Autor Wątek: Książki  (Przeczytany 52422 razy)

Przemek_07

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 585
  • PEGASUS jest moim hobby a nie musem ;)
    • Zobacz profil
Odp: Książki
« Odpowiedź #30 dnia: 23.10.2009, 16:06:02 »
Ostania książka jaką przeczytałem to "Zorro. Narodziny legendy" pisarki Isabel Allende. Piękna książka. Polecam wszystkim. Fantastyki typu Harry Potter i Władca pierścieni nie znoszę. Uważam to za totalny badziew służący niczemu innemu jak marketingowi i ogłupianiu młodzieży (zaznaczam, że to tylko moje zdanie i nie zamierzam z nikim na ten temat się wdawać w dyskusję).
Może sięgnę po Wiedźmina jak będzie w mojej bibliotece z ciekawości. Gra wygląda dosyć ciekawie.

Mcin

  • Twój Moderator
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2922
    • Zobacz profil
Odp: Książki
« Odpowiedź #31 dnia: 23.10.2009, 16:14:18 »
nie lubisz fantastyki, bo ogłupia, ale sięgasz po wiedźmina. sprzeczność, sprzeczność widzę!

Buu

  • Gość
Odp: Książki
« Odpowiedź #32 dnia: 23.10.2009, 19:05:16 »
Przygody Nieumiałka i jego przyjaciół- to była książka!!! Obecnie czytam słowniki i encyklopedie by wkuć je na blachę i być obcykanym na większość tematów. Teraz jestem na literce E.

carrabana

  • Gość
Odp: Książki
« Odpowiedź #33 dnia: 03.11.2009, 21:57:29 »
Lubię czytać jakieś śmieszne książki, przepełnione dowcipem, i innymi pierdołami :P
Tytuły tych książek mówią same za siebie:
-''bombowa biblia''
-''strrraszna historia''
-''Monstrrrualna erudycja'' :-)
Lektur jest w tym roku ogrom, trzeba sobie jakoś upiększać życie.

Christof

  • Pegasus Veteran
  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 31
    • Zobacz profil
Odp: Książki
« Odpowiedź #34 dnia: 25.12.2009, 19:56:42 »
W tej chwili najchętniej czytuję Pratchetta (only Świat Dysku). Chętnie też wracam do trylogii Tolkiena. Ponad to zdarzyło mi sie kilkakrotnie przeczytać wszystkie "Odyseja Kosmiczne" Clarke'a (oczywiście przy "Diunach" to nie jest żaden wyczyn :P))

Lyn-Z

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
  • la bassist ^^
    • Zobacz profil
Odp: Książki
« Odpowiedź #35 dnia: 25.12.2009, 21:07:02 »
moją ulubioną książką jest zdecydowanie "Znachor" Tadeusza Dołęgi-Mostowicza. Piękna książka o lekarzu który stracił pamięć. Szczególnie podobał mi się dość inteligentny menel który zaczepił doktora słowami "Panie ozdobny! Pożycz pan bez gwarancji bankowej pięć "zet" na hipotekę Polskiego Monopolu Spirytusowego. Pewność i zaufanie!" :D

Obecnie pochłaniam książke Karola Grunberga "SS - czarna gwardia Hitlera". Krótko mówiąc historia SS.

Doolo

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 356
    • Zobacz profil
Odp: Książki
« Odpowiedź #36 dnia: 03.01.2010, 20:02:48 »
Z "serii" książek polecam:
Terry Pratchett - Świat Dysku (absurdalno-sarkastyczny humor, kiedyś dużo czytałem teraz mnie już trochę nudzi)
Douglas Adams - Autostopem przez Galaktykę (słynna trylogia w pięciu częściach, nawet jeszcze lepszy absurdalno sarkastyczny humor niż powyżej, który do dziś nie nudzi)
Rene Gościnny - Przygody Mikołajka (beztroski pogodny humor)
Raymond Chandler - cała twórczość (klasyka brutalnej powieści detektywistycznej)
J.R.R. Tolkien - Władca Pierścieni + Hobbit (któż tego nie zna:P )
Edgar Allan Poe - cała twórczość (genialna mroczna poezja i proza)

Pojedyncze dobre sztuki:
Neil Gaiman - Gwiezdny Pył (kawał oryginalnej fantastyki)
Umbeto Eco - Imię Róży (filozoficzna, detektywistyczna książka pisana w pięknym stylu)
Joseph Heller - Paragraf 22 (genialny humor i przemyślenia autora)
John Steinbeck - O ludziach i myszach (o samotności ludzkiej)
John Steinbeck - Na wschód od Edenu (o ludzkiej naturze)
William Golding - Władca Much (po raz kolejny o ludzkiej naturze)
Dariusz Basiński - Motor kupił Duszan (zbiór "wierszowiastek" współtwórcy trupy Mumio)
Stephen King - Lśnienie (strasznyj thriller/horror)
Wojciech Cejrowski - Gringo wśród dzikich plemion (książka podróżnicza z jajem)

Unikam jak roznosicieli ulotek:
"najnowszych bestsellerów", książek na podstawie gier (Baldur, Diablo, Warcraft, Warhammer  itp).
« Ostatnia zmiana: 23.09.2010, 17:35:46 wysłana przez Doolo »

Kruszon

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 50
  • ファミリーコンピュータ
    • Zobacz profil
Odp: Książki
« Odpowiedź #37 dnia: 03.01.2010, 20:36:57 »
lista książek ulubionych jest dość pokaźna, do polecenia równie duża.
obecnie czytam:
- Świat wg. Claksona 3
- Homo Bimbrownikus
- de house całkowicie bez autoryzacji.

Zelas12

  • Fan Famicoma i Castlevani!!
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 327
    • Zobacz profil
Odp: Książki
« Odpowiedź #38 dnia: 22.09.2010, 22:13:47 »
OOOOO 120 dni bez odpowiedzi :)

Muszę się przyznać że jestem maniakiem Grahama Mastertona oraz Stephena Kinga(mój zbiór liczy sobie ok 50 pozycji)nie żebym się teraz chwalił.
Poprostu lubie horrory i kryminały to jest coś co porusza moja wyobrażnie.
Jak ktoś nie czytał Mrocznej Wieży SK to bardzo polecam,z pozycji GM poleciłbym serie Manitou.
Tyle :)

alzen

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 93
    • Zobacz profil
Odp: Książki
« Odpowiedź #39 dnia: 23.09.2010, 13:11:11 »
James White - Szpital Kosmiczny, medyczne Sci-fi - kapitalna sprawa (to się naprawdę świetne czyta).

Mam nadzieję przeczytać pozostałe książki White'a o tej tematyce w przyszłości.

Vanessa

  • Gość
Odp: Książki
« Odpowiedź #40 dnia: 23.09.2010, 15:00:52 »
"Lśnienie" Stevena Kinga - to chyba moja ulubiona książka. Lubię tego typu historia oraz książki przygodowe np. Wyspę Skarbów autorstwa Stephensona.

salviador

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 71
    • Zobacz profil
Odp: Książki
« Odpowiedź #41 dnia: 22.10.2010, 11:47:37 »
Na wstępie podpadnę:

Władca pierścieni - jak dla mnie grafomania ;p
fajnie stworzony świat i za to należy sie respect po wsze czasy, ale dialogi i akcja nudna jak flaki z olejem... Sapkowskiego też nie trawie - jedyne co mu wychodzi to opisy walk - nie są złe ale to i tak nic w porównaniu z 'Achają' A. Ziemiańskiego - jak ktoś lubi takie klimaty a nie czytał to polecam gorąco ;]

z mojej strony: A. & B. Strugaccy - Piknik na skraju drogi (książka gdzie pojawiła się 'strefa' i 'stalkerzy' - potem wykorzystani w grze), jak i inne książki ich autorstwa typu 'Drapieżność naszego wieku' albo 'Mój przyjaciel z piekła' i ogólne wszystko ;p

Z innych rosyjskich autorów (ten akurat wydawał w stanach): Isaac Asimov 'Fundacja', 'Nemesis'

ktoś napisał 'blade runner' - tak to sie nazywa film, a książka to: 'Czy androidy marzą o elektrycznych owcach' - i w rzeczywistości jest to zbiór opowiadań. Na podstawie jednego z nich nakręcono film. z innych książek K. Dicka to może być np. 'człowiek z wysokiego zamku' - jak ktoś lubi historie alternatywną. 'Klany księżyca Alfy' i oczywiście 'Stygmaty Palmera Eldritcha (chyba tak sie pisze).

Z innych amerykańskich (jak ktoś woli s-f akcji): Harry Harison 'Stalowy Szczur', 'Planeta Śmierci' - fajnie sie czyta na plaży, czy w pociągu - takie harlekiny dla mężczyzn ;p

Z nowszych historii to polecam sprawdzić sobie serię: 'Gamedec' M.Przybyłka - dzieje się w Polsce przyszłości. Wirtualny świat miesza sie z rzeczywistością - wszyscy grają w gierki multi i ogólnie jest masa ;]


Pozdr dla czytających ;]

Vash

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 774
    • Zobacz profil
Odp: Książki
« Odpowiedź #42 dnia: 07.12.2011, 17:43:00 »
Ostatnio przeczytałem „Gringo wśród dzikich plemiom” oraz „Rio Anakonda” autorstwa Wojciecha Cejrowskiego.  Obie książki polecam fanom programów telewizyjnych tego Pana. Bardzo przyjemnie się czyta, bo książki są ciekawe i napisane z humorem.  „Gringo wśród dzikich plemion” opowiada o podróżach po Ameryce Południowej i Środkowej. Można się np. dowiedzieć w jakich dziwnych okolicznościach przekraczał granice (np. na polską książeczkę zdrowia :p ).  W tej książce są krótsze opowieści o podróżach do różnych krajów, a z kolei „Rio Anakonda” jest bardziej spójną historią opowiadającą o jednej wyprawie.  Obie ksiązki można kupić tanio na allegro(za ok. 35 zł z wliczoną wysyłką/sztuka). Polecam.
« Ostatnia zmiana: 07.12.2011, 17:45:16 wysłana przez Vash »

nox

  • FrankAndStein
  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 167
    • Zobacz profil
Odp: Książki
« Odpowiedź #43 dnia: 07.12.2011, 17:47:41 »
Ostatnio czytałem "Rambo, pierwsza krew", w porównaniu z adaptacją to jest po prostu cudo.

Christof

  • Pegasus Veteran
  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 31
    • Zobacz profil
Odp: Książki
« Odpowiedź #44 dnia: 12.12.2011, 22:36:02 »
Ostatnio "Świat według Clarksona" i książki o Jakubie Wędrowyczu :)