21.10.2019, 14:55:21 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Zapraszamy do rejestracji na forum wszystkich fanów Pegasusa!

Strona główna   Help Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Co z tą POCZTĄ?!  (Przeczytany 1860 razy)
nox
FrankAndStein
Aktywny użytkownik

« : 27.08.2012, 09:44:40 »

Witam!
Mam problem, a mienowicie wysyłałem na poczcie dwie przesyłkii; Laptopa i 2 dyskietki, oba poszły poleconym priorytetem, ale na dyskietki nie dostałem kwitku (może dlatego, że wysłałem je w formie listu), zapłaciłem za dwie przesyłki 18zł. No i wszystko fajnie, laptop doszedł, ale facet od dyskietek pisze mi ciągle, że nie doszły, choć było to już dwa tygodnie temu.
           Raczej mało prawdopodone, by facet oszukiwał, bo w takim wypadku pewnie by się kontakt urwał... Mogę teraz iść na pocztę i się spytać, co z tym listem? Martwiłem się, że wysłałem dwie przesyłki jednemu faciowi, ale ten od laptopa stanowczo zaprzecza.
Tak więc proszę o rady Mrugnięcie

Pegasus Gry - forum Pegasusa i gier na Pegasusa
« : 27.08.2012, 09:44:40 »

Vash
Stały bywalec PG

« Odpowiedz #1 : 27.08.2012, 10:48:06 »

Laptop i polecony priorytet ? Ciesz się, że to w całości dotarło... Takie rzeczy wysyła się paczką i to najlepiej z określeniem wartości (ubezpieczeniem). Aż się dziwię, że Ci pozwolili wysłać. A jeśli chodzi o dyskietki i brak kwitu, no to możesz mieć raczej pretensje do siebie, bo reklamacji na 99 % Ci nie uwzględnią. Kwitek potwierdzający nadanie poleconym z tego co wiem jest podstawą reklamacji. No chyba, że te dyskietki zostały wysłane zwykłym listem priorytetowym, to wówczas kwitu nie otrzymujesz i nie masz gwarancji, że przesyłka dojdzie. Jak zginie, to będzie Twoja wina, że w ten sposób wysłałeś (chciałeś "zaoszczędzić").
« Ostatnia zmiana: 27.08.2012, 10:50:34 wysłane przez Vash » Zapisane
nox
FrankAndStein
Aktywny użytkownik

« Odpowiedz #2 : 27.08.2012, 10:51:35 »

Laptop był wysłany normalną paczką, a dyskietki były prio, czyli chyba polecony też. Byłem pewny, że tak jest i myślałem, że jak powiem "priorytet", to od razu będzie to polecony.

Vash
Stały bywalec PG

« Odpowiedz #3 : 27.08.2012, 10:55:33 »

Jeśli dyskietki zostały wysłane priorytetem, to oznacza zwykły list z tym, że priorytetowy (nierejestrowany) i gdy coś zginie, to nie otrzymasz rekompensaty. Wypełniałeś druczek na polecony wysyłając te dyskietki ? Jeśli nie, to zostało to z pewnością wysłane priorytetem, ale jako zwykły list (a nie jako polecony priorytet - przy poleconych wypełniasz druczek na polecony i płacisz więcej za wysyłkę niż za zwykły priorytet), czyli kasy Ci poczta nie zwróci. Innego wytłumaczenia nie widzę. Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: 27.08.2012, 10:57:59 wysłane przez Vash » Zapisane
nox
FrankAndStein
Aktywny użytkownik

« Odpowiedz #4 : 27.08.2012, 10:59:35 »

Masz rację cholerka... No i nic dzięki za odpowiedź Mrugnięcie

Vash
Stały bywalec PG

« Odpowiedz #5 : 27.08.2012, 11:03:39 »

Będziesz miał nauczkę na przyszłość Mrugnięcie
Strony: [1]
  Drukuj