Autor Wątek: Sygnatury - rozmiar i rozmieszczenie  (Przeczytany 22753 razy)

Carnagge

  • Administrator
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 402
    • Zobacz profil
Sygnatury - rozmiar i rozmieszczenie
« dnia: 05.09.2008, 20:43:02 »
Proszę przy wstawianiu sygnaturek pamiętać o zachowaniu rozsądnych ich rozmiarów, bo później jest tak, że ktoś pisze posta a jego sygnatura zajmuje 90% miejsca całego posta i niepotrzebnie 'wydłuża' wątek.

Tutaj mam prośbę do osób z obrazkami 'stara gwardia spamu' o jakieś sensowne tego rozmieszczenie, albo pousuwanie. Gdyż w większości przypadków macie to tak, że najpierw zwykła sygnaturka, a później to jest wrzucane i po kilka obrazków w ten sposób w pionie jest w sigu. Nie odbierajcie tego jako afront, bo mają to głównie stali bywalcy forum i osoby, co się najwięcej udzielają więc mam nadzieję, że sami zrozumiecie o co mi chodzi ;)

Evil

  • Gość
Odp: Sygnatury - rozmiar i rozmieszczenie
« Odpowiedź #1 dnia: 05.09.2008, 20:44:49 »
wiem doskonale o co Ci chodzi - chcesz zwalczyć starą gwardię! :P

ja mogę to usunąć, ale kotka nie usunę!

Yellow

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 552
  • I Love Anime :)))
    • Zobacz profil
Odp: Sygnatury - rozmiar i rozmieszczenie
« Odpowiedź #2 dnia: 06.09.2008, 10:44:30 »
To zamach stanu !!! Masz racje w sumie troche miejsca to zajmuje :(

Mcin

  • Twój Moderator
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2922
    • Zobacz profil
Odp: Sygnatury - rozmiar i rozmieszczenie
« Odpowiedź #3 dnia: 06.09.2008, 14:20:12 »
a mi ona nie potrzeban ale nie chce mi si3e zmieniać:)

Carnagge

  • Administrator
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 402
    • Zobacz profil
Odp: Sygnatury - rozmiar i rozmieszczenie
« Odpowiedź #4 dnia: 06.09.2008, 19:15:38 »
Wyręczyłem Cię więc w tym męczącym obowiązku ;)

Mcin

  • Twój Moderator
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2922
    • Zobacz profil
Odp: Sygnatury - rozmiar i rozmieszczenie
« Odpowiedź #5 dnia: 06.09.2008, 19:23:26 »
heh wcześniej usunołem wszystko.

Teti

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 79
    • Zobacz profil
Odp: Sygnatury - rozmiar i rozmieszczenie
« Odpowiedź #6 dnia: 06.09.2008, 21:16:31 »
Od razu wiedziałam że mój podpis jest za duży, więc nie gniewam się żeście go bez mojej zgody usuneli :D Przepraszam za kłopot. Ale husky był łądny nie :P ?

B@Q

  • Gość
Odp: Sygnatury - rozmiar i rozmieszczenie
« Odpowiedź #7 dnia: 07.09.2008, 18:48:03 »
Ja nigdy się nie pozbędę Starej Gwardii!
Stary Gwardzista B@Q!
W imię Pegasusa!

SebaSan1981

  • Gość
Odp: Sygnatury - rozmiar i rozmieszczenie
« Odpowiedź #8 dnia: 08.08.2010, 22:23:40 »
Hmm..porusze temat na nowo bo ostatnio Carnie usunałeś mi sygnaturę (tą z turbo ślimakiem), która miała przepisowe rozmiary ale "ważyła" ok 2mb.. czyżby waga przeszkadzała w działaniu forum??

Carnagge

  • Administrator
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 402
    • Zobacz profil
Odp: Sygnatury - rozmiar i rozmieszczenie
« Odpowiedź #9 dnia: 08.08.2010, 22:45:10 »
Waga nie przeszkadza w dzialaniu forum, bo sygnatura laduje sie z innego serwera, ale pomysl o tym, ze kazdy uzytwkonik musi czekac tez na wgranie sie Towojej sygnatury zanim mu sie forum do konca zaladuje. 2 MB to nie jest malo i nawet na szybkich laczach traci sie przez takie pierdoly kilka sekund na ladowaniu forum, a pomysl tez o tych, co nie maja lacza nawet 1Mb/s lub korzystaja z komorek.
Zreszta byl juz ten problem poruszany i jest dodane w regulaminie adnotacja na temat zdjec i brania pod uwage osob ze slabszym laczem.

Po drugie forum to nie choinka i nie jest to tez forum pokemonow, gdzie kazdy bedzie wstawial pelno pierdol w sygnature zgodnie z zasada - im wieksze, bardziej miga, i im tego wiecej tym jest fajniej.

SebaSan1981

  • Gość
Odp: Sygnatury - rozmiar i rozmieszczenie
« Odpowiedź #10 dnia: 09.08.2010, 15:28:44 »
Czasami sam jesteś jak pokemon... :D  a tak poważnie to jest wiele for na których duże sygnatury nie robią problemu. Ale na niektórych za zbyt dużą sygnę można też dostać warna. To wszystko zależy raczej od podejścia zarządcy forum. Jesli chodzi o zdjęcia i ogólne zamulanie nimi forum to uważam ze zamiast fotek w "img"nazwa zdjęcia"/img" userzy powinni je wrzucać w postaci URL (czyli miniaturek) co też usprawni działanie forum. Zobacz co ostatnio zrobił Wooland ze zdjęciami laptopów i notebooków. Skoro sygnatury nie moga być zbyt duże to powinno to dotyczyć także zdjęć. One także spowalniają ładowanie forum.

Carnagge

  • Administrator
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 402
    • Zobacz profil
Odp: Sygnatury - rozmiar i rozmieszczenie
« Odpowiedź #11 dnia: 09.08.2010, 17:05:22 »
Czytales regulamin? Jest tam zapis o zdjeciach i jest podane jakie powinny miec wymiary, ale tam sie tego tak szybko nie da skontrolowac. Tutaj jak widze, ze ktos przesadza z sygnatura to mu ja zdejmuje i po problemie.
Temat zamykam.

Carnagge

  • Administrator
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 402
    • Zobacz profil
Odp: Sygnatury - rozmiar i rozmieszczenie
« Odpowiedź #12 dnia: 06.09.2011, 21:22:20 »
Zby niektorym nie przymulalo ladowania forum to od dzisiaj nowe zasady dotyczace sygnaturek:

Sygnatura ma być rozsądnych rozmiarów - zarówno w pixelach jak i KB. Wszystko powyżej 300 KB będzie kasowane, maksymalna wysokość to 150px. Niemile widziane sa gify i inne wszelkie animacje.