Autor Wątek: Problem z Neostradą 2 Mbit/s  (Przeczytany 2925 razy)

marcin135

  • Gość
Problem z Neostradą 2 Mbit/s
« dnia: 10.01.2013, 21:57:45 »
Otóż mam problem z neostradą 2mbit. Od czasów świąt mam bardzo duże lagi i wolny transfer.Zwłaszcza w godzinach wieczornych. Ok. 20-22 transfer mam byle kiedy nawet 100 kb/s a ping ponad 200. Dzieje się to głównie wieczorami, bo w dzień w miarę chodzi.Nie mam żadnych wirusów, niedawno formatowałem windowsa. Próbowałem dzwonić do tpsy, mówią mi ciągle,że mam błędy na linii i wymaga resetu łącza.Nic to nie daje.Czy u kogoś kto ma neostradę też występują takie problemy? Co zrobić , żeby takich koszmarnych lagów nie było?

machbed

  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2124
  • Jeżeli jest sprawa, kontakt na PW.
    • Zobacz profil
Odp: Problem z Neostradą 2 Mbit/s
« Odpowiedź #1 dnia: 10.01.2013, 23:03:16 »
Dzwoń do obsługi, żeby techników przysłali, bo samemu nic z tym raczej nie zrobisz.

marcin135

  • Gość
Odp: Problem z Neostradą 2 Mbit/s
« Odpowiedź #2 dnia: 11.01.2013, 11:41:43 »
Wątpie by ci technicy mogli cokolwiek zrobić. Bo to raczej nie jest to wina okablowania, bo w dzień chodzi normalnie, tylko w godzinach wieczornych od ok. godz. 18-23 , ping z 40-60 skacze do 150-250 a prędkość neta z 2 Mb/s do 100 kb/s. Myślę, że ich serwery są przeciążone , bo oni sprzedali swoją usługę zbyt wielu osobom. Ale planuje przenieść się na netię. Mój kolega ma netię , najpierw 1 Mb/s potem 10 Mb/s i nigdy nie miał problemów z lagami.Czy opłacałoby mi się zmienić operatora na netię?

machbed

  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2124
  • Jeżeli jest sprawa, kontakt na PW.
    • Zobacz profil
Odp: Problem z Neostradą 2 Mbit/s
« Odpowiedź #3 dnia: 11.01.2013, 11:51:45 »
Netia i neostrada korzystają z tego samego łącza, czyli można powiedzieć, że zmieniłbyś tylko operatora sieci. A technicy są od tego jak dupa od srania żeby sprawdzić co się dzieje. Może być też tak jak ty domniemasz, że po prostu zbyt dużo abonentów jest podpiętych i zwyczajnie linia już się nie wyrabia.
« Ostatnia zmiana: 11.01.2013, 11:53:36 wysłana przez machbed »

Mati

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 423
    • Zobacz profil
Odp: Problem z Neostradą 2 Mbit/s
« Odpowiedź #4 dnia: 11.01.2013, 13:35:14 »
Ja tam od siebie spokojnie mogę polecić Netię. Awarii praktycznie nie ma w ogóle, net nie muli. Z tego co wiem, to w Neostradzie masz zmienne ip, w Netii już nie, ale czy to istotne? Ja mam neta 100mbit i chula elegancko. Przy zasysaniu czegokolwiek czy filmu, czy jakiegoś dużego pliku to po prostu jest chwila moment :).

Mcin

  • Twój Moderator
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2922
    • Zobacz profil
Odp: Problem z Neostradą 2 Mbit/s
« Odpowiedź #5 dnia: 11.01.2013, 14:41:42 »
Kiedyś miałem podobnie. W godzinach szczytu internet strasznie mulił i rozłączał. Winna była ponoć... Neo, po prostu awarię u siebie naprawiali pół roku.

Roben

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 426
    • Zobacz profil
Odp: Problem z Neostradą 2 Mbit/s
« Odpowiedź #6 dnia: 11.01.2013, 15:07:28 »
zawsze możesz sprawdzić w cmd.exe wpisując komentę "ping twoje_IP" (bez cudzysłowia ;) )

Mati

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 423
    • Zobacz profil
Odp: Problem z Neostradą 2 Mbit/s
« Odpowiedź #7 dnia: 11.01.2013, 16:17:02 »
Ja kiedyś w Netii miałem bardzo dziwny przypadek. Net nie muił, ale zawsze po godzinie 18 uniemożliwiano mi wejście na pewną stronę, którą odwiedzam do dziś kilka razy dziennie i regularnie. Po zadzwonieniu do biura obsługi zupełnie nie mieli pojęcia dlaczego tak sie dzieje. Dopiero zmiana dns'a pomogła. Nie wiem jak to się ma do tematu, ale napisałem tak po prostu skoro rozmawiamy o jakichś lagach czy problemach z dostawcami.

marcin135

  • Gość
Odp: Problem z Neostradą 2 Mbit/s
« Odpowiedź #8 dnia: 11.01.2013, 19:12:35 »
Mój kolega ma Netię. Najpierw 1 mb/s potem 10 mb/s. Żadnych problemów i żadnych lagów , mimo to iż mieszka w dużo mniejszej wiosce od mojej.Netia bazuje na połączeniach z tpsy, ale serwery netia ma własne. Nawet mój kolega poleca Netię. Więc chyba topic zamknięty,bo chyba nic więcej nie da się zrobić w tym przypadku.Jednak pozostaje mi zmienić operatora sieci.

machbed

  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2124
  • Jeżeli jest sprawa, kontakt na PW.
    • Zobacz profil
Odp: Problem z Neostradą 2 Mbit/s
« Odpowiedź #9 dnia: 11.01.2013, 20:33:54 »
Mati, podobną usterkę miał mój chrzestny. Netia i Neostrada powinny mieć przydzielany adres DNS automatycznie, a chrzestny z niewiadomych przyczyn miał ustawiony statyczny jeden adres DNS, po zmianie na przydzielanie automatyczne wszystko wróciło do normy. :)

Bardzo dużo zależy od kabli i odległości abonenta od centrali. Serwery też mają dużo do tego. Marcin, być może po prostu macie przestarzałą centralę i linię, która się nie wyrabia z tym wszystkim.

marcin135

  • Gość
Odp: Problem z Neostradą 2 Mbit/s
« Odpowiedź #10 dnia: 11.01.2013, 20:47:41 »
Wszystko możliwe , tylko że takie lagi mam tylko wieczorem, ew. rano. Ale dlaczego u mojego kolegi , który mieszka w małej wsi, umiejscowionej w górzystym terenie chodzi 10 mb/s a jednemu stamtąd to nawet 20 mb/s? Jednak jest to wina przeciązenia serwerów tpsy.

machbed

  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2124
  • Jeżeli jest sprawa, kontakt na PW.
    • Zobacz profil
Odp: Problem z Neostradą 2 Mbit/s
« Odpowiedź #11 dnia: 11.01.2013, 20:49:01 »
Tak jak napisałem, szybkość transferów zależy od kilku czynników. Nie będę się powtarzał. :)