Autor Wątek: Niedorzeczne aukcje  (Przeczytany 128629 razy)

jhosef

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 25
    • Zobacz profil
Odp: Niedorzeczne aukcje
« Odpowiedź #435 dnia: 18.07.2017, 13:50:06 »
Wysłany przez: jhosef

Cytuj
Dla mnie cena kosmos

To żaden kosmos.. po tyle te gry czasami chodzą na portalach aukcyjnych, czyli 300-500 zł, zależy od stanu, najtaniej widziałem za 150 - 200 zł, ale trochę pokiereszowane lub do naprawy. Zważ na to, ze jest towar deficytowy i ciężko kupić tą gierkę w stanie fabrycznym razem z kartonikiem, tak jak to sprzedawca opisał.. Gdyby nie cena to chętnie bym kupił tą grę, był to mój pierwszy handheld, jeszcze przed Game Boyem..
To jest tylko podróbka... Oryginały Nintendo mniej lub porównywalnie kosztują na ebay nawet z pudełkiem.

Gdzieś mam dwie takie konsolki w stanie idealnym.

http://allegro.pl/zaba-ruskie-jajeczka-gra-elektronika-zsrr-prl-i6886021724.html [nofollow]

To na prawdę nie jest tyle warte...
https://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2380057.m570.l1313.TR12.TRC2.A0.H0.Xgame+%26+watch.TRS0&_nkw=game+%26+watch&_sacat=0 [nofollow]

Hendan

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 460
  • I LOVE NINTENDO ^^
    • Zobacz profil
Odp: Niedorzeczne aukcje
« Odpowiedź #436 dnia: 18.07.2017, 14:23:59 »
Dla jednych jest to podróbka a dla innych sentyment i magia dzieciństwa, za którą zapłacą nawet 500 zł. Dla mnie nie jest to nic dziwnego, sam jestem kolekcjonerem i nieraz przepłacałem za coś, byle dostać przedmiot, który coś mi przypominał  ::) ::) 500 zł to dużo kasy, wiem, sam bym tyle nie dał, ale pewnie znajdą się ludzie co tyle zapłacą. Dzięki za linka, tutaj widzę, cena dużo niższa, ale zwróć uwagę, że nie jest to ''Wilk i zając'', tylko ''Żaba''. Zasada gry ta sama, ale ja z sentymentu kupiłbym grę z Wilkiem i Zającem, bo taką własnie miałem za dzieciaka i wolałbym przepłacić by taką wersje właśnie kupić. Tak to działa..

PS Z tego samego powodu wolę od oryginałów gry na Pegasusa, które też są przecież podróbką.. Dla mnie oraz innych ludzi te ''podróbki'' mają dużo większą wartość od oryginalnych gier..
« Ostatnia zmiana: 18.07.2017, 14:27:08 wysłana przez Hendan »

jhosef

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 25
    • Zobacz profil
Odp: Niedorzeczne aukcje
« Odpowiedź #437 dnia: 18.07.2017, 14:36:39 »
To jest rzecz do kupienia na wschodzie nie za takie pieniądze i jeszcze w kartonach, z plombami itp.
np
 

https://www.olx.ua/list/q-игра-электроника/ [nofollow]

I to na pewno jest taki właśnie biznes. A jakoś mam uczulenie na marże kilkusetprocentowe.

krupkowskii

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 67
    • Zobacz profil
Odp: Niedorzeczne aukcje
« Odpowiedź #438 dnia: 24.07.2017, 21:02:38 »
https://www.olx.pl/i2/oferta/gry-pegasus-ogromny-wybor-wysylka-CID99-IDnCEay.html#:81499fc83b uwaga na ta aukcje byla juz na olx przelalem dla kolesia hajs ponad 200 zl i nie dostalem zadnej dyskietki.

Mcin

  • Twój Moderator
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2922
    • Zobacz profil
Odp: Niedorzeczne aukcje
« Odpowiedź #439 dnia: 24.07.2017, 22:12:51 »
Opisz sytuację ze szczegółami w temacie 'nierzetelni kontrahenci', jeśli możesz. pomożesz innym.

TomasZzz

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 152
    • Zobacz profil
Odp: Niedorzeczne aukcje
« Odpowiedź #440 dnia: 24.07.2017, 23:36:57 »
To foto było już wielokrotnie sprzedawane. Jakaś plaga z tym jest.

Hendan

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 460
  • I LOVE NINTENDO ^^
    • Zobacz profil
Odp: Niedorzeczne aukcje
« Odpowiedź #441 dnia: 25.07.2017, 08:45:54 »
No to skoro koleś już kilka razy oszukał kogoś to czemu OLX nic z tym nie zrobi? Nikt tego nie zgłasza?

Wysłany przez: krupkowskii

Cytuj
uwaga na ta aukcje byla juz na olx przelalem dla kolesia hajs ponad 200 zl i nie dostalem zadnej dyskietki.

Próbowałeś zadzwonić do gościa, jakoś się skontaktować? Zgłaszałeś to? 200 zł piechotą nie chodzi, szkoda kasy.. Bierność wobec takich oszustów tylko działa na ich korzyść. Pamiętam jak na forum był taki cwaniak i próbował wciskać nam gry, których pewnie nie miał. Pokazywał bardzo podobne zdjęcie.. Szybko go ludzie pogonili.

TomasZzz

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 152
    • Zobacz profil
Odp: Niedorzeczne aukcje
« Odpowiedź #442 dnia: 25.07.2017, 11:07:17 »
Zgłaszanie użytkownika powoduje ban, ale zazwyczaj następnego dnia (sam go zgłosiłem i podpuszczałem o nr konta). W tej chwili właśnie jest zbanowany. Warto takie nry konta od razu opisywać na JakiToBank, który jest dość dobrze indeksowany przez Google. Warto też przez Google Images zawsze sprawdzić czy obraz nie jest skądś powielony.
Jedyne czego nie warto w mojej opinii to zgłaszać na policję, bo przy takich niskich kwotach to olewają temat (w każdym razie u mnie). Chyba, że oszustwa Allegro to wtedy jakaś reakcja jest.

krupkowskii

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 67
    • Zobacz profil
Odp: Niedorzeczne aukcje
« Odpowiedź #443 dnia: 25.07.2017, 11:09:59 »
Nie podal mi prawdziwego adresu zebym znal adres to bym sie do niego przejechal.

krupkowskii

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 67
    • Zobacz profil
Odp: Niedorzeczne aukcje
« Odpowiedź #444 dnia: 25.07.2017, 11:10:33 »
Raz jest z Warszawy raz z Bialegostoku teraz gdzies indziej.

VertekS

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 225
    • Zobacz profil
Odp: Niedorzeczne aukcje
« Odpowiedź #445 dnia: 26.07.2017, 16:07:34 »
Zrobił ktoś screena ogłoszenia? Też chciałbym wiedzieć na kogo uważać i inni pewnie też.

TomasZzz

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 152
    • Zobacz profil
Odp: Niedorzeczne aukcje
« Odpowiedź #446 dnia: 26.07.2017, 16:47:26 »
Post Jelosha (drugi)
To foto już 3 razy widzialem na ogłoszeniakach
http://forum.pegasus-gry.com/index.php/topic,4471.375.html

Hendan

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 460
  • I LOVE NINTENDO ^^
    • Zobacz profil
Odp: Niedorzeczne aukcje
« Odpowiedź #447 dnia: 26.07.2017, 17:22:55 »
Wątpię, że to użytkownik Jelosh oszukiwał ludzi na OLX. Prawdopodobnie to jakiś ''cwaniak'', który zwietrzył ''interes'' na robieniu ludzi w wała. Zdjęcie pewnie ukradł z naszego forum od Jelosha. Jak widać nie ma sprawiedliwości i każdy może cisnąć wałki przez neta.
 Co z tego, że go OLX zablokuje, skoro może założyć nowe konto i znowu robić to samo? Nikt go nie namierzy bo podaje fałszywe dane, a Policja to olewa bo gość okrada ludzi na kwoty nie warte świeczki - parodia. Czyli sama się przyczynia do rozwoju przestępczości w kraju, będąc biernymi wobec takich internetowych oszustów..  

VertekS

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 225
    • Zobacz profil
Odp: Niedorzeczne aukcje
« Odpowiedź #448 dnia: 27.07.2017, 18:07:41 »
Kojarzy mi się, że widziałem tą fotografię na Allegro lub OLX właśnie.
Regulamin OLX mówi jasno że transakcje tylko zawierać osobiście. Takie oszustwa ułatwia fakt że gry są traktowane mało poważnie.

krupkowskii

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 67
    • Zobacz profil