Autor Wątek: Wycena sprzętu/gier na pegasusa/nesa/famicoma  (Przeczytany 165637 razy)

Jinxy

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 19
    • Zobacz profil
Odp: Wycena sprzętu/gier na pegasusa/nesa/famicoma
« Odpowiedź #585 dnia: 28.05.2016, 12:48:00 »
Oryginalny ręcznie wypisany rachunek z 1993r, do kompletu mam także uzupełnioną kartę gwarancyjną wraz z pieczątkami. Jak myślicie, da się to wycenić? :)


Mcin

  • Twój Moderator
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2922
    • Zobacz profil
Odp: Wycena sprzętu/gier na pegasusa/nesa/famicoma
« Odpowiedź #586 dnia: 28.05.2016, 14:34:25 »
Nie pamiętam, żeby ktoś coś takiego sprzedawał oddzielnie - raczej w zestawie z konsolą, powinno podnieść cenę zestawu o kilka złotych.
Co do 168 in 1, chyba nawet na forum jest post, gdzie autor tych srebrnych opakowań się nimi chwalił - możesz poszukać i zapytać, czy etykiety są oryginalne :>

Jinxy

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 19
    • Zobacz profil
Odp: Wycena sprzętu/gier na pegasusa/nesa/famicoma
« Odpowiedź #587 dnia: 28.05.2016, 14:35:52 »
rzecz jasna do rachunku mam cały zestaw, ale poważnie? kilka złotych? widziałeś kiedyś kogokolwiek kto ma coś takiego w swojej kolekcji?

Jedrek85

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 413
    • Zobacz profil
Odp: Wycena sprzętu/gier na pegasusa/nesa/famicoma
« Odpowiedź #588 dnia: 28.05.2016, 15:45:52 »
Masz racje Machbed, oba labele to reprodukcje. Wartość?? ciężko powiedzieć, jak dla gracza któremu nie przeszkadza, że label jest reprodukcją to z 50 zł pewnie można by było dać.

Co chodzi o ręcznie wypełnioną kartę gwarancyjną wraz z rachunkiem to widziałem takiego kogoś. W sumie to widzę codziennie w lustrze  ;D

Jinxy

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 19
    • Zobacz profil
Odp: Wycena sprzętu/gier na pegasusa/nesa/famicoma
« Odpowiedź #589 dnia: 28.05.2016, 16:20:14 »
Jedrek85 czyli nie jestem sam hehe, widzę że jesteś użytkownikiem forum już jakiś czas, jakie jest Twoje zdanie na wartość czegoś takiego jak rachunek z tamtych lat? Ja przyznam szczerze że dla mnie jest czymś znacznie rzadszym niż np: boxowe single BIC-a, ale byłem ciekawy jaką może mieć taki rachunek wartość materialną.

Jedrek85

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 413
    • Zobacz profil
Odp: Wycena sprzętu/gier na pegasusa/nesa/famicoma
« Odpowiedź #590 dnia: 28.05.2016, 19:25:39 »
Moim skromnym zdaniem to raczej nie ma jakiejś szczególnej wartości materialnej, być może do 10 zł by dał jakiś napaleniec. Szczerze mówiąc to samego rachunku raczej nikt nie kupi (aczkolwiek może się znaleźć jakiś klient).
Tak jak napisał Machbed, w obecnej chwili ceny są kreowane na allegro i mają się nijak do realnej wartości.
« Ostatnia zmiana: 28.05.2016, 19:32:00 wysłana przez Jedrek85 »

Jinxy

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 19
    • Zobacz profil
Odp: Wycena sprzętu/gier na pegasusa/nesa/famicoma
« Odpowiedź #591 dnia: 28.05.2016, 19:30:02 »
hehe to jakieś żarty moim zdaniem, jak coś tak rzadkiego może mieć zarazem tak niewielką wartość, jako kolekcjonerzy przeczycie sami sobie i ogólnie przyjętym pojęciom: im coś rzadsze tym cenniejsze. Pozdrawiam

PS: skoro rachunek w żaden sposób nie jest przypisany do konkretnego urządzenia to nabiera wartości z każda z konsol.

Vash

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 774
    • Zobacz profil
Odp: Wycena sprzętu/gier na pegasusa/nesa/famicoma
« Odpowiedź #592 dnia: 28.05.2016, 19:46:00 »
Za 168 in 1 z odnowionym labelem na allegro myślę, że ze 100 zł możesz nawet łyknąć. Ktoś nieobeznany w temacie może to kupić od Ciebie (może nie "skapnie się" , że to label odnowiony). Rachunek nie ma znaczenia. Liczy się konsola, jej stan, box itp Rachunek, czy gwarancja, to może być fajny dodatek, ale nie zwiększa jakoś znacząco wartości.

Jinxy

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 19
    • Zobacz profil
Odp: Wycena sprzętu/gier na pegasusa/nesa/famicoma
« Odpowiedź #593 dnia: 28.05.2016, 19:57:41 »
Więc pasuje mi sprzedać puki się potencjalni kupcy nie dowiedzą hehe, za sama konsolę kompletną z gwarancją i pistoletem dają mi max 500zł a jak 2 potencjalnych kupców zobaczyło rachunek to cena poszła o 200zł w górę automatycznie. Tak więc pewnie sprzedam z rachunkiem za 700-800.

Vash

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 774
    • Zobacz profil
Odp: Wycena sprzętu/gier na pegasusa/nesa/famicoma
« Odpowiedź #594 dnia: 28.05.2016, 20:00:36 »
No to gratulacje. Jak są chętni, to niech płacą 200 zł więcej. Tym lepiej dla Ciebie.

Evil18

  • I'm here
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 279
    • Zobacz profil
Odp: Wycena sprzętu/gier na pegasusa/nesa/famicoma
« Odpowiedź #595 dnia: 28.05.2016, 20:14:54 »
Gratuluję jak ktoś to kupi za 700-800zł bo rachunek :F Papier tylko dla napaleńca jak napisał Jedrek85 za 10zł jedyny dowód że kart był legalnie kupiony ;)

Jinxy

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 19
    • Zobacz profil
Odp: Wycena sprzętu/gier na pegasusa/nesa/famicoma
« Odpowiedź #596 dnia: 28.05.2016, 20:59:37 »
Jak widać są kolekcjonerzy i KOLEKCJONERZY prawda :) osobiście rozumiem sam fakt posiadania czegoś co ma może kilka osób w kraju.

machbed

  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2124
  • Jeżeli jest sprawa, kontakt na PW.
    • Zobacz profil
Odp: Wycena sprzętu/gier na pegasusa/nesa/famicoma
« Odpowiedź #597 dnia: 28.05.2016, 21:03:39 »
Kolego, rachunek zwiększa wartość sentymentalną konsoli i ludzie zapewne więcej za taki komplet zapłacą, ale sam w sobie to zwykły kawałek papierka, który dopiero staje się coś wart, gdy jest sprzedawany razem z czymś, na co został wystawiony. Jeśli tego nie rozumiesz to poszukaj sobie innego forum, na którym przeczytasz to co ty chcesz przeczytać, a nie to co jest prawdą.

Jinxy

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 19
    • Zobacz profil
Odp: Wycena sprzętu/gier na pegasusa/nesa/famicoma
« Odpowiedź #598 dnia: 28.05.2016, 21:06:18 »
machbed całkowicie źle mnie zrozumiałeś, oczywiście ze dopiero pełny komplet wraz z rachunkiem i kartą gwarancyjną sprawia że cena idzie w góre. nie chodziło mi tutaj o wycenę samego rachunku tylko bardziej jego wartości w komplecie i o ile potrafi on podnieść wartość całości. Jeśli źle się wyraziłem to wybaczcie :)

matizc

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 503
    • Zobacz profil
Odp: Wycena sprzętu/gier na pegasusa/nesa/famicoma
« Odpowiedź #599 dnia: 29.05.2016, 11:34:43 »
Moim zdaniem jest to nieoryginalny label.

Także dla kolekcjonera zapewne ok. 30-40 żł

Jak allegro to pewnie pójdzie za 60-80 zł.

Tak wyceniam.