19.08.2018, 17:31:06 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Zapraszamy do rejestracji na forum wszystkich fanów Pegasusa!

Strona główna   Help Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 3 [4]
  Drukuj  
Autor Wątek: Książki  (Przeczytany 30490 razy)
Alamein
Madridista
Nowy użytkownik
*

« Odpowiedz #45 : 02.04.2012, 19:36:49 »

Kurczę, mam przeczytać lekturę na historię ze średniowiecza oraz Potop na j.polski, więc "Cmentarz w Pradze" Umberto Eco będzie musiał jeszcze poczekać. Do tego znów sięgnę po "Księgę Bez Tytułu", "Oko Księżyca", coś od S.Kinga ( fanem jestem ) i może coś. C. Funke, jak seria Atramentowa.

Moje serce bije dla blancos od 2002r.
Hala Madrid <3
Pegasus Gry - forum Pegasusa i gier na Pegasusa
« Odpowiedz #45 : 02.04.2012, 19:36:49 »

Roben
Stały bywalec PG

« Odpowiedz #46 : 03.04.2012, 07:46:13 »

Dawno nie czytałem, ale jak byłem w podstawówce to czytałem trochę, w szczególności Mitologie greckie, Baśnie Braci Grim.
W Gimbazie czytałem "My, Dzieci z dworca ZOO".

Dej zarobić xD
dropship
Użytkownik
*

« Odpowiedz #47 : 03.04.2012, 23:36:21 »

Bardzo przyjemnie czytało mi się American Gods Neila Gainmana oraz The Stand Stephena Kinga.
Obecnie czytam, House of leaves - którego autorem jest bodajże Mark Danielewski, ale książkę ciężko się czyta, przypisy, do przypisów, do przypisów..
Vash
Stały bywalec PG

« Odpowiedz #48 : 15.02.2014, 14:53:00 »

Ostatnio przeczytałem "Nowy wspaniały świat" Aldousa Huxley'a. Niestety muszę stwierdzić, że nasz świat zmierza w kierunku świata przedstawionego w tej książce, albo dąży jeszcze do czegoś gorszego. Jak będę miał kiedyś pod ręką, to przeczytam "Rok 1984" G. Orwella.
Mcin
Twój Moderator
Moderator Globalny
Stały bywalec PG

« Odpowiedz #49 : 16.02.2014, 17:05:46 »

Poszukaj w sieci mema porównującego wizję Orwella i Huxleya ze współczesnym światem.
Co do Brave new World, to chyba śmiem ją obecnie uznać za swoją ulubioną książkę. Dużo w niej mądrości, a pomimo to czyta się lekko, nie wymaga znajomości realiów z czasów autora, chociaż nie robi też z czytelnika debila rzucając ochłapy informacji na tacy, a na koniec skłania do przemyśleń. No i źle się kończy, a ja generalnie lubię dzieła, co źle się kończą.
Orwella tez polecam, równie dobra i nie starzejąca się lektura.
zbyszekwaw88
Nowy użytkownik
*

« Odpowiedz #50 : 27.04.2014, 21:47:03 »

Parę dni temu przeczytałem "Grę anioła" Carlosa Ruiza Zafón'a i teraz wszędzie każdemu ją polecam, bo ta książka tak mię wciągnęła, że czytałem ją w każdej wolnej chwili (nie tknąłem kompa ! Chichot), a czasami zarywałem noc i spałem po 2 godziny, tak wciąga Uśmiech
MarcinK
Użytkownik
*

« Odpowiedz #51 : 29.03.2015, 10:16:45 »

Ja jakiś czas temu skończyłem "Czarownik Ivanow"  z cyklu o Wędrowczycu. Książka odjechana. Uśmiech
Strony: 1 2 3 [4]
  Drukuj  

Skocz do: