Autor Wątek: Zastosowania "gier telewizyjnych" z allegro  (Przeczytany 15060 razy)

lampart

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
Odp: Zastosowania "gier telewizyjnych" z allegro
« Odpowiedź #15 dnia: 25.03.2016, 10:06:01 »
Z racji że dopiero  zaczynam przygodę  z pegasusem a mam 33lata kupiłem taką podrobke pegasusa .już kilkanaście godz przepracowany i działa bez zarzutów. Zobaczymy jak będzie dalej. Zasilacz się nie grzeje po godz grania jest zimny

KamaZ

  • Gość
Odp: Zastosowania "gier telewizyjnych" z allegro
« Odpowiedź #16 dnia: 25.03.2016, 10:48:10 »
Z racji że dopiero  zaczynam przygodę  z pegasusem a mam 33lata kupiłem taką podrobke pegasusa .już kilkanaście godz przepracowany i działa bez zarzutów. Zobaczymy jak będzie dalej. Zasilacz się nie grzeje po godz grania jest zimny
Albo Pan trochę naciąga albo naprawdę dobrze pan trafił. Można znać model i cenę za jaką Pan stał się posiadaczem tej maszyny?
Tutaj głównie mówimy o wszelkich Funstationach 3 czy tam innych Schwarzenegger Game System 69. Nie wykluczam że wciąż można dorwać dobrego famiklona bez kupna "oryginalnego" Bobmarkowskiego
« Ostatnia zmiana: 25.03.2016, 10:50:15 wysłana przez KamaZ »

lampart

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
Odp: Zastosowania "gier telewizyjnych" z allegro
« Odpowiedź #17 dnia: 25.03.2016, 11:39:05 »
nie mam powodów by naciagać. Ja nie jestem wytrawnym graczem i nim raczej nie zostanę ale widze jak syn ciągle gra w to a ja kontroluje czy coś sie nie przegrzewa gdyż czytałem o padających pegasusach w latach 90 jak i obecnych.
Po za synem ja grywam wieczorami.
kupiłem od tej pani
http://allegro.pl/gra-telewizyjna-pegasus-pegazus-pistolet-gry-i5657311858.html [nofollow]  ( nie robie nikomu reklamy)

gdy przyszło do mnie wygląda to troszke inaczej mianowicie :
ma juz wgrane gry w sobie
ma pistolet koloru szarego
przycisk reset jest pod tym okrągłym deklem
między portami na pady jest dioda power
takie opakowanie http://video-play.pl/admin/gallery_photos/7QZZJRA5WB8Q2162.jpg [nofollow]

zasilacz 500mA z tego co pamiętam.
jedyny na chwile obecną minus to krótkie kable .
Więc dorobiłem sobie kabel do TV i jest git.
Jak się spali to kupie coś porządnego.
chyba że mi zajawka przejdzie.
Albo synowi:)
« Ostatnia zmiana: 25.03.2016, 11:40:51 wysłana przez lampart »

Luc84

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 62
    • Zobacz profil
Odp: Zastosowania "gier telewizyjnych" z allegro
« Odpowiedź #18 dnia: 25.03.2016, 20:02:28 »
U mnie też taka konsola działała w porządku dopóki jej nie odsprzedałem, natomiast zasilacz może się i nie grzał, ale wyglądał tak tandetnie że strach było go używać, na dodatek miał jakieś krótkie bolce i łatwo wypadał z gniazdka. Dlatego zmieniałem od razu zasilacz. No i tak samo kabel AV też zmieniłem.

lampart

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
Odp: Zastosowania "gier telewizyjnych" z allegro
« Odpowiedź #19 dnia: 26.03.2016, 06:56:49 »
Luc84 jaki zasilacz proponujesz jakiś link do sklepu?


krzysiobal

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 386
  • Naprawie pegasusa każdemu!
    • Zobacz profil
Odp: Zastosowania "gier telewizyjnych" z allegro
« Odpowiedź #20 dnia: 28.03.2016, 02:16:39 »
Można wykorzystać gniazdo kardridży, kwarc, gniazdo zasilania, audio, video, joysticków - do naprawy konsol.

Samą PCB z NOC (Nes On Chip) można wykorzystać jako mikrokontroler do sterowania czegoś - wystarczy podlkutować tyllko pamięć ROM z kodem programu i jakieś zatrzaski/bufory jako sterowniki wyjść/wejść. Oczywiście tą PCB też w całości można wykorzystać do naprawy IQ502rev3.
« Ostatnia zmiana: 28.03.2016, 18:45:40 wysłana przez krzysiobal »

logicki

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 0
    • Zobacz profil
Odp: Zastosowania "gier telewizyjnych" z allegro
« Odpowiedź #21 dnia: 16.11.2017, 15:20:47 »
Ja mam taką "konsolę" od dobrych 17 lat i żyje i ma się dobrze o dziwo :D