Autor Wątek: Pomoc w identyfikacji konsoli  (Przeczytany 1410 razy)

Mischel

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 27
    • Zobacz profil
Pomoc w identyfikacji konsoli
« dnia: 28.11.2017, 20:30:01 »
Witam
Kolega odnalazł na strychu taki oto sprzęt:
[nofollow]
[nofollow]
[nofollow]
Konsola była brudna jak pies i zalana. Obudowę domyłem, płytkę też ile mogłem. Środek wygląda tak:
[nofollow]
[nofollow]
[nofollow]
Zasilacz który był w jednej reklamówce z konsolą nie ma żadnych oznaczeń, miał wymienianą końcówkę i po pomiarze daje 13,75V
I teraz mam kilka pytań:
Co to za konsola?
Do czego służą przełączniki na padach?
Zasilacz nie jest za mocny? Z tego co tu wyczytałem pegasus powinien mieć 9V a ten ma prawie 14V Mam zasilacz od tplinka 9V 0,85A po odwróceniu polaryzacji powinien być ok do pegasusa ale zastanawiam się czy ogarnie tego klona.

machbed

  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2124
  • Jeżeli jest sprawa, kontakt na PW.
    • Zobacz profil
Odp: Pomoc w identyfikacji konsoli
« Odpowiedź #1 dnia: 28.11.2017, 21:13:28 »
Napisałem ci wcześniej do czego powinny służyć te przełączniki. Nie doczytałeś.

Co to za konsola? Jeden z pierdyliarda pirackich klonów japońskiego Famicoma, którymi zalane było pół świata, łącznie z Polską. Parametry zasilacza takie, jak mają wszystkie klony. Stabilizator 7805, dla twojego świętego spokoju i pewności popatrz czy środek gniazda zasilającego leci na GND w stabilizatorze, wtedy wszystko będzie się zgadzało i podpinasz zasilacz 9V z minusem w środku. Poza tym ten zasilacz bez opisówki może mieć zawyżone napięcie bez obciążenia, mam podobnie zachowujący się zasilacz 9V. Najważniejsza jest polaryzacja. Teoretycznie stabilizator 7805 może wytrzymać napięcia jakoś do 30 paru woltów, kwestia zastosowania odpowiedniego radiatora + pasty termoprzewodzącej. Dla pewności gdy podepniesz zasilacz i włączysz konsolę, miej pod ręką miernik i sprawdź napięcie wyjściowe na stabilizatorze napięcia, czy czasem nie jest sfajczony, wartość powinna się mieścić jakoś pomiędzy 4,7 a 5,2V.

VertekS

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 225
    • Zobacz profil
Odp: Pomoc w identyfikacji konsoli
« Odpowiedź #2 dnia: 29.11.2017, 20:50:23 »
Ładny klon, PCB wygląda jak to od konsoli którą określamy jako Fenix NT-102. Pady z przełącznikami turbo ekstra sprawa, widać że "jedynka" nie była oszczędzana - pewnie dobrze będzie ci się na nich grało jak pewnie grało się koledze.
Nie będę powtarzał tego co napisał machbed, od siebie dodam że wyższe napięcie / większy prąd = więcej ciepła wydziela stabilizator, po prostu kontroluj to podczas gry i sprawdzaj czy obudowa w tylnej części nie jest parząca, jak tak to trzeba zasilacza o niższych parametrach. Jeżeli 7805 będzie zbyt przeciążony po prostu odetnie zasilanie, bo straci swoje właściwości.

Mischel

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 27
    • Zobacz profil
Odp: Pomoc w identyfikacji konsoli
« Odpowiedź #3 dnia: 30.11.2017, 08:00:58 »
Machbed, fakt z tymi przyciskami się zagapiłem.
Byłem na giełdzie elektronicznej i nabyłem końcówki do zasilacza, konsola odpala na zasilaczu od tp-linka w sobotę porządnie ją potestuje. Pastę to w sumie mogę wymienić, mam jakąś nie najgorszą do pc.
Konsola jakim cudem się uchowała, mieliśmy z kumplem po MT-777DX ale obie z torbą kartridży zostały pożyczone innemu koledze który po jakimś czasie je wywalił :( Jeszcze w zeszłe lato gdzieś mi się walało pudełko po moim. Teraz próbujemy zdobyć/pożyczyć jakieś kartridże ale większość kumpli nic już nie ma. Na tą chwilę mam 64in1, 66in1, 79in1 i 4in1. Na jednym z nich jest czarny obraz.