Autor Wątek: Jak prawidłowo drukować Labele dla Gier na Pegasusa  (Przeczytany 25471 razy)

Roben

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 426
    • Zobacz profil
No witam witam, dawno mnie tu nie było, powód jasny, zgłębiałem tajemnice Drukowania itp xD
Także zacznijmy Temat.

Ostatnimi czasy dużo osób z forum potrzebuje Labeli, co nie jest mi dziwną rzeczą (dziwną to sie wydaje bardziej etykieta na bazarowych Cartach :P)

Mimo że popyt na Labele jest, część osób ma problemy z wydrukowaniem, ale nie ma sie co martwić, po zapoznaniu się z tym tutkiem dojdziesz do wprawy ;)

Zacznijmy:
1. Jakiego programu używać?
Polecam Photoshopa, obojętne od wersji z jakiej korzystasz.

2. Ktoś pisał o IrfanView, czy jakość będzie dobra?
Zależy to od twojej drukarki, nie polecam atramentowej, która często jest w domach (Niektóre drukarki obsługują Samo CMY, bez K, który oznaczony jest jako czarny). W moim tutku zgłębimy się bardziej na efektach produkcyjnych, tzn. Masowych.

3. Jakiego używać Papieru?
Papieru samoprzylepnego, trudno go dostać w sklepach (przynajmniej u Mnie ;P)

4. A jakiej drukarki używać?
W moim przypadku nie polecam atramentowej. Drukarka laserowa jak najbardziej, jeśli takową posiadasz w domu ;P
Zostaje ci ew. Punkt KSERO.

Mimo ze dużo osób nie posiada drukarki laserowej to podaję protipy, jak należy wykonać masową produkcję ;P

1. Początek. Odpalamy Photoshopa (w moim przypadku to CS3, lecz nie ma różnicy między starymi wersjami z pakietu CS).
Polecam jak najbardziej ten program do tworzenia Labeli.
Klikamy File->New(albo szybciej naciskając Ctrl+N), i ustawiamy jak widać na zdjęciu podanym poniżej.
Ustawiłem typowe dla naszego Labela wymiary, czyli 90 mm na 43mm (9x4,3 cm), z rozdzielczością 300 DPI.
Standardowe dla 300 DPI jest to, że format A4 idealnie odwzorowuje format na naszym Monitorze.
Krótko mówiąc, ustawiając 300 DPI mamy idealny format naszego labela ;)

2. Żródło Labela. - Najlepiej labele szukać w internecie, ewentualnie ładnie poprosić MaarioSa, aby wam COŚ udostępnił na PW xD

Jest wiele stron, które udostępniają Labele, lecz problem tkwi w tym, jaki mamy rozmiar obrazka, krótko mówiąc, w rozdzielczości 72 DPI, co jest standardem w Adobe Photoshop, obrazek będzie malutki jak w moim przypadku xD

Ale Photoshop zawiera funkcję poszerzenia naszego obrazka, więc i tak możemy zrobić ;P.
Nciskając Ctrl + T przytrzymując Shifta, rozciągając go po polu "Roboczym".


Istnieją wtyczki, dzięki którym można poszerzyć obrazek nie tracąc przy tym jakości. Ale tą sekcję zostawiam wam

3. Dostosowanie do formatów. - Zajmiemy się teraz "Dumpingiem" naszego projektu do formatu A4.
Cała zabawa polega na tym, aby wrzucić i umiejscowić w taki sposób, aby był na formacie A4.
Należy też uważać, bo drukarki lubią robić tzw. Marginesy, także od was zależy jak ustawicie Labele gotowe do Druku.
Podaję przykład dla formatów:
A4.
HERE

Cała filozofia rozwiązana ;P
Można także labele wrzucić do formatu A3, w zależności czy papier samoprzylepny jest dostępny.

4. Wycinanie. Kwestia wycięcia labela zależy od sprawnych rąk. Legenda głosi, że jeden z moderatorów PG ma bardzo sprawne ręce co do ładnego wycinania labeli. Zapewne ta osoba da wam wskazówki jak prawidłowo wyciąć label ;P

Mam nadzieję że pomogłem niektórym osobom z Forum. Polecam oraz Pozdrawiam.

PS. Mode przyklej xD

« Ostatnia zmiana: 17.09.2013, 19:02:44 wysłana przez Roben »

SebaSan1981

  • Astromaniac
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 561
    • Zobacz profil
Odp: Jak prawidłowo drukować Labele dla Gier na Pegasusa
« Odpowiedź #1 dnia: 05.06.2012, 15:44:24 »
Konkretny poradnik. Wszystko wytłumaczone w przejrzysty sposób, bez zbędnego mędrkowania. Brawo!!

Mcin

  • Twój Moderator
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2922
    • Zobacz profil
Odp: Jak prawidłowo drukować Labele dla Gier na Pegasusa
« Odpowiedź #2 dnia: 05.06.2012, 15:56:00 »
Ale warto nauczyć się używać poprawnie słowa "bynajmniej" i nie traktować jak synonimu "przynajmniej", taka drobna uwaga :P

Roben

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 426
    • Zobacz profil
Odp: Jak prawidłowo drukować Labele dla Gier na Pegasusa
« Odpowiedź #3 dnia: 05.06.2012, 16:08:35 »
Ale warto nauczyć się używać poprawnie słowa "bynajmniej" i nie traktować jak synonimu "przynajmniej", taka drobna uwaga :P
Poprawione'd xD
Ale mógłbyś go przykleić, bo nasi nowi Userzy, czy tym bardziej starsze grono PG by mniej-więcej wiedziało jak je robić ;)

djwebster

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 195
    • Zobacz profil
Odp: Jak prawidłowo drukować Labele dla Gier na Pegasusa
« Odpowiedź #4 dnia: 05.06.2012, 16:51:32 »
No nie powiem świetna robota, i mam pytanie jakiej gramatury używać papieru samoprzylepnego ?Widziałem 70g, ale również 260g , jaki byłby optymalny?I jeszcze mat czy połysk>?
« Ostatnia zmiana: 05.06.2012, 17:09:30 wysłana przez djwebster »

Mati

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 423
    • Zobacz profil
Odp: Jak prawidłowo drukować Labele dla Gier na Pegasusa
« Odpowiedź #5 dnia: 05.06.2012, 17:10:39 »
Bardzo dobry poradnik Roben, pozostaje tylko korzystać potrzebującym, pozdro :).

Roben

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 426
    • Zobacz profil
Odp: Jak prawidłowo drukować Labele dla Gier na Pegasusa
« Odpowiedź #6 dnia: 05.06.2012, 17:37:16 »
No nie powiem świetna robota, i mam pytanie jakiej gramatury używać papieru samoprzylepnego ?Widziałem 70g, ale również 260g , jaki byłby optymalny?I jeszcze mat czy połysk>?
Można Oba, ale ja bym proponował na 260g z połyskiem. Coś w stylu Labeli ze stajni Vasha.

Vash

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 774
    • Zobacz profil
Odp: Jak prawidłowo drukować Labele dla Gier na Pegasusa
« Odpowiedź #7 dnia: 05.06.2012, 18:15:51 »
Te "moje" labele to produkcja MWK w drukarni. Jakość jest bdb. Takie drukowanie w  domu nigdy nie da super jakości. Od biedy będą, ale szału nie ma. Roben: dobra robota :)

Mcin

  • Twój Moderator
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2922
    • Zobacz profil
Odp: Jak prawidłowo drukować Labele dla Gier na Pegasusa
« Odpowiedź #8 dnia: 05.06.2012, 18:19:39 »
Wedle woli ludu :) Przyklejone!

Roben

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 426
    • Zobacz profil
Odp: Jak prawidłowo drukować Labele dla Gier na Pegasusa
« Odpowiedź #9 dnia: 05.06.2012, 18:26:40 »
Te "moje" labele to produkcja MWK w drukarni. Jakość jest bdb. Takie drukowanie w  domu nigdy nie da super jakości. Od biedy będą, ale szału nie ma. Roben: dobra robota :)
No fakt. Akurat zawsze znajdzie sie drukarka, zwaną "Cyfrą produkcyjną", która jakościowo powala. Zawsze można samemu wydrukować w jakimś punkcie Ksero ;)

alzen

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 93
    • Zobacz profil
Odp: Jak prawidłowo drukować Labele dla Gier na Pegasusa
« Odpowiedź #10 dnia: 05.06.2012, 18:32:29 »
Super poradni, ewidentnie do przyklejenia.

Rantarun

  • Belmont
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 564
  • old player
    • Zobacz profil
Odp: Jak prawidłowo drukować Labele dla Gier na Pegasusa
« Odpowiedź #11 dnia: 05.06.2012, 22:27:33 »
Poradnik jak się patrzy gratulacje, kawał dobrej roboty :D

CromFeyer

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 38
    • Zobacz profil
Odp: Jak prawidłowo drukować Labele dla Gier na Pegasusa
« Odpowiedź #12 dnia: 08.11.2012, 12:46:16 »
A co do wycinania. Nożyk z castoramy za 10 zł + linijka ? Wydaje mi się że będzie mega prościutko :-) a co do zaokrągleń na narożnikach to było by trzeba coś tylko znaleźć okrągłego w domciu na szablon do przyłożenia. No nie wiem, zabijcie mnie, ale może korek od butelki lub coś takiego ?

machbed

  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2124
  • Jeżeli jest sprawa, kontakt na PW.
    • Zobacz profil
Odp: Jak prawidłowo drukować Labele dla Gier na Pegasusa
« Odpowiedź #13 dnia: 09.11.2012, 09:35:31 »
Spider666 mówił, że rogi od słoika zaokrągla. Ja to robiłem inaczej, ale do tego musiałbyś mieć pewną rękę, czyli nożyczki + na koniec zaokrąglania pilniczek do paznokci.
« Ostatnia zmiana: 09.11.2012, 12:38:11 wysłana przez machbed »

Łukasz Kowalczuk

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 31
    • Zobacz profil
Odp: Jak prawidłowo drukować Labele dla Gier na Pegasusa
« Odpowiedź #14 dnia: 18.12.2012, 21:28:33 »
Nie widzę ani słowa o spadach, warto dodać po 2-3 mm z każdej strony. Słowo grafika z wieloletnim doświadczeniem :)
Dla niezorientowanych (za wikipedią): Spad drukarski – obszar druku, który wychodzi poza krawędź ostatecznej publikacji. Spad gwarantuje, że obszar druku będzie dochodził do samej krawędzi po przycięciu arkusza. Wielkość spadu dochodzi do 4 mm.