Autor Wątek: Disco polo  (Przeczytany 42747 razy)

Mati

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 423
    • Zobacz profil
Disco polo
« dnia: 22.05.2011, 20:07:52 »
cytat Wladzimierz:
Disco polo
o Jezu !
Jesteś może z Białegostoku ? Mnie to miasto pod tym względę wqwia, ja zupełnie tu niepasuję. Nie mogę zrozumieć jak można słuchać tak gównianej muzyki jaką jest dicho polo. Do każdego gatunku muzycznego mam szacunek i mogę posłuchać ale tego szrotu nigdy. Przecież taką muzykę wykonują jakieś zboczone prostaki, którzy myślą, że śpiewają gardłem a podczas tego śpiewu unosi się im namiot :D. Jeszcze podciągnięty głos przez vocoder mają, bo w rzeczywistości to oni śpiewają jak Mandaryna nażywo. Sorry, wybaczcie, musiałem, bo mnie drażni ta muzyka i wszyscy co ją produkują.
edit
Prawdziwa muzyka nie jest doceniana nigdy a szkoda, ludzie wolą słuchać shitu.

MaarioS

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 1508
  • Famicom, SNES & N64 fan
    • Zobacz profil
Odp: Disco polo
« Odpowiedź #1 dnia: 22.05.2011, 20:14:12 »
Nie jesteś sam, mam dokładnie tak samo :P . Taka niestety prawda, że wszelka zagraniczna muzyka typu "disco" jest do posłuchania, czasami nawet zajebiste kawałki są, ale nigdy w życiu żadne disco polo. Niestety, praktycznie wszystko "made in Poland" to szrot...

Mati

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 423
    • Zobacz profil
Odp: Disco polo
« Odpowiedź #2 dnia: 22.05.2011, 20:37:35 »
Dokładnie MaarioS. Ja tam preferuję tylko dobre Italo disco, sięgam do klasycznych beatów kiedy jeszcze Pl hh był dobry i trance, standardowy gatunek u mnie. Zdarzy mi się posłuchać klasyki a nawet rocka, ale tutaj to już słabiej, to tylko wtedy, gdy przydałaby mi się mała odskocznia od tego co głównie słucham. A na temat dp się wypowiedziałem już.

Evil18

  • I'm here
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 279
    • Zobacz profil
Odp: Disco polo
« Odpowiedź #3 dnia: 22.05.2011, 20:47:20 »
przepraszam za oftop ty to grałeś i śpiewałeś Mati?

http://www.youtube.com/watch?v=Uw7-7Tii6eE&feature=mfu_in_order&list=UL

Mati

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 423
    • Zobacz profil
Odp: Disco polo
« Odpowiedź #4 dnia: 22.05.2011, 20:55:14 »
tak, ale nienależy tego przyrówniwać do dp, to jest bardziej w stylu Italo disco właśnie.

Evil18

  • I'm here
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 279
    • Zobacz profil
Odp: Disco polo
« Odpowiedź #5 dnia: 22.05.2011, 22:03:57 »
tak, ale nienależy tego przyrówniwać do dp, to jest bardziej w stylu Italo disco właśnie.

nie nie porównuje tego do disco, muszę Cię pochwalić świetnie to wyszło, lecz jakbyś teledysk nagrał to byłby hit :D

Mati

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 423
    • Zobacz profil
Odp: Disco polo
« Odpowiedź #6 dnia: 22.05.2011, 22:22:47 »
Evil18 to wcale nie jest taki głupi pomysł, ale nie mam jak tego nagrać zabardzo hehe.
To masz, posłuchaj jeszcze tego, tym razem nagrywałem to dyktafonem pod 1 z chiptune'ów Rushjeta1.
http://odsiebie.pl/9thleepy06du/zycie.mp3.html

Soulwatcher

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 75
    • Zobacz profil
Odp: Disco polo
« Odpowiedź #7 dnia: 22.05.2011, 23:03:37 »
Dla mnie nie jest ważny tekst, mogą śpiewać nawet i o d*pie marynie, ważne żeby kawałek miał fajną melodię i wpadał w ucho :)
Zresztą współczesne disco polo to nic innego jak dance, tyle że z wokalem w języku polskim. A ja się swojego języka nie wstydzę - słucham disco polo i otwarcie się do tego przyznaję.

BratPunk

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 106
  • Veni Vidi Vino
    • Zobacz profil
Odp: Disco polo
« Odpowiedź #8 dnia: 22.05.2011, 23:43:58 »
Ja mam sentyment do polskiego dico polo. Rodzice zawsze włączali sobie Disco Relax czy jakieś inne tego typu programy.
I właściwie każdy chyba przyzna, że przy zakrapianiej imprezie najlepsza zabawa jest zawsze przy dico polo :D

"Jeszcze jeden dzień, jeszcze jedna noc, aż zapłonie światło, które poprowadzi mnie" - to był nasz nieoficjalny hymn w liceum :)

Evil18

  • I'm here
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 279
    • Zobacz profil
Odp: Disco polo
« Odpowiedź #9 dnia: 23.05.2011, 00:32:45 »
Evil18 to wcale nie jest taki głupi pomysł, ale nie mam jak tego nagrać zabardzo hehe.
To masz, posłuchaj jeszcze tego, tym razem nagrywałem to dyktafonem pod 1 z chiptune'ów Rushjeta1.
http://odsiebie.pl/9thleepy06du/zycie.mp3.html

jednak wolę to co masz na Youtube wgraj jakiś pokaz slajdów z grami z Nesa i muzyczkę twoją ;) będzie git

Mati

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 423
    • Zobacz profil
Odp: Disco polo
« Odpowiedź #10 dnia: 23.05.2011, 07:18:32 »
Evil18 spoko, tutaj krótkie demko, bez słów, sama muzyka.
http://www.youtube.com/watch?v=hHwQYq3iuL4
Wracając już do tematu. Co do zakrapianych imprez, to u mnie na żdnej znich nie było Dp, jeśli już to albo Hh Pl, bądź Amerykańskie czarne rytmy, trance, Italo, czy inne dobre nagrania w stylu dobrego brzmienia z lat 80tych typu Biliński, Kapitan Nemo itd, ale nigdy Dp właśnie. Ja po prostu przy takiej muzie bawić się nielubię. Na weselach trza to zdzierżyć, ale ostatnio i tak nietrafiają mi się weselicha, ostatnio z 5 lat temu byłem. Teraz to pewnie bym się tam nudził tylko, albo tańczył na siłę przy takiej muzyce. No cóż, taki już jestem, wolę tylko to co lubię.

Evil18

  • I'm here
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 279
    • Zobacz profil
Odp: Disco polo
« Odpowiedź #11 dnia: 23.05.2011, 10:56:13 »
wszystko elegancko wysłuchałem :D
a żeby nie spamować to tez nie lubię disco polo nie wiem każdy się jara a ja nie, takie coś można było słuchać jak było się dzieckiem :P

BratPunk

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 106
  • Veni Vidi Vino
    • Zobacz profil
Odp: Disco polo
« Odpowiedź #12 dnia: 23.05.2011, 13:15:28 »
Są gusta i guściki. Jednak niektórych piosenek nie idzie zapomnieć :)
Kto nie zna znaczy, że jeszcze młody :P

Bajao Bongo


Ja tam się tego nie wstydzę. Tysiąc razy już słyszałem, że disco polo to szjas, że to porażka, że jest dla przygłupów, wyśmiewali je i wykpiwali. Znam sporo ludzi w moim i starszym wieku, którzy również mile je wspominają.
Nałogowo nie słucham, ale od czasu do czasu lubię sobie puścić jakiś kawałek na YT.
« Ostatnia zmiana: 23.05.2011, 13:22:17 wysłana przez BratPunk »

Tycior

  • Gość
Odp: Disco polo
« Odpowiedź #13 dnia: 23.05.2011, 13:23:01 »
Odpowiem cytatem "... smuty Panowie pier*olicie" :D każdy ma swój gust i to czego słucha to indywidualna sprawa . Ja nie lubię HIP HOPU ani zagranicznego ani tym bardziej polskiego ,bo teksty typu "J.P reprezentujemy J.P pierdol*oni konfidenci J.p ...." przyprawiają mnie o mdłości jak takie coś można nazwać muzyka. Osobiście lubię amerykański rock i... disco polo :) tak,tak dp. Teksty nie zawsze są najwyższych lotów ,ale muzyka ok. Zabawa przy disco polo jest przednia. Nawet najwięksi przeciwnicy tego gatunku nie raz nie dwa pod wpływem % śpiewa piosenkę i o dziwo zna tekst ! Disco Polo to muzyka lekka i przyjemna. Nie każdy musi ją lubić ,ale najeżdzanie na kogoś za to że to lubi to może świadczyć o inteligencji jego .   

Mati

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 423
    • Zobacz profil
Odp: Disco polo
« Odpowiedź #14 dnia: 23.05.2011, 15:03:02 »
Ja mam wielu znajomych, którzy tego słuchają i ich nieprzekreślam przecież. Ja nie lubię tylko tej muzyki a to co czego słucha to jego sprawa. Tycior zgadzam się, teraz gdy na rynek weszła taka Firma, która pieprzy wizerunek Pl rapu, bo tak bardzo nienawidzi policji, dlatego przestałem zagłębiać się w ten gatunek a jeśli już, to tylko dobre albumy klasyczne.