Autor Wątek: Niedorzeczne aukcje  (Przeczytany 128556 razy)

Lamantula

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
Odp: Niedorzeczne aukcje
« Odpowiedź #360 dnia: 29.10.2016, 20:19:38 »
Witam. Czytam państwa posty o ,,niedorzecznych,, aukcjach. Dając za przykład aukcje gdzie na allegro było wystawionych 100 kartridży mniej więcej za 10zł za sztukę, to nie rozumiem jak kilku forumowiczów zaczęło pisać że to nie jest wart złamanego grosza itp. Ciekaw jestem za ile te osoby, piszące takie komentarze, będą sprzedawać swoje kartridże. Bo po ich komentarzach stwierdzam zę za max 3zł :) A piszę ten post, ponieważ przez jednego z forumowiczów tego portalu, trafiłem na tą stronę. Chciał kupić ode mnie, przez OLX, pare kartridży po cenach 6zł-7zł za sztukę, gdzie na allegro najtańsza sztuka danej gry kosztowała 25zł. Ja zaproponowałem 18zł. I się zaczeło:) Najpierw dostałem informację, że na allegro sprzedają dzieci i psują rynek oraz że nikt nie kupuje po tych cenach i stoją aukcje już po 2 lata. Dalej pisał że jak ktoś kupuje w tych cenach to laicy i że wartość tych gier to max 10zł/szt. Jak odpisałem że jednak jest duże zainteresowanie tymi grami i że sprzedałem już kilka po cenach 15-20zł a nawet  jeden pan chce pewną grę za 40zł to usłyszałem że jestem frajerem. I się skończyła rozmowa, więcej nie odpisał :) To ten pan przesłał mi linka do tej strony i mówił żebym się tutaj doradził o ceny bo się znają tutaj ludzie. Ale widzę po wpisach że większość forumowiczów jest za cenami 5-10zł za kartridże, czyli kompletnie błędnymi. Podsumowując, ceny wyznaczają ludzie chętni kupić za daną kwotę grę a nie kilku ludzi którzy uznają się za wielkich kolekcjonerów i znawców, proponując śmieszne ceny. Nie będę już opisywać historii z dwoma osobami którzy oferowali mi za 113 kartridży, 120zł i 150zł mówiąc że lepszej oferty nie dostane bo to tzw. żółty gruz (: . Pozdrawiam wszystkich forumowiczów i mam nadzieję że mój przykład pokazuje że ten ,,żółty gruz,, jest więcej wart niż te 5-10zł :)

Evil18

  • I'm here
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 279
    • Zobacz profil
Odp: Niedorzeczne aukcje
« Odpowiedź #361 dnia: 30.10.2016, 09:13:02 »
Handel handelek każdy chce kupić jak najtaniej od drugiego, a jak przyjdzie sprzedać "swoje karty za grosze" to nie, bo to rzadki bo to bo tamto. Każdy daje cenę za jaką chce sprzedać a jak ktoś nie chce kupić to nie kupuje. Jestem zdania Lamantula "te karty tyle nie wartają, ale mogę kupić po 5zł". Chwila Panowie, nie wartaja a chce ktoś je kupić? Jeśli komuś zależy na danej grze kupuje a nie pisze pierdół non stop o jednym że za drogie i tyle. Sprzedający chce zarobić, a nie wyprzedawać i pisać milion wiadomości bo trafił na "experta handlu" jak najtaniej. Pozdrawiam

Jedrek85

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 413
    • Zobacz profil
Odp: Niedorzeczne aukcje
« Odpowiedź #362 dnia: 30.10.2016, 11:35:49 »
Każdy ma inne zdanie. Ja osobiście ten żółty gruz odsprzedaje po taniości, 4-6 zł sztuka (często nawet tutaj na tym forum) choć zdarzają się wyjątki gdy gra w tej budzie jest warta kilka złociszy więcej. Wystawiałem taki szajs na zagranicznym forum, szły od 1 do 2 $ za sztukę więc jak widać są osoby, które sprzedają tanio :)
Dla większości osób na tym forum te wydania są bezwartościowe. Jest jednak grono ludzi dla których nie ma znaczenia jakiej jakości jest i jaki wygląd ma obudowa, label oraz czy PCB jest na "ptasim glucie" czy "scalaczek".

Mcin

  • Twój Moderator
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2922
    • Zobacz profil
Odp: Niedorzeczne aukcje
« Odpowiedź #363 dnia: 01.11.2016, 18:08:25 »
Kwestia ceny zależy od tego, co za gry są na kartridżu, jaka jest jego jakość, jak się zachował i kiedy był wydany. Niestety, większość wystawiających nie widzi różnicy, dlatego, jak dają kilka sztuk tandetnie wykonanych 999999 in 1, do tego zawierających głównie kilkanaście najpopularniejszych gier, za kilkanaście zł/sztuka, to paru osobom śmiać się chce.

Żeby nie było, mi też z dzieciństwa zachowały się głównie tandetne bazaraki 2zł max :>

NKP

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 297
    • Zobacz profil

Lamantula

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
Odp: Niedorzeczne aukcje
« Odpowiedź #365 dnia: 05.11.2016, 23:15:07 »
I co w tym dziwnego? 90 gier wartych plus minus 1000zł plus 200zł konsola gdzie na innych aukcjach zaczyna się za 300zł.

NKP

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 297
    • Zobacz profil
Odp: Niedorzeczne aukcje
« Odpowiedź #366 dnia: 06.11.2016, 09:53:57 »
I co w tym dziwnego? 90 gier wartych plus minus 1000zł plus 200zł konsola gdzie na innych aukcjach zaczyna się za 300zł.

Spadłem z krzesła...pomocy!!

Lamantula

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
Odp: Niedorzeczne aukcje
« Odpowiedź #367 dnia: 06.11.2016, 11:54:08 »
W poprzednim tygodniu sprzedałem 15 takich kartridży za 250zł, więc nie wiem dlaczego NKP spadasz z krzesła :) Czy może jesteś kolejnym który myśli, że wartość kartridży to 3zł-7zł max.

VertekS

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 225
    • Zobacz profil
Odp: Niedorzeczne aukcje
« Odpowiedź #368 dnia: 06.11.2016, 12:16:10 »
Nie będę się spierał na temat ceny, myślę że rynek zweryfikuję czy te gry są warte tyle czy nie - jak na razie jest 170 wyświetleń i nikt nie nacisnął "kup teraz". Dla mnie również jest to niedorzeczna aukcja, ale z powodu tego jak te gry są zaprezentowane - tak trudno jest zrobić zdjęcie naklejkom wszystkich gier, a nie tylko 10? Ludzie obyci w temacie mogliby ustalić chociaż zawartość części kartridży, albo nawet podkupić pojedyncze gry, które są kolekcjonerskie / traktują jako kolekcjonerskie. Idealnie byłoby jeszcze zrobić normalną listę z tym, co jest na kartridżach.

waters11

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 182
    • Zobacz profil
Odp: Niedorzeczne aukcje
« Odpowiedź #369 dnia: 06.11.2016, 16:33:22 »
nikt tego nie kupi zwłaszcza,  że nie widać wszystkiego.  Powinien zrobić lepsze zdjęcia i podzielić to na  10 części

VertekS

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 225
    • Zobacz profil
Odp: Niedorzeczne aukcje
« Odpowiedź #370 dnia: 06.11.2016, 16:47:57 »
http://allegro.pl/gra-tvpegasus-wydanie-kolekcjonerskie-na-france-98-i6594200948.html#thumb/2

Producenci konsoli sugerują na pudełku, do czego może posłużyć ta konsola jak się popsuje, hehe.

Mcin

  • Twój Moderator
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2922
    • Zobacz profil
Odp: Niedorzeczne aukcje
« Odpowiedź #371 dnia: 06.11.2016, 16:49:35 »
Cena jak cena, ale za sam sposób zrobienia zdjęć tym kartridżom karniak się należy :>

brother2335

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 71
    • Zobacz profil

NKP

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 297
    • Zobacz profil
Odp: Niedorzeczne aukcje
« Odpowiedź #373 dnia: 07.11.2016, 22:05:31 »
http://allegro.pl/gra-gry-kartridze-zestaw-60-gier-pegasus-gratisy-i6581062732.html#thumb/1

Nic tylko brać  ;D
Uważaj, bo zaraz Lamantula napisze Ci, że nic w tym niedorzecznego, a carrt są warte swojej ceny:)

caspcop

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 82
    • Zobacz profil
Odp: Niedorzeczne aukcje
« Odpowiedź #374 dnia: 07.11.2016, 22:29:13 »
Promocja :D składanki dodawane przy terminatorze z mario i tankami za 20 zł sztuka  :F
« Ostatnia zmiana: 07.11.2016, 22:31:39 wysłana przez caspcop »