21.06.2018, 16:25:42 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Zapraszamy do rejestracji na forum wszystkich fanów Pegasusa!

Strona główna   Help Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Nutka melancholii czyli współczesna muzyka z gatunku Chiptune.  (Przeczytany 6362 razy)
Mef
Wieczny Malkontent.
Użytkownik
*

8-bitowa masakra!

« : 10.11.2011, 12:39:50 »

Jako fanów Pegasusa, na pewno większość z Was wzrusza również dźwięk elektronicznej muzyki w klimacie retro.
Nie mówię tu koniecznie o "true" ośmiu bitach z demosceny NES/C64/Atari/ZX Spectrum czy 16-bitowych modach wykorzystujących jedynie "prawdziwie ośmiobitowe brzmienie" jako sample, ale też o bardziej współczesnych wariacjach wpasowujących się w dźwięk muzyki ze starych gierek.

Postanowiłem więc zaprezentować moich ostatnich faworytów w tej dziedzinie - grupkę Rymdreglage ze Szwecji znaną również jako Ninja Moped. Postaci o tyle ciekawe, że mają tendencje okraszania swoich najlepszych dzieł mistrzowskimi videami w konwencji elektroniczne retro. Całość tworzy piękne połączenie sztuki z rozrywką i daje naprawdę niezłego kopa!

Badajcie:

8-bit Trip: animacja stop-klatkowa z lego opowiadająca o grach 8-bitowych.
www.youtube.com/watch?v=4qsWFFuYZYI

Terminator 2 - 20 years: ręcznie rysowana kreskówka plus stop-klatkowa animacja połączona z regularnym wideo, wydana jako hołd dla filmu Terminator 2 w 20stą rocznicę jego powstania.
www.youtube.com/watch?v=a4mWyeVitNQ

Old Days - pokręcony filmik w klimacie kina niemego ukazujący bicyklowe wybryki jako grę z punktami za akrobacje i zniszczenia.
http://www.youtube.com/watch?v=ohlQczU45SA

Jeśli temat wzbudzi zainteresowanie, dorzucę jeszcze parę super-klasycznych demówek i innych kawałków które każdy fan 8-bit powinien zobaczyć i usłyszeć (jedynie moim skromnym zdaniem rzecz jasna).
« Ostatnia zmiana: 10.11.2011, 12:47:23 wysłane przez Mef » Zapisane

"Stand rigid for the next battle
Peace means reloading your guns
The love for life is all hatred in disguise
A carnival creation with masks undone"
Pegasus Gry - forum Pegasusa i gier na Pegasusa
« : 10.11.2011, 12:39:50 »

gnomiuszka
Użytkownik
*

« Odpowiedz #1 : 22.11.2011, 16:08:27 »

Interesujący temat Uśmiech Bardzo ciekawie wyglądają te animacje Uśmiech szczególnie ta z lego i rysowaniem postaci z terminatora. Muzyka też fajnie dobrana. Miejscami przypomina nes a chociaż bardziej kojarzy mi się z grami na atari i commodore. Proszę o więcej Chichot
A tu gra on-line, w której muzyka jest utrzymana właśnie w takim o-bitowym retro Chichot
http://www.milanos.pl/vid-6818-Flea-15.html
mothyl
Mechanical Butterfly
Nowy użytkownik
*

« Odpowiedz #2 : 19.12.2012, 18:27:17 »

Jeśli chodzi o muzykę, to godne polecenia jest moim zdaniem internetowe radio di.fm, które dysponuje kanałem Chiptunes.
Mati
Stały bywalec PG

« Odpowiedz #3 : 19.12.2012, 19:42:51 »

Widzę, że kolega korzysta z di.fm. Fakt mają tam kanał chiptune'owy i chyba nawet jedyny. Nie znam innego radia z chiptune'ami i bardzo przyjemnie się tego słucha, jeśli jednak ktoś chciałby sobie pozasysać tego typu rzeczy, to polecam freakenergy.ru. Jest to strona z różnymi gatunkami muzycznymi w tym i ct Uśmiech.
Piotrek1986
Użytkownik
*

« Odpowiedz #4 : 15.02.2013, 19:31:22 »

Nie wiem jak wy, ale ja się wzruszam gdy słyszę chiptune z jakiejś znanej gry na pegasusa    Szczególnie muzyczka z gry Chip & Dale po prostu rozkleja mnie To były czasy - znajomi, gry i zabawy z nimi (także poza domem np. w chowanego), żadnych trosk, żądnych problemów, i pomyśleć, że nie było wtedy jeszcze internetu, smartfonów itd. Wam też się czasami zdarza płaknąć podczas grania w te gierki na emulatorze?  Uśmiech
Felek1991
Aktywny użytkownik

Chip&Dale MASTER

« Odpowiedz #5 : 12.11.2013, 18:16:35 »

Całkiem cacy ten album
http://www.youtube.com/watch?v=8ybIROZVQPw
Mcin
Twój Moderator
Moderator Globalny
Stały bywalec PG

« Odpowiedz #6 : 12.11.2013, 18:44:01 »

Czy tylko moim zdaniem to absolutnie nie brzmi chiptunowo?
Felek1991
Aktywny użytkownik

Chip&Dale MASTER

« Odpowiedz #7 : 12.11.2013, 19:19:34 »

Całkiem możliwe że nie ma za wiele wspólnego z chiptunem, ale w 7 min mnie poniosło słysząc muzyczkę z Rescue Rangers i chyba za szybko zakwalifikowałem całość pod ten temat Chichot
Strony: [1]
  Drukuj  

Skocz do: