli masz konsolę bez wbudowanego Jumper Packa to bez niego nie będziesz miał obrazu.
MaarioS
Pomylenie powyższego loginu grozi śmiercią
Stały bywalec PG

Famicom, SNES & N64 fan

« Odpowiedz #2 : 18.07.2013, 13:35:38 »

Fabrycznie w Nintendo 64 jest zawsze włożony Jumper Pak i jest to 4MB RAMu konsoli a Expansion Pak to jest 8MB czyli dodatkowe +4MB dla konsoli. Jeżeli jakaś gra wymaga Expansion Paka to jest to chyba oczywiste, że na Jumperze nie odpali, co nie??

Szczerze mówiąc to jeżeli dobrze pamiętam i się orientuję to Expansion Paka wymagają jedynie 2 gry: Donkey Kong 64 (już razem z cartem EP był fabrycznie dołączany) i Legend of Zelda: Majora's Mask. Jeżeli masz Jumpera to te 2 gry się po prostu w ogóle nie włączą. Jeszcze jest z jakiś mały zestaw gier przy których Expansion jest opcjonalny, w sensie jeżeli jest wsadzony do konsoli to jest wyższa rozdzielczość i przez to grafika jest lepsza, lepsza płynność itp., ogólnie usprawnienie grywalności.

Ilość cartridge'y jest wprost proporcjonalna do chęci posiadania ich więcej.

Zelas12
Fan Famicoma i Castlevani!!
Stały bywalec PG

« Odpowiedz #3 : 21.07.2013, 07:58:18 »

MaarioS wybacz ale muszę dopisać o Perfect Darku Uśmiech
KamaZ
Gość
« Odpowiedz #4 : 30.03.2016, 19:59:22 »

Expansion Pack to po prostu rozszerzenie pamięci do N64, bez niego np nie pociupiesz w Perfect Darka na singlu Chichot
Wiem bo mam
zijacek
Użytkownik
*

« Odpowiedz #5 : 30.03.2016, 21:51:12 »

Jeśli już odświeżono ten wątek to dodam, że jumper pak nie jest pamięcią. Pamięć jest wbudowana w konsolę, a jumper pak jest jedynie zestawem zworek podłączających tę wbudowaną pamięć.
Co do płynności gier używających expansion pak'a opcjonalnie to miałbym wątpliwości. Głowy sobie urwać nie dam, a i nie mam jak teraz tego sprawdzić, ale mam Duke Nukem Zero Hour, który tak właśnie z niego korzysta, i o ile grafika poprawia się, to płynność niestety chyba spada. Tak to przynajmniej zapamiętałem, ale mogę się mylić.
Bary
Nowy użytkownik
*

« Odpowiedz #6 : 06.11.2016, 23:45:24 »

Konsola szybciej się grzeje przy włożonym Expansion Packu co może powodować spadek fps, pomaga ściągnięcie klapki.
Strony: [1]
  Drukuj  

Skocz do: