Autor Wątek: Dobry pad 15-pin  (Przeczytany 7718 razy)

salviador

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 71
    • Zobacz profil
Dobry pad 15-pin
« dnia: 06.04.2013, 02:41:34 »
Siemanko po długiej nieobecności. Prosze o radę i w miare możliwości oferty sprzedazy dobrego pada 15-pin. Słyszałem, że boomerang jest dobry - jest na allegro za 40zł. Zanim kupię pomyślałem, że zapytam znawców czy są jakieś ciekawe alternatywy. Nie jestem kolekcjonerem tylko graczem więc przede wszystkim zależy mi na wygodzie i żywotności pada. pozdrawiam

machbed

  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2124
  • Jeżeli jest sprawa, kontakt na PW.
    • Zobacz profil
Odp: Dobry pad 15-pin
« Odpowiedź #1 dnia: 06.04.2013, 09:02:11 »
W chwili obecnej nie ma żadnych równie wytrzymałych alternatyw, pady od IQ502 są wg mnie niewygodne, poza tym jeśli już się pojawią to schodzą za podobną cenę jak Boomerangi.

Papishon

  • Yandere~
  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 100
    • Zobacz profil
Odp: Dobry pad 15-pin
« Odpowiedź #2 dnia: 06.04.2013, 12:21:01 »
Ja się dołączam do pytania. Ten sławny Boomerang jest coś wart, czy lepiej czekać na szczęście i wypatrywać pada do IQ502?

PS. Gdyby ktoś miał do sprzedania pada 15pinowego, a szczególnie ten od IQ (byle sprawny), chętnie bym odkupił. Drugi pad zawsze się przyda do sesyjek w Soccer czy Micro Machines :)

1990_in_1

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 59
    • Zobacz profil
Odp: Dobry pad 15-pin
« Odpowiedź #3 dnia: 07.04.2013, 19:51:06 »
Najwygodniejsze wg mnie są te ~PlaystationOne tylko z trwałego plastiku, nie te, które można połamać spinając poślady.

Jeśliś gracz, to pewnie masz jakieś stare pady PCtowe - dopasowujesz płytkę z jakiegoś rozwalonego pegazusowego do exPCowego (raczej będzie trzeba ciąć i lutować) i wygodniejszego nie znajdziesz na rynku.

djwebster

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 195
    • Zobacz profil
Odp: Dobry pad 15-pin
« Odpowiedź #4 dnia: 07.04.2013, 21:19:34 »
A nie możesz mieć tych najzwyklejszych od terminatora?Cena jest niewielka więc jak się rozsypię nie będziesz miał żalu żeby go wyrzucić...
Np alledrogo po 7.9zł
http://allegro.pl/joypad-maxy-do-pegasus-a-15-pin-nowy-i3123901776.html

Papishon

  • Yandere~
  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 100
    • Zobacz profil
Odp: Dobry pad 15-pin
« Odpowiedź #5 dnia: 08.04.2013, 02:53:47 »
Właśnie zastanawiałem nad tymi od Terminatora, grałem na nich ostatnio na turnieju pewnym i całkiem fajnie leżą w dłoni. Tylko jeden minus, krótkie kable. Gdyby chociaż były długości tych od IQ byłbym usatysfakcjonowany. Zastanawiam się, czy dałoby radę jakoś przedłużyć je...? Mam jakiegoś pada PSXopodobnego z bazaru za 1.50 zł (xD!!!), myślicie że mógłby być dawcą na przedłużenie rzeczonego przewodu? Oczywiście on też jest 15 pinowy. Co prawda jest sprawny, ale nie będzie mi szkoda go rozebrać i zrobić z niego dawce, bo d-pad i tak jest w opłakanym stanie.

Chciałbym dorwać dlatego jakiegoś sprawnego pada od IQ (bardzo je lubię). Mam jeszcze pada 9pinowego od MT777DX, jest jakaś przejściówka z 9 do 15 pin? Albo dałoby radę go przerobić ładnie?

1990_in_1 - mam takiego jednego pada od PC bez gałek, zbudowany na modłę PSXową, właściwie też myślałem na zamianie obudów i włożenie w niego PCB z pada od IQ, ale nie jestem pewien czy spasują się ładnie...
« Ostatnia zmiana: 08.04.2013, 02:55:35 wysłana przez Papishon »

machbed

  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2124
  • Jeżeli jest sprawa, kontakt na PW.
    • Zobacz profil
Odp: Dobry pad 15-pin
« Odpowiedź #6 dnia: 08.04.2013, 09:28:59 »
Tu masz wszystko na temat przejściówki
Nie bez powodu każą szukać zanim zadasz pytanie...

Jedrek85

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 413
    • Zobacz profil
Odp: Dobry pad 15-pin
« Odpowiedź #7 dnia: 08.04.2013, 18:12:33 »
Jak chcesz mieć pada nie do zdarcia to zrób sobie coś takiego. Parę złotych to będzie kosztowało ale myślę, że się opłaci.
Jest to dość łatwe, wystarczy tylko przerobić (zainstalować 15 pin) kabel. Schemat jest w linku, który podał Machbet (z tym, że jest to lustrzane odbicie czyli gniazdo w konsoli)

tak wygląda mój:


Papishon

  • Yandere~
  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 100
    • Zobacz profil
Odp: Dobry pad 15-pin
« Odpowiedź #8 dnia: 08.04.2013, 18:28:23 »
Wszystko ładnie pięknie, pad od NESa piękna sprawa i z chęcią bym coś takiego zrobił... gdybym umiał. Gdybym przynajmniej miał jakiegoś znajomego, który zrobiłby mi to :D

Zagadałem do takiego jednego kolegi, ma pada od IQ-502. Nie wie czy sprawny jest, ale podobno guziki nie są wyrobione, więc gdyby nie działał po prostu podmienię obudowę.

No nic, coś się myślę w końcu wykombinuje :)

salviador

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 71
    • Zobacz profil
Odp: Dobry pad 15-pin
« Odpowiedź #9 dnia: 08.04.2013, 22:55:49 »
jedno pytanko w takim razie co do tych padów od terminatora. czy d-pad jest zrobiony z elastycznego w miare plastiku, czy jest raczej taki twardy/kruchy. w ostatnich padach co miałem w cenie < 10zł połamałem d-pady w tydzień niezbyt intensywnej gry...

machbed

  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2124
  • Jeżeli jest sprawa, kontakt na PW.
    • Zobacz profil
Odp: Dobry pad 15-pin
« Odpowiedź #10 dnia: 08.04.2013, 23:01:58 »
@Papiszon nie masz żadnego znajomego elektronika albo jakiegoś lepięgi, który umiałby ten schemat jakoś zinterpretować i wszystko posklejać do kupy?

Te pady do terminatora są bardzo wątpliwej jakości niestety...

1990_in_1

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 59
    • Zobacz profil
Odp: Dobry pad 15-pin
« Odpowiedź #11 dnia: 09.04.2013, 13:20:34 »
(...) ale nie jestem pewien czy spasują się ładnie...
prawie na pewno się nie spasują :D kroimy, łączymy, kleimy proszę pana. Jak nie idzie tego ułożyć w miarę ludzko wrzuć uzupełniacz jakiś (silikon?).
Chociaż u mnie dało się położyć pegazusową płytkę na starej i musiałem rozdzielać tylko krzyżak/ start i select / guziki. Bo akurat rozstaw guzików był prawie taki sam.

Jedrek85

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 413
    • Zobacz profil
Odp: Dobry pad 15-pin
« Odpowiedź #12 dnia: 11.04.2013, 21:33:17 »
Jak znajdę chwilkę to tak rozrysuję schemat, że nawet dziecko sobie poradzi z przeróbką (o ile będzie miało lutownicę i miernik)

Edit: Robi kolorami to możesz zająć się w przedszkolu. Nie każdy pad jest taki sam (jest różnica pomiędzy np. rev 2 a rev 3) i nie sugeruj się kolorami żył.
« Ostatnia zmiana: 12.04.2013, 05:56:44 wysłana przez Jedrek85 »

Robi

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 135
    • Zobacz profil
Odp: Dobry pad 15-pin
« Odpowiedź #13 dnia: 12.04.2013, 00:31:55 »
Przecież każdy pad od Pega IQ-502 jest takim sam (żyły w środku) więc tak samo jest z padem od NES'a i na tym przypadku można pokazać jaki kolor z którym połączyć.To chyba najprostsze rozwiązanie dla laika.

Jedrek85

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 413
    • Zobacz profil
Odp: Dobry pad 15-pin
« Odpowiedź #14 dnia: 12.04.2013, 20:59:21 »
Prościej już chyba się nie da :)

Wystarczy dobry przewód z pada od Pegasusa 15 pin i pad od NES'a
Jak komuś się będzie chciało to sam sobie zrobi, wystarczy lutownica i miernik :)