Autor Wątek: Tablety - co o nich sadzicie?  (Przeczytany 7063 razy)

Roben

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 426
    • Zobacz profil
Tablety - co o nich sadzicie?
« dnia: 29.06.2013, 09:28:17 »
Witam, zalozylem ten temat ze wzgledu na posiadaczy Tabletow.
Otoz sam stalem sie posiadaczem owego tabletu i nie narzakam na dzialanie, w sam raz na surfowanie po necie noca. Model jaki posiadam to Lark FreeMe 70.9 7cali na Androidzie 4.0.

Sam mialem niszowe zdanie nt. tabletow, ale jest ok, mozna zainstalowac photoshopa, duza gama aplikacji, popularny i rozwijany OS, ogolnie na wypad poza domem jest Gites.
Chwilowo jestem uzalezniony od WiFi, ale z czasem zainwestuje w Aero2.

Jakie wasze jest zdanie natemat tabletow?

Mati

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 423
    • Zobacz profil
Odp: Tablety - co o nich sadzicie?
« Odpowiedź #1 dnia: 29.06.2013, 12:27:11 »
Powiem tak. Dla widzących jest to na pewno fajne i ciekawe rozwiązania do korzystania poza laptopem, czy komputerem stacjonarnym, bo można sobie korzystać wszędzie z takiego tableta, czy to jadąc pociągiem, czy inną komunikacją, ale wszędzie. Ja zacząłem Tyfloinformatyka i co prawda będziemy się uczyć obsługi iphone'ów, tabletów z wbudowanymi syntezami mowy. Generalnie jestem daleki od dotykowych urządzeń, ale jeśli znajdzie się osoba, która mnie do nich przekona i rzeczywiście jest to na tyle możliwe bym mógł z tego korzystać w pełni to kto wie? Może się do tego przekonam i sam będę kiedyś śmigał z iphone'em, czy tabletem.

SebaSan1981

  • Astromaniac
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 561
    • Zobacz profil
Odp: Tablety - co o nich sadzicie?
« Odpowiedź #2 dnia: 29.06.2013, 13:14:43 »
Miałem okazję używać. Nadają się tylko i wyłącznie do hasania po internecie, do niczego więcej. Dla mnie to zdecydowanie za mało bo od małego urządzonka oczekuje czegoś więcej niż tylko przeglądanie facebooka i demotywatorów. Programy do grafiki, do tworzenia muzy, bardziej zaawansowane gry - takie rzeczy na tablecie nie mają racji bytu. Dlatego laptop, czy to mały czy duży będzie zawsze lepszy od tabletu - przynajmniej dla mnie.

Doolo

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 356
    • Zobacz profil
Odp: Tablety - co o nich sadzicie?
« Odpowiedź #3 dnia: 29.06.2013, 15:41:11 »
Bzdurny, śmieszny gadżet dla ludzi uzależnionych od internetu i cyfrowego świata. Element wyposażenia w towarzystwie, które postrzega ludzi przez zasób portfela. To jest dla mnie tablet.

Mcin

  • Twój Moderator
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2922
    • Zobacz profil
Odp: Tablety - co o nich sadzicie?
« Odpowiedź #4 dnia: 29.06.2013, 22:30:17 »
Nie-do końca. Żyjemy w społeczeństwie informacyjnym, w zasadzie musimy być w sieci na bieżąco. Ja w jednej z dorywczych robót tak miałem, że kilka minut po rozpoczęciu "internetowej" rekrutacji do roboty najlepsze fuchy pozajmowane. Jak ktoś nie korzysta z zaawansowanych aplikacji i lubi pograć w gierki dotykalskie, a waga laptopa przeszkadza- jest okej. Do tego coraz więcej poważnych programów pojawia się na tabki, oraz peryferia jak klawiatura, mysz czy możliwość podłączenia do kilku monitorów. Mówie ofc o sprzęcie na Androidzie, bo iOS to faktycznie do zabawy, a Windowsa na tablecie na oczy nie widziałem.
Tak jak kiedyś Dominacja Lapków nad pecetami wydawała sie niemożliwa, tak dziś jest standardem. Za parę lat możliwości 3-kilogramowego notebooka mogą przekraczać potrzeby kowalskiego, który wybierze tablet na drogę, a w domu podłączy do klawy i myszki Żeby pograć w Kłeja 6 :> Co widząc, jak bardzo się towar upowszechnia, może się spełnić.
Żeby nie było, nie mam tabletu, ani nawet fona z internecią porządną, ale niemożność np. sprawdzenia dojazdów na biegu coraz bardziej mi się naprzykrza :>

1990_in_1

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 59
    • Zobacz profil
Odp: Tablety - co o nich sadzicie?
« Odpowiedź #5 dnia: 30.06.2013, 23:45:56 »
bankowo tablet>notebook
Żeby te tableciątka mnie miały zainteresować poczekam jeszcze kilka lat, żeby dało się na tym odpalić poważniejsze rzeczy. Tak jak nie wierzyłem rok temu, że da się grać w gta III na telefonie i bardzo dobrze, że się nie założyłem..

szafir

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 0
    • Zobacz profil
Odp: Tablety - co o nich sadzicie?
« Odpowiedź #6 dnia: 01.07.2013, 15:15:22 »
Miałem okazję używać. Nadają się tylko i wyłącznie do hasania po internecie, do niczego więcej. Dla mnie to zdecydowanie za mało bo od małego urządzonka oczekuje czegoś więcej niż tylko przeglądanie facebooka i demotywatorów. Programy do grafiki, do tworzenia muzy, bardziej zaawansowane gry - takie rzeczy na tablecie nie mają racji bytu. Dlatego laptop, czy to mały czy duży będzie zawsze lepszy od tabletu - przynajmniej dla mnie.


Jesteś w błedzie.

Oryginalnie tablety były urządzeniami dla grafików, tylko że takie profesionalne kosztują po 4-5 tys zł i mają opcje dodanego rysika.

Natomiast to czym jesteśmy zalewani to faktycznie zabawki.

SebaSan1981

  • Astromaniac
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 561
    • Zobacz profil
Odp: Tablety - co o nich sadzicie?
« Odpowiedź #7 dnia: 01.07.2013, 17:23:59 »

Jesteś w błedzie.

Natomiast to czym jesteśmy zalewani to faktycznie zabawki.

Nie jestem w błędzie bo pisałem właśnie o tych zabawkach a nie o specjalnych oryginalnie projektowanych tabletach dla grafików.

Jedrek85

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 413
    • Zobacz profil
Odp: Tablety - co o nich sadzicie?
« Odpowiedź #8 dnia: 01.07.2013, 17:54:04 »
Dla mnie jest to zbędny gadżet. Przeznaczony jest dla ludzi uzależnionych od internetu.
Często przebywam u Norwegów na imprezach, gdzie głównie panuje cisza bo każdy jest zapatrzony w swojego smartphone lub tablet.

Pegasus Family Game

  • Mam IQ-502 i przeszedłem Mario. Grozisz mi?
  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 33
  • Pegasus był, jest i będzie w sercach Polaków...
    • Zobacz profil
Odp: Tablety - co o nich sadzicie?
« Odpowiedź #9 dnia: 03.07.2013, 07:53:30 »
Ja mam taba samsung galaxy tab 2 7.0 i jest git. Jego główne zadania w mych rękach to: gry, wi-fi jak gdzieś jestem (bo w domu nie mam) i to by było na tyle. Czy ja wiem czy taki zbędny gadżet? Można sobie fajnie pograć. Lepszy jest do tego niż mój smartphone lg swift l5. Ale każdy ma swoje zdanie. Moje tak wygląda.

Pegasus Family Game

  • Mam IQ-502 i przeszedłem Mario. Grozisz mi?
  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 33
  • Pegasus był, jest i będzie w sercach Polaków...
    • Zobacz profil
Odp: Tablety - co o nich sadzicie?
« Odpowiedź #10 dnia: 05.07.2013, 09:16:17 »
Tablet to bardziej gadżet aniżeli coś przydatnego do konkretnych celów.
Tu się akurat mogę zgodzić. Nie wiadomo właściwie po co jest tablet.

1990_in_1

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 59
    • Zobacz profil
Odp: Tablety - co o nich sadzicie?
« Odpowiedź #11 dnia: 05.07.2013, 15:29:01 »
Wielkie telefony są drogie, a lapki za duże/ciężkie, więc to całkiem dobry kompromis. Czytaj w autobusie na stojaka z lapka albo trzęsącego się telefonu...

witoldksywa

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 0
    • Zobacz profil
Odp: Tablety - co o nich sadzicie?
« Odpowiedź #12 dnia: 26.07.2013, 16:48:14 »
są okej bo są lżejsze i bardziej przenośne.

Papishon

  • Yandere~
  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 100
    • Zobacz profil
Odp: Tablety - co o nich sadzicie?
« Odpowiedź #13 dnia: 28.07.2013, 20:30:12 »
Mi osobiście tablet przydałby się co najwyżej do czytania mang, oglądania anime czy przeglądania sieci podczas wyjazdów... tyle, że wyjeżdżam raz na ruski rok na dłuższą przejażdżkę, toteż tablet wydaje mi się zbędnym bajerem. Mangi wygodnie mi się czyta nawet na moim małym smartfonie, anime od biedy też da się oglądać a i jakieś tam Angry Birdsy czy inne proste gierki uruchomi. Swoją drogą, do "mobilnej emulacji" starych systemów wystarczy mi PSP. Z pewnością też jest o wiele wygodniejszą maszynką do grania niż dotykowe ekrany.

Gdybym miał wybierać między małymi urządzeniami multimedialnymi to z pewnością wybrałbym netbooka (czy ultrabooka, nie wiem czy netbooki się jeszcze w ciągłej sprzedaży).

PS. Interesującym dla mnie "tabletowym urządzeniem" wydaje się urządzenie o wdzięcznej nazwie JXD7300S. Stoi na nim Android w wersji 4.1.
Da się do niego podczepić klawiaturkę i stworzyć iluzje małego laptopka, podobno też doskonale radzi sobie z emulacją takich konsol jak SNES, NES, N64, PSX, NEOGEO etc.

Czytałem trochu w necie o tym i podobno to najlepszy chiński produkt tego typu. Gdyby tylko nie kosztował tak dużo...
Albo przynajmniej był dostępny w normalnych sklepach typu Saturn, Media Markt. Można byłoby wtedy się tym zainteresować, tak to trochę zakup w ciemno...
No ale trzeba przyznać ciekawie to wygląda. Ten Dpad... w ogóle cały design jak cholera przypomina mi NDS`a xD

« Ostatnia zmiana: 28.07.2013, 20:49:27 wysłana przez Papishon »

MaarioS

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 1508
  • Famicom, SNES & N64 fan
    • Zobacz profil
Odp: Tablety - co o nich sadzicie?
« Odpowiedź #14 dnia: 29.07.2013, 23:47:34 »
Jak coś to raczej prędzej Wii U:


Hah, toż to wygląda wręcz jak bezczelna kopia....