Autor Wątek: [LOLZORD] Kłam i jego "Super Sranie"  (Przeczytany 2916 razy)

Roben

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 426
    • Zobacz profil
[LOLZORD] Kłam i jego "Super Sranie"
« dnia: 25.07.2011, 16:17:08 »
Witam, retRoben znowu ma coś do Zawiadomienia.
Może większość go zna, zaś niektórzy nie mieli okazji zobaczyć Video, które Tworzy Qam, inaczej Kamil Przybysz, który prowadzi program pt: "Super Chranie"
Na serio, czy Koleś, który ma nieco krzty w Głowie, dobrą wiedzę na temat gier,  może powiedzieć że Zacytuję:
Cytuj
Niestety, w naszym kraju niewiele osób miało bezpośredni kontakt z NES'em, w Polsce królował "Pegasus", Chińska podróbka Famicoma przywieziona do nas przez sprytnych Handlarzy-Straganiarzy, tzw. "Ruskich".(Na Video widać model IQ-502)
Pełna Recenzja NESa: http://www.youtube.com/watch?v=0dXBf1ll6Mc&feature=related
Co macie do powiedzenia o samej osobie?
« Ostatnia zmiana: 25.07.2011, 16:20:51 wysłana przez Roben »

Przemek_07

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 585
  • PEGASUS jest moim hobby a nie musem ;)
    • Zobacz profil
Odp: [LOLZORD] Kłam i jego "Super Sranie"
« Odpowiedź #1 dnia: 25.07.2011, 16:48:23 »
Koleś fajny, podoba mi się jego humor, ale niestety z tym Pegasusem to pojechał po całej lini. Nie sprawdził dokładnie informacji. Ponadto NES to konsola z 1983r. a on Bóg wie co od niej wymaga. Na tamte czasy to był przecież niewiarygodny skok a po obejrzeniu jego recenzji odniosłem wrażenie, że ocenił tą platformę pod kątem dzisiejszych oczekiwań i wymogów.
Jako, że gram także na PS3 bardzo podobała mi się jego recenzja MAFIi II. Humor i rzetelność. Tak samo jak w przypadku GTA TBoGT i LaD.
Z jego retro recenzji warto także obejrzeć odcinek o ATARI 2600, również niepozbawiony humoru.
Nie śledzę jego kanału na bieżąco, ale chyba zaprzestał recenzowej działalności bo po odcinkach o Duke Nukem i Crocu nic nowego nie dodał.

Roben

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 426
    • Zobacz profil
Odp: [LOLZORD] Kłam i jego "Super Sranie"
« Odpowiedź #2 dnia: 25.07.2011, 16:57:31 »
Szanuje go za to co on robi (w przeciwieństwie do Vlogerów, którzy opowiadają kogo gdzie swędzi, czy jego pies/kot naprawiał megazordy itp.), ponieważ sam jest dla mnie Inspiracją, ale z Pegasusem pojechał, czyli brak jakichkolwiek szczególnych informacji, Niewiedza go zabija.

SebaSan1981

  • Astromaniac
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 561
    • Zobacz profil
Odp: [LOLZORD] Kłam i jego "Super Sranie"
« Odpowiedź #3 dnia: 25.07.2011, 16:58:27 »
Po pierwsze - czerpanie garściami z AVGN.
Po drugie - troszkę za dużo mówienia o marce Nintendo mianem gó**a.
Po trzecie - bardzo trafne spostrzeżenia co do niuansów konsolowego grania.

Reasumując. Recenzja miejscami podobała mi się mimo ze w nieco fanbojowy sposób pojechał po konsoli Nes. Plusem jest napewno wytknięcie wad Nesa takich jak problemy z uruchamianiem cartów. Koleś ma skłonności walenia strasznych kocopałów np o tym że na Nesie nie było możliwości sejwowania (przeciez save jest w wielu grach!!).
Ogólnie mimo kilku wpadek spowodowanych niedoinformowaniem (te sejwy, info o Pegasusie, shit'owanie) recenzja jest ok.

Mati

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 423
    • Zobacz profil
Odp: [LOLZORD] Kłam i jego "Super Sranie"
« Odpowiedź #4 dnia: 25.07.2011, 18:52:43 »
Styl jest śmieszny, ale bzdury jakie on tam gada to pozostawię bez komentarza, bo jeszcze za mocno go pojadę i. No, ale na pewno lepiej to robi od innych pseudo Pl recenzentów choćby śmiesznego złego gracza o którym pięknie się wypowiedziałem za ścianą :D.

Doras

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Odp: [LOLZORD] Kłam i jego "Super Sranie"
« Odpowiedź #5 dnia: 17.08.2011, 13:19:52 »
Witam - forum śledzę od jakiegoś czasu. Czasami odświeżam stare hity z pegasusa (fanem tej konsoli nazwać mnie nie można) Co jak co ale Qam ma sporo racji. Gry z pegasusa są na serio dla ludzi wybitnie upartych - brak możliwości zapisu gry zwyczajnie przeszkadza , jednocześnie podnosi poziom trudności gry do irytującej skali. Ciągłe zaczynanie gry od początku może doprowadzić do szewskiej pasji.  Nie da się ukryć ,że pegasus jest dla hardcorów:) Wiele tytułów na pegasusa to totalne gnioty (być może przedstawiały one kiedyś jako taki poziom - nadgryzione zębem czasu wypadają tragicznie) Gra ma bawić - jeśli irytuje -nie jest dobrze. Dla każdego coś miłego .Pozdro   

mtek9

  • Nes Fan
  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 238
    • Zobacz profil
Odp: [LOLZORD] Kłam i jego "Super Sranie"
« Odpowiedź #6 dnia: 17.08.2011, 14:25:51 »
W większości gier zapis byłby według mnie zbędny, ponieważ gry na pegasusa nie są zbyt długie i myślę ze idzie je poprzechodzić do 3 godzin, te dłuższe posiadają passwordy i niektóre(co udowodnił nam roben :)) save. Co do "irytacji" zdecydowanie irytują mnie bardziej nowe gry niż stare, chyba jestem zbyt zacofany, bo muszę się przyznać że w większości "nowych" gier się po prostu gubię, one mają miliony opcji, mapy większe niż cała polska, miliardy jakiś misji które przechodzi się miesiącami... blee mnie to nie kręci xD, albo strasznie mnie irytuje jak próbują przedobrzyć :D np. najnowszy harry potter (kto nie grał niech nie żałuje) ta gra to już bardziej powinna się nazywać call of duty a nie Harry Potter, mamy celownik i nakur***my jakimiś zaklęciami.... no sorry ale....
Ale żeby nie robić syfu - co do Super chrania to może nawet i jest zabawne, ale by się bardziej na tym opierać to raczej nie bardzo, informacje ma niesprawdzone, i czego można się spodziewać po recenzjach osoby która z góry zakłada że gry są "do dupy"
« Ostatnia zmiana: 17.08.2011, 14:30:36 wysłana przez mtek9 »

companiero

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 52
    • Zobacz profil
Odp: [LOLZORD] Kłam i jego "Super Sranie"
« Odpowiedź #7 dnia: 30.08.2011, 20:40:16 »
Witam - forum śledzę od jakiegoś czasu. Czasami odświeżam stare hity z pegasusa (fanem tej konsoli nazwać mnie nie można) Co jak co ale Qam ma sporo racji. Gry z pegasusa są na serio dla ludzi wybitnie upartych - brak możliwości zapisu gry zwyczajnie przeszkadza , jednocześnie podnosi poziom trudności gry do irytującej skali. Ciągłe zaczynanie gry od początku może doprowadzić do szewskiej pasji.  Nie da się ukryć ,że pegasus jest dla hardcorów:) Wiele tytułów na pegasusa to totalne gnioty (być może przedstawiały one kiedyś jako taki poziom - nadgryzione zębem czasu wypadają tragicznie) Gra ma bawić - jeśli irytuje -nie jest dobrze. Dla każdego coś miłego .Pozdro   


Pegasus był tanią konsolką dla mas , wyszedł u nas w czasach kiedy istniały dużo lepsze platformy do grania np. Amigi i PC na które stać było niewielu . Były to ciężkie czasy w PL jeśli chodzi o zasobność portfeli . Raczej konkurował z C64 i innymi 8bitowymi maszynami które przewyższał choćby błyskawicznym ładowaniem się gier i prostotą obsługi oraz ilością zajmowanego miejsca :). Jeśli chodzi o zapis gier był to problem w niektórych grach , można było zawsze wcisnąć pauze w tamtych czasach prąd był tańszy ;) . Patrząc na pegasusa spójrz na niego w czasach w jakich występował nie porównuj do obecnych standardów gdzie komórki mają ładniej wyglądające gry . Osoby grające obecnie w stare gierki to hobbyści , albo małe dzieci którym te gry się podobają bo są kolorowe i proste:) .

SebaSan1981

  • Astromaniac
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 561
    • Zobacz profil
Odp: [LOLZORD] Kłam i jego "Super Sranie"
« Odpowiedź #8 dnia: 30.08.2011, 22:57:56 »
Osoby grające obecnie w stare gierki to hobbyści , albo małe dzieci którym te gry się podobają bo są kolorowe i proste:) .

Genialnie to ująłęś. Cała prawda o graczach interesujących się tego typu grami.