Autor Wątek: Mini-regulamin dla działu Giełda  (Przeczytany 18210 razy)

MaarioS

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 1508
  • Famicom, SNES & N64 fan
    • Zobacz profil
Mini-regulamin dla działu Giełda
« dnia: 11.11.2011, 14:17:46 »
Otóż wpadłem na taki pomysł, aby wprowadzić pewien dodatkowy, mały regulamin do działu Giełda, ponieważ zauważyłem, że tam się tworzy praktycznie jeden wielki bajzel i mało kto z tego w ogóle korzysta (przynajmniej z poddziału "Kupię"). Nie za bardzo mam na celu, żeby tworzyć regulamin "dla szpanu" i trzymania się go jak małe dziecko, ale jednak bardziej dla porządku, wygody i przejrzystości, które mają służyć wszystkim. Oto moja propozycja:

1.Zasady pisania tytułów:
-nazwa tematu musi zawierać najistotniejsze informacje, czyli takie jak nazwa gry i platformy bądź nazwę konsoli, albo jeżeli temat zawiera listę, to należy to napisać w nazwie tematu (chociażby dodając na końcu słowo "lista")
-możesz używać skrótów (jak np. (K)-kupię, (S)-sprzedam, (Z)-zamienię, można również używać kilku naraz, np. (S) albo (Z))

Przykłady tematów napisanych dobrze:
-Kupię Pegasusa IQ-502
-(K) oryginalnego Pegasusa
-Sprzedam Super Mario Bros. na NESa
-Sprzedam albo wymienię gry na Famicoma-lista
-(S) albo (Z) trochę gier na Pegasusa
-(K) Terminatora
-Sprzedam: dużo gier na stare platformy i na PC

Przykłady tematów napisanych źle:
-kupię pegazusa
-kupię
-sprzedam
-PILNEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
Tematy z takimi tytułami zostaną zmienione albo usunięte

2.Zasady sprzedawania przedmiotów:
-zamieść zdjęcie sprzedawanego przedmiotu albo zaoferuj ich wysłanie np. na skrzynkę e-mail- nikt nie kupi kota w worku
-napisz sugerowaną cenę przedmiotu albo napisz "cena do negocjacji"
-w razie możliwości podaj coś, co potwierdza Twoją wiarygodność (jak np. konto z komentarzami na allegro)

No i nie wiem, czy do końca jest istotne pisanie tego punktu, bo to idzie na logikę i jest też zawarte w regulaminie, ale też na końcu można by było dodać nawet pogrubionymi literami coś w stylu:
-wszelkie oszustwa bądź ich próby będą kończyć się bardzo źle (oczywiście dla oszukującego)!

Co o tym myślicie??
« Ostatnia zmiana: 11.11.2011, 14:28:41 wysłana przez MaarioS »

YAHHA

  • Ultra ANTYRecenzent PG - LORD MEGAZORD
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 302
  • WAKE UP BITCH
    • Zobacz profil
Odp: Mini-regulamin dla działu Giełda
« Odpowiedź #1 dnia: 11.11.2011, 14:28:29 »
Dobra sprawa, a co z innymi fantami które od czasu do czasu dzięki uprzejmości działu kupię sprzedam ktoś zamiesci?

Nie dałeś np (K) inne :)

PILNIEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE to mi się spodobało .... :F


Z tymi próbami oszukiwania, to nie chcę być malkontentem ale póki co kud...wacjusz 1:0 i wciąż strzela gole.

MaarioS

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 1508
  • Famicom, SNES & N64 fan
    • Zobacz profil
Odp: Mini-regulamin dla działu Giełda
« Odpowiedź #2 dnia: 11.11.2011, 14:32:59 »
Nie dałeś np (K) inne :)

To też bym osobiście wywalił :P . Inne ale.... co inne?? Telewizory, gry, poduszki, wibratory??

YAHHA

  • Ultra ANTYRecenzent PG - LORD MEGAZORD
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 302
  • WAKE UP BITCH
    • Zobacz profil
Odp: Mini-regulamin dla działu Giełda
« Odpowiedź #3 dnia: 11.11.2011, 14:42:26 »
Nosz wiem forum pegasusa carty konsole gry,ale nigdy nie wiadomo kto co zbiera czasem można nie jedno wyciagnąc "Hendan" potwierdził by moje słowa. W każdym razie ja prócz cartów zbieram masę innego ustrojstwa, kto wie może nie jestem sam ale poprę większość wszak fanty idą na allegro i tam też można je kupować. Chodziło mi raczej o to by nie być na 157 forach gdy np szukam "wibratora" a nóz ktoś ma i chce wymienić za inny kolekcjonerski wibrator.

MaarioS

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 1508
  • Famicom, SNES & N64 fan
    • Zobacz profil
Odp: Mini-regulamin dla działu Giełda
« Odpowiedź #4 dnia: 11.11.2011, 14:43:21 »
Nie.... nie o to mi chodziło. Chodziło mi o sam tytuł xP . Gdybym zauważył temat w stylu "Sprzedam: inne", to na pewno mój mózg aż by eksplodował od nadmiaru informacji.

YAHHA

  • Ultra ANTYRecenzent PG - LORD MEGAZORD
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 302
  • WAKE UP BITCH
    • Zobacz profil
Odp: Mini-regulamin dla działu Giełda
« Odpowiedź #5 dnia: 11.11.2011, 14:53:48 »
Aaa spox, żle zrozumiałem ... Ja mam natomiast pomysł że ten dział można by przeorganizować na wzór opini o sprzedawcach tj jeden sprzedający = jeden nick a to = jednen wątek w (K) oraz jeden (S) i akutalizuje go jak ma coś do kupienia sprzedania. To bardziej ułatwiło by poruszanie się po działe, zdarzają się przypadki że użytkownik ma kilka wątków np w jednym kupi to w drugim to a tak było wg mnie przejrzyściej.
« Ostatnia zmiana: 11.11.2011, 14:55:24 wysłana przez YAHHA »

Vash

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 774
    • Zobacz profil
Odp: Mini-regulamin dla działu Giełda
« Odpowiedź #6 dnia: 11.11.2011, 15:42:47 »
W tych działach często tematy zakładają nowi userzy, którzy nie zwracają uwagi na regulamin. Także raczej się to nie przyjmie. Dobrze jest jak jest. Moderacja musi działać i co jakiś czas czyścić dział giełda z "przeterminowanych" tematów. Ewentualnie można stosować (S), (Z) i (K).

machbed

  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2124
  • Jeżeli jest sprawa, kontakt na PW.
    • Zobacz profil
Odp: Mini-regulamin dla działu Giełda
« Odpowiedź #7 dnia: 11.11.2011, 15:52:01 »
Do tych 2 poddziałów trzeba napisać tak jakby 2 osobne regulaminy, które trochę od siebie by się różniły. Pomyśli się.

ForbiddenEvil

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 139
  • Suck my Jamma
    • Zobacz profil
Odp: Mini-regulamin dla działu Giełda
« Odpowiedź #8 dnia: 12.11.2011, 12:18:12 »
Dokładnie tak, jak napisał machbed, podpiąć pod dział prosty, czytelny i zrozumiały regulamin, pogrubić, co by nawet debil zrozumiał.
Z mojej strony uwaga, żeby tzw. "pegasusowyc biznesmenuff" wyeliminować, podawać ceny... Sorry, ale krew mnie zalewa jak widzę oferty typu "Sprzedam grę XX... ile dacie, czekam na oferty", jako sprzedawca, dana osoba sama powinna określić cenę, wtedy wiadomo czy mamy styczność z normalnym sprzedawcą, czy cwaniaczkiem typu "widziałem jak podobny pegazus został sprzedany za, bla, bla, bla...".
Inna kwestia, że w dziale kupię, podać przybliżoną cenę, gdyż wiadomo że ta jest zależna od stanu gry, itp ;)
Myślę, że to zminimalizowałoby bałagan w dziale Giełda.

MaarioS

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 1508
  • Famicom, SNES & N64 fan
    • Zobacz profil
Odp: Mini-regulamin dla działu Giełda
« Odpowiedź #9 dnia: 12.11.2011, 12:26:51 »
Ja ogólnie nie popieram zupełnie pomysłu w stylu "1 user-1 temat. Przecież stałby się jeszcze większy burdel :P . Osoby, jak czegoś szukają to chyba szukają czegoś po nazwie/tytule a nie po loginach, heh.

Ja również się zastanawiałem nad połączeniem po prostu działów Kupię i Sprzedam i wywalić je do jednego, wielkiego działu Giełda i w tym dziale również zrobić "poddział"-"Opinie o sprzedawcach", albo, żeby to trochę lepiej brzmiało, to zmienić nazwę na coś w stylu "Wiarygodność" albo "Wiarygodność sprzedawców" ;) . Wtedy w jednym dziale Giełda wszystko byłoby pod ręką, skróty w stylu (K) albo (S) byłyby jak najbardziej na miejscu i walnęłoby się regulamin, jak chociażby ten w pierwszym poście powyżej. Raczej to by było wygodniejsze niż zbędne klikanie i czekanie, by się dostać do innego poddziału, jak chociażby ze Sprzedam do Kupię. Może to dziwnie zabrzmi, ale to nawet jest z deka denerwujące, jeżeli internet czasami szwankuje. Co powiecie na to??

Carnagge

  • Administrator
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 402
    • Zobacz profil
Odp: Mini-regulamin dla działu Giełda
« Odpowiedź #10 dnia: 13.11.2011, 20:40:14 »
Co do tagow (S) (K) itp. to sa one niepotrzebnie bo Geilda jest rozbita na dwa podddzialy - Sprzedaz i Kupno, wiec logiczne co w nich jest, po co to dodatkowo tagowac?

Po drugie to tak jak ktos zauwazyl to duzo jest ogloszen od nowych uzytkownikow i oni nie rpzeczytaja i tak i tak regulaminu, a po drugie to ceny niektorzy nie podadza, bo nie maja pojecia ile moga dostac za jakas gre.

MaarioS

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 1508
  • Famicom, SNES & N64 fan
    • Zobacz profil
Odp: Mini-regulamin dla działu Giełda
« Odpowiedź #11 dnia: 13.11.2011, 20:43:58 »
No tak, ale jak to się mówi "nieznajomość regulaminu nie zwalnia od jego nieprzestrzegania" :P . Nawet jeśli to zawsze będzie można się czegoś uczepić jeżeli pojawi się ogłoszenie, które będzie cholernie żałośnie wyglądać, na dodatek jeżeli takowy regulamin będzie naprawdę króciutki, przyklejony i pogrubiony nad wszystkimi innymi tematami.

P.S. Jeszcze przypomnę o moim pomyśle, żeby zlepić dział Giełda w jedno, czyli po prostu skleić poddziały Kupię i Sprzedam w jedno i w dziale Giełda wstawić dział "Wiarygodność", czyli z tymi opiniami. Założę się, że większości osób zwyczajnie nie chce się po kilka razy klikać i czekać milion godzin, żeby się dostać z działu Sprzedam do Kupię, sam wiem to po sobie. Wtedy przynajmniej ogłoszenia kupna miałyby jakiś sens, bo byłyby widoczne od razu "przy okazji" :P .
« Ostatnia zmiana: 13.11.2011, 20:47:01 wysłana przez MaarioS »

machbed

  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2124
  • Jeżeli jest sprawa, kontakt na PW.
    • Zobacz profil
Odp: Mini-regulamin dla działu Giełda
« Odpowiedź #12 dnia: 13.11.2011, 21:46:36 »
Absolutnie nie popieram sklejenia Kupię i Sprzedam w jeden dział. Zrobi się niesamowity burdel.

Carnagge

  • Administrator
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 402
    • Zobacz profil
Odp: Mini-regulamin dla działu Giełda
« Odpowiedź #13 dnia: 13.11.2011, 21:47:15 »
Przeciez nie musisz klikac 'milion razy', bo te poddzialy Gieldy sa dostepne z pierwszej strony forum. Wystarczy popatrzec, ze przy tym dziale sa wypisane pod jego opisem poddzialy i mozna od razu w nie wejsc.

Chcesz wjekszego poczatku, a pierwsze co chcesz zaczac to od balaganu i polaczenia poddzialow ;) Tak jak teraz jest dobrze i nie bedzie zmieniane.

YAHHA

  • Ultra ANTYRecenzent PG - LORD MEGAZORD
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 302
  • WAKE UP BITCH
    • Zobacz profil
Odp: Mini-regulamin dla działu Giełda
« Odpowiedź #14 dnia: 13.11.2011, 21:53:10 »
Jeden użytkownik jeden wątek w (K) i (S) parafrazując JEDEN FARMACEUTA JEDNA APTEKA wiem wiem kosz :F