Autor Wątek: Wyprawa na łowy- czyli ciepła Niedziela i giełda staroci :)  (Przeczytany 21769 razy)

matizc

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 503
    • Zobacz profil
Dzisiaj z racji ciepłego dnia wybrałem się na Młyn i Dworzec Świebodzki na tzw. rupieciarnie - We Wrocławiu, w którym notabene mieszkam... Za kwotę 100zł nabyłem (wszystko sprawne, tylko nie mogę Palma Vx sprawdzić, bo nie mam ładowarki...):











Pewnie pomyślicie, po co mi stary mały telewizor? To świetna sprawa, raz, że działa i ma z tyłu złącza na chinche, a dwa, że jest na prawdę mały, poręczny i świetnie nadaje się do testów konsol i innych urządzeń, gdyż do TV mam praktycznie wszystkie wejścia wpięte ;)

Myślę, że za te wszystkie cuda 100zł to niezła cena ;) z racji, że wszystko działa i myślę, że ten Vx także. :)

Pozdrawiam ;)

Ps. jak nie uda mi tego Vx'a odpalić, to chcę go wykorzystać jako podświetlenie do GB Pocketa...

matizc

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 503
    • Zobacz profil
Odp: Wyprawa na łowy- czyli ciepła Niedziela i giełda staroci :)
« Odpowiedź #1 dnia: 21.04.2013, 17:43:11 »
Dzisiaj także wybrałem się na giełdę i jestem zadowolony z "łowów", szczególnie, że trafiłem na 3 carty pegza i to kolekcjonery, za które razem dałem- 17zł (43 in 1, Blaster Master oraz 4 in 1). ;P wszystko sprawne jak zawsze, game boy jeden i drugi praktycznie nówki, niewielkie ryski na ekranikach, jeden i drugi mają klapki na baterię no i parę klasycznych gierek- po 25zł za zestaw (wraz z grami), do tego skołowałem na 3 graczy kabel do GBA za szokujące 3zł :P. Palmek też spoko, stacja dokująca, która ładuje i można podłączyć pod kompa, oczywiście sprawny, model to - Palm Zire71 z wejsciem na karty SD - 20zł, Sound Mixer MPX-55 (10zł). Teraz daję sobie na wstrzymanie, bo trochę zbyt często bywam na tych targach i kasa leci ;)




kozi616

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 147
    • Zobacz profil
Odp: Wyprawa na łowy- czyli ciepła Niedziela i giełda staroci :)
« Odpowiedź #2 dnia: 21.04.2013, 18:11:24 »
giełdy to jest to. trzeba wiedzieć gdzie szukać. od jakiegoś czasu niestety nie jeżdżę do Sandomierz i omija mnie dużo smakołyków :)

Pegasus Family Game

  • Mam IQ-502 i przeszedłem Mario. Grozisz mi?
  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 33
  • Pegasus był, jest i będzie w sercach Polaków...
    • Zobacz profil
Odp: Wyprawa na łowy- czyli ciepła Niedziela i giełda staroci :)
« Odpowiedź #3 dnia: 24.05.2013, 18:39:47 »
Kolego kozi616 widze że z mojego terenu ;) ja też jeżdze do sandomierza na giełde. tanio i super ,,artukuły"

SebaSan1981

  • Astromaniac
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 561
    • Zobacz profil
Odp: Wyprawa na łowy- czyli ciepła Niedziela i giełda staroci :)
« Odpowiedź #4 dnia: 25.05.2013, 15:34:17 »
Ja się zastanawiam po co to wszystko pisać w odrębnym watku skoro na forum jest już temat: Wytropmy carty, w którym opisujemy miejsca gdzie można kupić oldschoolowe gry i akcesoria. Moderatorze - działaj :)
Mcin: Bo kupuje nie tylko carty na Pegasusa, a wręcz głównie nie. I fajna historia :>
« Ostatnia zmiana: 27.05.2013, 18:40:58 wysłana przez Mcin »

matizc

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 503
    • Zobacz profil
Odp: Wyprawa na łowy- czyli ciepła Niedziela i giełda staroci :)
« Odpowiedź #5 dnia: 23.06.2013, 16:54:09 »
Kupiłem dziś na bazarku owy zestawik za 30zł myślę, że było warto ;) zasilacz Tatarek ;) wszystko hula jak ta lala :)


Papishon

  • Yandere~
  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 100
    • Zobacz profil
Odp: Wyprawa na łowy- czyli ciepła Niedziela i giełda staroci :)
« Odpowiedź #6 dnia: 30.06.2013, 12:36:06 »
Trzeba szukać i tyle. Nie ma złotego środka czy bazaru z samymi skarbami. Kto szuka, ten znajdzie :)

Pegasus Family Game

  • Mam IQ-502 i przeszedłem Mario. Grozisz mi?
  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 33
  • Pegasus był, jest i będzie w sercach Polaków...
    • Zobacz profil
Odp: Wyprawa na łowy- czyli ciepła Niedziela i giełda staroci :)
« Odpowiedź #7 dnia: 03.07.2013, 10:21:05 »
To i ja się pochwalę. Fotki na chomiku. Proszę: http://chomikuj.pl/porpor660/Fotki+z+gie [nofollow]*c5*82dy w tę sobotę znowu jadę (chyba).

matizc

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 503
    • Zobacz profil
Odp: Wyprawa na łowy- czyli ciepła Niedziela i giełda staroci :)
« Odpowiedź #8 dnia: 22.06.2014, 20:01:00 »
wpadło dzisiaj na placu w moje ręce takie cudo, jak sądzicie warte coś ? Dodam, że karton choć uszkodzony nigdy nie otwarty, czyli jakby nie patrzył nówka okularki 3D :)




SebaSan1981

  • Astromaniac
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 561
    • Zobacz profil
Odp: Wyprawa na łowy- czyli ciepła Niedziela i giełda staroci :)
« Odpowiedź #9 dnia: 22.06.2014, 21:19:50 »
Fajną rzecz znalazłeś, to muszę przyznać. Aż otwierać szkoda bo straci 50% swojej wartości kolekcjonerskiej :D

matizc

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 503
    • Zobacz profil
Odp: Wyprawa na łowy- czyli ciepła Niedziela i giełda staroci :)
« Odpowiedź #10 dnia: 18.10.2015, 21:40:31 »
patrzcie!

Znalazłem kilka gier u gościa na starociach, ale miał coś ciekawszego, dokładnie te dwie giery. Raz, że nie mam, a dwa nawet nie najgorzej- 5zł za sztukę. Cieszy mnie się mordka, bo gry w środku się zgadzają, także jest Platoon oraz hack Heavy Barrel :)



matizc

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 503
    • Zobacz profil
Odp: Wyprawa na łowy- czyli ciepła Niedziela i giełda staroci :)
« Odpowiedź #11 dnia: 29.11.2015, 20:35:53 »
Miało być spokojnie, a wyszło wybornie ;)

Wybrałem się na starocie i oto ciekawostki:
CD-Action po 4zł za sztukę
The Warriors- 10zł
Fallout- 3zł (bez kodu, a poza tym wszystko)
GTA V- 30zł (bez kodu, a poza tym wszystko)
Ciekawy klon famicoma- za 10zł (niebieskie wejście na carty, wbudowane gry m. in. Mario, Tanki czy Contra) co najciekawsze... nazywa się "Super Commandor 2 i na środku napis- lekcje odrobione, no to gramy!!"


NKP

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 297
    • Zobacz profil
Odp: Wyprawa na łowy- czyli ciepła Niedziela i giełda staroci :)
« Odpowiedź #12 dnia: 30.11.2015, 11:35:16 »
Super ten klon, szkoda tylko ,że bez padów.

matizc

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 503
    • Zobacz profil
Odp: Wyprawa na łowy- czyli ciepła Niedziela i giełda staroci :)
« Odpowiedź #13 dnia: 30.11.2015, 21:33:00 »
Spoko nie ma problemu mam ich z 6 :P

Pozwoliłem sobie porównać Pegasusa MT-777dx z Super Commandor 2, którego nabyłem za dychę.
W porównaniu obrazu z gier po lewej Commandor 2 po prawej Pegasus Mt- 777dx.

Jeśli chodzi o odczucia- plastiki jakościowo są do siebie podobne, wyjścia na carty w obydwu przypadkach są niebieskie czyli jakieś układy scalone są w środku (nie otwieram Commandora, bo jest plomba nienaruszona więc szkoda).
Mt-777dx jest trochę cieższy i zadbali o detale typu opis przy włączniki u resecie odlany w plastiku, w Commandor jest to zastąpione naklejką.
Obydwa mają wejścia na 9pinowe pady, a na środku wejście na pistolet 15 pin.
Jeśli chodzi o "jakość" to zdjęcia myślę, że oddają to co mnie zaszokowało.
Moim skromnym zdaniem żywsze kolory ma Commandor od Mt-777dx, a co ciekawsze ma też fajniejszy dźwięk.
"Szum" przy ciszy jest cichszy niż w przypadku Pegasusa Mt, a dodatkowo dźwięk w commandorze jest głębszy- chodzi mi o "bass".
Mt-777dx ma taki dość szklisty wysoki dźwięk muzyki, a commandor bardziej stonowany (cięzko mi to opisać słowami).
Pegasus Mt ma lepiej rozstawione wejścia na cinche przez to nie ma problemu z podłączeniem, Commandor ma blisko siebie i moje grube cinche nie weszły idealnie do złącz.
Mechanizm do wyciągania cartów genialnie pracuje w Commandorze. Lekko i przyjemnie wychodzi cart przy małym nakładzie siły, niestety w moim Mt muszę mocno pchnąć by cart wyszedł nie wiem jak u was to działa.
Dodatkowo w moim Pegasusie Mt ciężko wchodzi pad do gniazda i ciężko z niego się wyciąga, zaś w commandorze włazi gładko i wyłazi gładko.
Nie chcę Commandora jakoś zachwalać bardzo, ale jak nie jest lepszy to przynajmniej niczym nie odbiega od Pegasusa Mt-777dx- co mnie bardzo cieszy, bo cena jak i napis "lekcje odrobione, no to gramy!!" są wyborne.











Jako ciekawostkę dodam, że Commandor 2 ma wgrane gry 400 in 1. M. in. Tanki, Mario czy Contra.

« Ostatnia zmiana: 30.11.2015, 21:47:29 wysłana przez matizc »

NKP

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 297
    • Zobacz profil
Odp: Wyprawa na łowy- czyli ciepła Niedziela i giełda staroci :)
« Odpowiedź #14 dnia: 30.11.2015, 22:37:10 »
Trochę tylko źle zestawiłeś zdjęcia. Po lewej stronie fotki Mt-777dx, po prawej  Commandor. Jeżeli chodzi zaś o screan z gir jest na odwrót, co może mylić. I nie to, że się czepiam  ;)