14.10.2019, 21:01:49 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Zapraszamy do rejestracji na forum wszystkich fanów Pegasusa!

Strona główna   Help Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Telewizory Pegasus i Telewizja cyfrowa  (Przeczytany 1546 razy)
skr0403
Użytkownik
*

« : 04.08.2012, 19:30:30 »

[Na wstępie sorry, jeśli nie ten dział (prośba o przeniesienie w razie czego).]

Z tego co się orientuję, niedługo zostaniemy uraczeni "telewizją cyfrową".
Dzięki czemu odbiorniki telewizyjne jak mniemam nie będą posiadały standardowego wejścia antenowego.
Myślał ktoś jak się uchronić przed tym by pegasus działał na takim nowo zakupionym telewizorze?
Czy będą jakieś przejściówki (sic!) czy może jednak wejście antenowe pozostanie w TV?
Pegasus Gry - forum Pegasusa i gier na Pegasusa
« : 04.08.2012, 19:30:30 »

Jedrek85
Stały bywalec PG

« Odpowiedz #1 : 04.08.2012, 19:45:17 »

Spokojnie, bez obaw. Naziemna sieć cyfrowa nie zakłóci działania pegasusa, co najwyżej na TV nowej generacji w kaczki nie postrzelasz. W nowych TV wszystkie złącza pozostają na swoim miejscu (RF, Euro itd) mają tylko wbudowany dekoder MPEG4. A i na starym kineskopowym TV będziesz mógł odbierać "telewizję cyfrową" za pomocą dekodera zewnętrznego  Mrugnięcie
Przemek_07
Stały bywalec PG

PEGASUS jest moim hobby a nie musem ;)

« Odpowiedz #2 : 04.08.2012, 20:17:45 »

Poza tym jeśli masz kablówkę w jakiejś sieci osiedlowej ( jak ja:D ) to wogóle nie musisz się martwić o żadne dekodery bo nadal będą nadawać sygnał analogowy.

Aktualnie posiadam: PEGASUS: MT-777DX, IQ-502, GB CLASSIC, GB pocket, GB COLOR, GBA, PSone, PS2, PS3, XBOX360, PS4, PS VITA, PC, Laptop.
Roben
Stały bywalec PG

« Odpowiedz #3 : 05.09.2012, 15:28:43 »

RF tak czy owak zostanie, powód?
Telewizory starszej daty (Bez EURO, AV itp.) nie posiadają Kodeków MPEG4, co nie jest możliwe oglądać naziemną.
Producenci Dekoderów mogą jednak zarobić, tworząc dekodery DVB-T z kodekami MPEG4 (Sam mam w domu takie dwa i czuje dobrze nowocyfrowonaziemny user xD).
Poza tym Telewizory nowszej daty typu LCD LED itp będą posiadały RF, bo te nowsze mają wbudowany MPEG4.
Na początku miałem zakłócenia, ponieważ musiałem zakupić specjalną płytkę Antenową do odbioru Cyfrowej, bo miałem zakłócenia.
Najlepsze jest to, że mogę złapać kanały zakodowane, ale nie ma możliwości ogladania ich xD (Złapałem Comedy Central, Nickeleodeon czy jakoś tak, Polsat Film itp.)

Dej zarobić xD
Strony: [1]
  Drukuj  

Skocz do: