Autor Wątek: "Rekordy cenowe" na Allegro związane z pegasusem  (Przeczytany 37600 razy)

NKP

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 297
    • Zobacz profil
Odp: "Rekordy cenowe" na Allegro związane z pegasusem
« Odpowiedź #15 dnia: 17.01.2016, 15:00:51 »
A ja widzę, że głupi nie jesteś, prześledź stare ceny, stare wątki, przeanalizuj co jest godne uwagi ewentualnie, co nie jest warte przepłacania. Czasy się zmieniają, ceny też.
Heheh umiesz podejść człowieka ;)

Amaroute

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 63
    • Zobacz profil
Odp: "Rekordy cenowe" na Allegro związane z pegasusem
« Odpowiedź #16 dnia: 21.02.2016, 23:08:19 »
Widzę, że wątek z horrendalnie wysokimi cenami został porzucony. A szkoda, bo w zeszłoroczne święta 2015 chciałem sam sprawić sobie prezent i zakupiłem nówkę IQ-502. Ponieważ jestem pedantem, dbam o swoje kolekcje różniaste i najchętniej kupuję nówki. Udało mi się znaleźć nówkę pegasusa.. wcześniej też były, ale polowałem na commodore 64 więc Pegasus poszedł na dalszy plan. Niestety okazało się, że jakiś sprzedawca wystawił ów nówkę za.. 1000 zł. Aż dziwiłem się, że nikt tu tego faktu nie umieścił. Z bólem serca (i nie tylko serca) kupiłem ów nówkę Pegasusa świadom, że przepłacam. Po prostu bałem się, że taka zapieczętowana nówka już się prędko nie pojawi, a ja chcę sobie pograć w święta. Życie... Allezło!

Martin

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 504
  • Oldschool come back!
    • Zobacz profil
Odp: "Rekordy cenowe" na Allegro związane z pegasusem
« Odpowiedź #17 dnia: 22.02.2016, 01:42:02 »
Kolega NKP bodajże wrzucał tutaj fotkę z rekordową ceną ponad 1600 zł za tą konsolę. :)



Nowy kolego Amaroute - współczuję Ci z całego serca tego zakupu. Za 1000 zł miałbyś w stanie jak nowy konsole Famicom (np. tutaj: http://www.ebay.com/itm/Famicom-Console-System-HVC-001-Nintendo-FC-NEAR-MINT-Japan-1027-/311437122450?hash=item4883195b92:g:5cYAAOSwgQ9Vo0CT) / Famicom AV (np. tutaj: http://www.ebay.com/itm/Nintendo-AV-New-Famicom-Console-System-NES-Boxed-Manual-HVC-101-FC-Japan-EXL-/231842149307?hash=item35fade73bb:g:PKEAAOSwG-1Wu9GP) i Everdrive do tego gdybyś dobrze poszukał. Za ciut więcej hajsu można kupić zupełne nówki.

A tak masz IQ-502 rev.3 na którym np. James'a Bonda Jr. świadomie nie przejdziesz, bo kolorki przy rozbrajaniu rakiet IQ-502 rev.3 pokaże Ci takie same (chodzi mi o biały i jasny błękit). Dodatkowo ta konsola była co najmniej 2x w życiu otwierana z pudełka, raz gdy wywalali z niej zasilacz badziewny i dokładali Tatarka, dwa gdy ją sprawdzali przy sprzedaży. :) Wolałbym kupić takiego porządnego Famicoma/Famicom AV za tą cenę.
« Ostatnia zmiana: 22.02.2016, 02:02:22 wysłana przez Martin »

Amaroute

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 63
    • Zobacz profil
Odp: "Rekordy cenowe" na Allegro związane z pegasusem
« Odpowiedź #18 dnia: 22.02.2016, 10:42:54 »
Dziękuję za wyrazy współczucia, jednak mimo wszystko jestem zadowolony ze swojego zakupu, tym bardziej, że pokazałeś, że ktoś wystawił Pegasusa za 1600 zł, a więc znajdą się tacy, którzy zapłacą jeszcze więcej. Za Famicomem nie poluję - miałem już kiedyś oryginał i mam Go nadal w piwnicy (przypaliło się lub naruszyło złącze od notorycznego przełączania kabli z telewizorów lub..za długo grywałem w Fantastic adv. of Dizzy haha) ;) Zaś ów wskazany przez Ciebie Famicom nie jest nowy tylko "near mint" czyli prawie jak nowy, a mój Pegasus był zapieczętowany i w folii. Nawet jak było coś z niego wyjmowane (co pieczołowicie sprawdziłem przed zamówieniem porównując z innymi zestawami i wiedzą znajomych, którzy takowy posiadają sprzed lat), to widzę, że zestaw składa się jednak z elementów, które zawsze są do niego dołączane, więc płakać nie będę.

zolwikwkurwik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 10
    • Zobacz profil
Odp: "Rekordy cenowe" na Allegro związane z pegasusem
« Odpowiedź #19 dnia: 23.04.2016, 17:44:26 »
Świat zwariował. W dniu dzisiejszym egzemplarz Fantastic Adventures of Dizzy został sprzedany za 275zł  O.o

Link:
http://allegro.pl/the-fantastic-adventures-of-dizzy-bic-pegasus-nes-i6130341044.html [nofollow]

zijacek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 98
    • Zobacz profil
Odp: "Rekordy cenowe" na Allegro związane z pegasusem
« Odpowiedź #20 dnia: 25.04.2016, 12:03:10 »
Ciekawe co kieruje takim Ktosiem? Jaki jest jego tok myślenia? Jakoś nie dociera do mnie, że ktoś liczy na to, że i tak zarobi na tym więcej. Po prostu tak bardzo chce mieć ten kartridż?

Hendan

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 460
  • I LOVE NINTENDO ^^
    • Zobacz profil
Odp: "Rekordy cenowe" na Allegro związane z pegasusem
« Odpowiedź #21 dnia: 25.04.2016, 17:46:37 »
Żaden tok myślenia.. chciał mieć tą grę za wszelką cenę i to wszystko.. widocznie w przeszłości grywał w nią godzinami i ten kartridż obudził u niego wspomnienia.. a, że ma kasę to cena nie gra roli. Już były takie cuda na allegro, nie raz i nie dwa..

chager01

  • Gość
Odp: "Rekordy cenowe" na Allegro związane z pegasusem
« Odpowiedź #22 dnia: 26.04.2016, 10:55:25 »
Żaden tok myślenia.. chciał mieć tą grę za wszelką cenę i to wszystko.. widocznie w przeszłości grywał w nią godzinami i ten kartridż obudził u niego wspomnienia.. a, że ma kasę to cena nie gra roli. Już były takie cuda na allegro, nie raz i nie dwa..

A kto bogatemu zabroni. Na pewno ten kartridż nie kupił handlarz, tylko kolekcjoner. Ja miałem szczęście i kupiłem ten cart za grosze (w porównaniu do tej ceny z allegro) jakieś 2 tygodnie temu.
Swoją drogą tak narzekacie na ceny panujące na allegro, ale nie pomyślicie że dzięki temu wasza kolekcja z dnia na dzień zyskuje na wartości. Po za tym, lepiej zbierać coś wartościowego, niż przedmioty warte grosze...

zijacek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 98
    • Zobacz profil
Odp: "Rekordy cenowe" na Allegro związane z pegasusem
« Odpowiedź #23 dnia: 26.04.2016, 19:41:17 »
Grosz do grosza... :) A tak poważnie to wolę świadomość, że sprzęt, który najprawdopodobniej prędzej czy później i tak stanie się bezwartościowym złomem, warty jest grosze. Jak zacznę przeliczać na kasę każdy egzemplarz, który dokona swego żywota, to z hobby zrobi się chuchanie, dmuchanie i kupa niepotrzebnego stresu. Każdy zresztą ma swoje podejście do tematu.

chager01

  • Gość
Odp: "Rekordy cenowe" na Allegro związane z pegasusem
« Odpowiedź #24 dnia: 27.04.2016, 09:24:25 »
Grosz do grosza... :) A tak poważnie to wolę świadomość, że sprzęt, który najprawdopodobniej prędzej czy później i tak stanie się bezwartościowym złomem, warty jest grosze. Jak zacznę przeliczać na kasę każdy egzemplarz, który dokona swego żywota, to z hobby zrobi się chuchanie, dmuchanie i kupa niepotrzebnego stresu. Każdy zresztą ma swoje podejście do tematu.

Już nie przesadzaj. Jeżeli carty są dobrze przechowywane i używane od czasu do czasu prawidłowo to bardzo długą pociągną.

MaarioS

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 1508
  • Famicom, SNES & N64 fan
    • Zobacz profil
Odp: "Rekordy cenowe" na Allegro związane z pegasusem
« Odpowiedź #25 dnia: 14.06.2016, 10:02:12 »
Za niedługo trzeba będzie wynająć sejf na to wszystko

Mcin

  • Twój Moderator
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2922
    • Zobacz profil
Odp: "Rekordy cenowe" na Allegro związane z pegasusem
« Odpowiedź #26 dnia: 14.06.2016, 20:52:23 »
Jeszcze nie masz?

matizc

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 503
    • Zobacz profil
Odp: "Rekordy cenowe" na Allegro związane z pegasusem
« Odpowiedź #27 dnia: 14.06.2016, 22:35:29 »
niedawno rozkminiałem kiedy pozbędę się kolekcji i patrząc na te carty, ich dostępność to chyba nigdy :P

chager01

  • Gość
Odp: "Rekordy cenowe" na Allegro związane z pegasusem
« Odpowiedź #28 dnia: 03.09.2017, 19:53:39 »
Battletoads poszedł ostatnio za 110 zł:
http://allegro.pl/battletoads-i6923288998.html

brylant1985

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 14
    • Zobacz profil
Odp: "Rekordy cenowe" na Allegro związane z pegasusem
« Odpowiedź #29 dnia: 02.10.2017, 09:54:39 »
Battletoads poszło i zostało zwrócone do sprzedawcy. Okazało się że jest to kompletny złom.
Pudełko jedynie na nowe wyglądalo. Na szczęście szybki zwrot pieniędzy.
Co do ceny to tak jak Hendan i inni pisali jeśli ktoś kolekcjonuje dla siebie,
ma mile wspomnienia z dzieciństwa i nie jest handlarzykiem, to jak się chce kupić to się kupi ;-)