Autor Wątek: Godzilla  (Przeczytany 28401 razy)

cube

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 41
    • Zobacz profil
Godzilla
« dnia: 29.12.2011, 21:16:32 »
Co sądzicie o tej kultowej serii ze stajni wytwórni TOHO?
Z mojej strony, coś wspaniałego. Kawał mojego dzieciństwa i wspomnienia wypożyczalni VHS :D Zakładam temat i właśnie włączam Godzilla kontra Król Gidora :)
« Ostatnia zmiana: 29.12.2011, 22:13:40 wysłana przez cube »

Wander

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 108
    • Zobacz profil
Odp: Godzilla
« Odpowiedź #1 dnia: 30.12.2011, 14:35:05 »
Film na mnie wrażenia nie zrobił. Gdy jako brzdąc go oglądałem to były wtedy czasy Power Rangers i takie kolosy były na porządku dziennym. Jedynie co miło wspominam z dzieciństwa to zabawki. Wielka Godzilla jadła żołnierzy, krowy, a nawet klocki, tzn budynki. Normalnie zagryzała wszystko co stanęło jej na drodze :)

SebaSan1981

  • Astromaniac
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 561
    • Zobacz profil
Odp: Godzilla
« Odpowiedź #2 dnia: 30.12.2011, 14:57:11 »
Ciekawe rzeczy o Godzilli pisze wikipedia:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Godzilla

Jak dla mnie to bardzo ciekawa seria choć nieco infantylna. Obejrzałem kilka filmów z "Głodzillą", w tym dwa starsze - z lat 60's. Fajnie sie to ogląda choć czasami można byc lekko znudzonym. Warto jednak obejrzeć dla samych prymitywnych efektów specjalnych jakie kiedyś wiodły prym w starych filmach s-f.


kozi616

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 147
    • Zobacz profil
Odp: Godzilla
« Odpowiedź #3 dnia: 30.12.2011, 15:04:45 »
godzille można kochać albo nienawidzić :) ja należę do tej pierwszej grupy. za dawnych czasów z wypożyczalni brało się tylko godziellę, transformery i G.I.Joe. wtedy znałem prawie wszystkie odcinki na pamięć. teraz graniczy z cudem znalezienie oryginalnej kasety vsh z odcinkami. kiedyś była wyprzedaż całej wypożyczalni, po 10 zł za szt. niestety się spóźniłem :)

cube

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 41
    • Zobacz profil
Odp: Godzilla
« Odpowiedź #4 dnia: 30.12.2011, 16:12:20 »
W 2007 czy 2008 wyszło 6 części na DVD, w necie pozostały tylko już niedostępne oferty, np tu: http://www.dvdmax.pl/dvd/art/id/6705 [nofollow]
Poza tym większość części jest dostępne w sieci. Powiem Wam szczerze, planuje wydziarać sobie na motyw z plakatu Godzilla vs Król Gidora, bo pod względem artystycznym bardzo mi się podoba:

Wywale tylko ten napis i tą rakietę :)

Wander

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 108
    • Zobacz profil
Odp: Godzilla
« Odpowiedź #5 dnia: 31.12.2011, 05:13:55 »
Córcia będzie przerażona :]

cube

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 41
    • Zobacz profil
Odp: Godzilla
« Odpowiedź #6 dnia: 31.12.2011, 14:56:28 »
Córcia to już takie dziary widziała w ciągu swojego niespełna trzytygodniowego życia, że jest już oswojona :D

MarcinK

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 24
    • Zobacz profil
Odp: Godzilla
« Odpowiedź #7 dnia: 22.01.2012, 20:52:19 »
Jedna z moich ulubionych serii filmowych, to już klasyka.

Pamiętam też kilka starych gier z tym potworem np. Godzilla: Monter Of Monster i Godzilla 2: War Of The Monsters na pegasusa

Ps. Bodajże w 2014 Amerykanie mają wydać nowy film z Godzillą ale nie ma mieć nic wspólnego z "dziełem" Emmericha. 

cube

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 41
    • Zobacz profil
Odp: Godzilla
« Odpowiedź #8 dnia: 24.01.2012, 18:25:47 »
Z nowości dodam, że termin na dziare zaklepany.
Tak mnie ta Godzilla weszła w głowe, że już jest całkiem przyjemna kolekcja VHS i za sprawą mojej wspaniałej żony zestaw statuetek :)
Później wrzuce fotke :)
Co do nowej amerykańskiej Godzilli słyszałem nawet o tym roku, ale kto wie... Chociaż szału to bym się nie spodziewał, zwłaszcza, że już raz spartaczyli etos Godzilli.

cube

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 41
    • Zobacz profil
Odp: Godzilla
« Odpowiedź #9 dnia: 24.01.2012, 23:28:50 »
No to fotki. VHSy:


I figurki. Rozmiar koło 7,5 cm. Od lewej: Gigan, Mechagodzilla, Junior, Anguirus, Godzilla (wstawki pomarańczowe, prawdopodobnie kaprys producenta), Godzilla (wstawki czerwone, pasują do wizerunku Godzilli z filmu Godzilla vs Destroyah), Godzilla (przeźroczyste wstawki, też pewnie faza producenta):


Na razie zaczątek kolekcji. Czekam na VHS "Powrót Godzilli" i mierze się na "Godzilla vs Megalon". Do tego jeszcze chciałbym trafić Godzilla vs Hedorah, no i 8 płytowy BOX, oraz 6 płytowy BOX od SPI :)
« Ostatnia zmiana: 24.01.2012, 23:37:19 wysłana przez cube »

kozi616

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 147
    • Zobacz profil
Odp: Godzilla
« Odpowiedź #10 dnia: 25.01.2012, 08:24:57 »
ładna kolekcja VHS-ów. może i ja niedługa zacznę kolekcjonować bo ostatnio troszkę tego więcej na allegro.

cube

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 41
    • Zobacz profil
Odp: Godzilla
« Odpowiedź #11 dnia: 01.02.2012, 13:48:21 »
 Do obecnych zbiorów VHSów doszły jeszcze 2, Powrót Godzilli z '84 i Godzilla vs Megalon, do tego idzie z Niemiec figurka.
 Jeśli chodzi o zakup VHSów kozi, spiesz się, akurat teraz tego coraz mniej :) Miałem farta, że trafiłem na takie okazje.

AkaiRyu

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 0
    • Zobacz profil
Odp: Godzilla
« Odpowiedź #12 dnia: 04.09.2012, 09:24:36 »
Cześć wszystkim ! Też w zasadzie wychowałem się na japońskich mangach, anime, kaiju...
Mam kasety magnetyczne vhs:
- Godzilla vs Hedorah
- Godzilla vs Gigan
- Godzilla vs Megalon
- Godzilla vs Mechagodzilla
- Terror of Mechagodzilla
- Godzilla vs Biollante
- Godzilla vs Mechagodzilla II
i jeśli kogoś zainteresuje
- Godzilla ( amerykańska wersja Emmericha )
Do tego kilka filmów DVD
Mogę je sprzedać, jeśli ktoś jest chętny i wychował się na chodzeniu po wypożyczalniach i szukaniu prawdziwych rarytasów z Godzilla od VISION , czekam na wiadomość...
Pozdrawiam.

MarcinK

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 24
    • Zobacz profil
Odp: Godzilla
« Odpowiedź #13 dnia: 07.08.2013, 15:28:22 »
Na najnowszym Comic Conie był cały wysyp informacji na temat nowego filmu, była między innymi symulacja na której zaprezentowano Króla:

Czyli chyba będzie podobny do tej figurki:

Godzilla ma być większy niż kiedykolwiek:


Dwa postery:


I promocyjny art:


Teraz o obsadzie z tego co wiadomo w filmie zagrają: Aaron Johson, Elizabeth Olsen, Bryan Cranston, Juliette Binoche, David Strathairn, Sally Hawkins, Ken Watanabe.
Reżyserem ma być Edwarts (Monsters) a scenarzystą Darabont.
Premiera 16 Maj 2014.

SebaSan1981

  • Astromaniac
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 561
    • Zobacz profil
Odp: Godzilla
« Odpowiedź #14 dnia: 07.08.2013, 18:40:01 »
Słyszałem o zajawkach nowej Godzilli. Wygląda obiecująco i całe szczęście że nie reżyseruje Emmerich. Nowa Godzilla rzeczywiście jest gigantyczna.. i pewnie wp**prza lotniskowce na śniadanie :)