20.06.2018, 21:14:30 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Zapraszamy do rejestracji na forum wszystkich fanów Pegasusa!

Strona główna   Help Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3 4
  Drukuj  
Autor Wątek: Disco polo  (Przeczytany 23476 razy)
Tycior
Gość
« Odpowiedz #15 : 23.05.2011, 15:32:03 »

Mati zgadza się chodzi mi tu o firmę . Z Hip Hopu jedyne kawałki które mogę posłuchać to "Chcemy Wojny","To my Polacy" ,"Cmentarna Brama" te kawałki mają jakiś przekaz i są ok. Ale reszta to same przekleństwa i kto ma większy szacun. Wracając do Disco Polo to słucham może tez z sentymentu,bo za dzieciaka zawsze leciało o 10 disco relax i disco polo live :-) niektóre piosenki na prawdę są ładne i romantyczne ,większość kojarzy d.p jako teksty "ty mnie nie kochasz ,ja Cię nie kocham itd" . Dzisiejsze d.p a te z lat 90' to jakby inne gatunki. Tam były tandetne teledyski(początki tego nurtu) ,które pewnie większość zniechęciły ,ale dzisiejsze są bardzo dobre i godne słuchania i oglądania. Nie mam pojęcia czemu w Polsce ludzie wstydzą się disco polo. Powstają radia ,fora o tej tematyce ale jednak stereotyp "wiochy" istnieje. Niektóre piosenki zagraniczne to tez jakby dp tylko w angielskim języku i ludzie słuchają i cieszą uszy. Gdyby u nas zaczęli śpiewać po angielsku byłoby ok ? I tak każdy śpiewa po zagranicznemu jakby Polacy własnego języka nie mieli.
Pegasus Gry - forum Pegasusa i gier na Pegasusa
« Odpowiedz #15 : 23.05.2011, 15:32:03 »

Mati
Stały bywalec PG

« Odpowiedz #16 : 23.05.2011, 17:32:32 »

heh taka dyskusja ogólnie się na temat muzyki zrobiła. Tak nawiążę jeszcze do Pl rapu. Posłuchaj sobie Elda, człowiek ma przemyślane texty nie z dupy wzięte. Mógłbym dużo dyskutować na temat Hh, bo obracałem się bardzo dużo w tych klimatach, gdy ten gatunek był dobry, ale dobra, żeby mnie modzi niezbesztali to wrócić trzeba do głównego tematu w którym się już wypowiedziałem i raczej nie będę miał tu nic do dodania.
UczeńCzarnoksiężnika
Aktywny użytkownik

« Odpowiedz #17 : 23.05.2011, 20:04:51 »

Tak wszedłem i chciałem coś napisać o disco-polo .. Ale to w następnym poście, bo posłuchałem sobie tej piosenki od Matiego i odnośnika obok "Mati demo". Ło Ty kurna człowieku, nagraj coś dłuższego to sobie (za pozwoleniem rzecz jasna) zgram na mp3 i będę miał co puszczać. Rewelacja kolego, super robota i chce(my) więcej Chichot

Zniszczył siedem czołgów, a ósmy porwał.
Mcin
Twój Moderator
Moderator Globalny
Stały bywalec PG

« Odpowiedz #18 : 23.05.2011, 20:45:33 »

A ja nie lubię podejścia "bo każdy się dobrze bawi". Nie, nie każdy. Ja tańczyć jako tako nie lubię, a disco polo to jakoś mi humoru nie poprawia. A kiedy 5 osób terroryzuje masową imprę, bo nie zdzierżą, że ludzie wolą inne rytmy niż takie co "wszyscy", to już w ogóle Język
Co do tekstu - nie mam nic przeciwko temu, gdy jest w ogóle nieistotny, jeśli piosnka jest fajna. A czasem to właśnie słowa, które kompozytor ma do powiedzenia stanowią o sile tytułu.Ale zdarza się, że po prostu wlaną takie kwasy, e głowa mała. Może dlatego ludzie lubią anglojęzyczne, bo jak tekstu nie rozumieją, nie przeszkadza? BTW nawet ja widzę różnicę między dancem a disco polo, mimo że ani tego, anie tego nie trawię.
Podsumowując, niech każdy słucha czego chce, póki innych nie katuje tym samym. I jeśli nie robi ideologii z muzyki wtedy, kiedy niewskazane.
Mati
Stały bywalec PG

« Odpowiedz #19 : 23.05.2011, 21:49:20 »

Uczeńczarnoksiężnika, mój syntezator jeździ teraz po weselach i nie mam jak tworzyć. Jeśli jednak bym coś nagrał to narazie poprzez opcję jaką nagrałem mój kawałek przez dyktafon do Chiptune'a, ale oczywiście jak coś się pojawi i mój sprzęt wróci do mnie to oczywiście się tym pochwalę Uśmiech.
A na mp3 możesz sobie zgrywać, jak najbardziej Uśmiech.
Evil18
I'm here
Stały bywalec PG

« Odpowiedz #20 : 23.05.2011, 21:54:35 »

ha mówiłem Mati robi się sławny Chichot jeszcze teledysk zrób i na Vivie zobaczymy  szczerbaty

Klękam tylko przed Bogiem. A tutaj go nie widzę.
Mati
Stały bywalec PG

« Odpowiedz #21 : 23.05.2011, 22:08:14 »

Muzyka to moja pasja również jak i Pegasus, troszkę zaniedbałem to, ale coś tam zostało. Muszę sobie lepszą robotę ogarnąć i lepszy sprzęt do tworzenia, ale fajnie, że się podoba. Taki sprzęt w ch kosztuję a niestety są inne wydatki w życiu i jak narazie nie mogę sobie pozwolić na coś lepszego, ale kto wie? Może kiedyś.
Doolo
Stały bywalec PG

« Odpowiedz #22 : 23.05.2011, 22:51:41 »

Muszę przyznać Mati, że naprawdę bardzo fajny kawałek Uśmiech

Vladzimierz
Aktywny użytkownik

Pegasus/MS-DOS/Commodore

« Odpowiedz #23 : 12.06.2011, 14:14:37 »

Ehh... Ja słucham tylko takiego z lat '90, i są to same kawałki satyryczne, nie słucham żadnych zboczonych rzeczy. Słucham takich wykonawców jak Stan Tutaj czy Bohdan Smoleń a oni śpiewali tylko takie kabaretowe piosenki. I nie mieszkam w Białymstoku tylko w Kaliszu. 

Mój sprzęt "grający":

Pegasus Victor-100
Compaq Presario CDS 720
Commodore C64G
Dingo A-320
YAHHA
Ultra ANTYRecenzent PG - LORD MEGAZORD
Stały bywalec PG

WAKE UP BITCH

« Odpowiedz #24 : 12.06.2011, 16:30:16 »

Ehh...  nie słucham żadnych zboczonych rzeczy.

Ja tam bym temat odsłuchał

Roben
Stały bywalec PG

« Odpowiedz #25 : 12.06.2011, 23:08:50 »

Grand Koko ma Racje, JP to chała, a najbardziej jarają się tym zakozaczone 13-latki, co udaja wielkich kotów na osiedlach a tak to spier*alaja przed zwykłym jamnikiem. Pożalsiebożelool. Ja Słucham RAPU(Do niedoinformowanych, Hip-Hop to Subkultura łączący Sk8boarding, Toy - od graffów i tagów, Muzyka RAP i B-Boying).Chady, Parias Tupac Notorious BIG Big Pun Eldo OSTR.
A Disco Polo to bardziej do Tańca sie nadaje.

Dej zarobić xD
Vladzimierz
Aktywny użytkownik

Pegasus/MS-DOS/Commodore

« Odpowiedz #26 : 13.06.2011, 17:29:00 »

A propos fajny kawałek http://www.youtube.com/watch?v=TQIPsTELNoU.

"Tu się śpiewa Disco-polo
I wyłącznie na wesoło"

Mój sprzęt "grający":

Pegasus Victor-100
Compaq Presario CDS 720
Commodore C64G
Dingo A-320
SebaSan1981
Astromaniac
Stały bywalec PG

« Odpowiedz #27 : 13.06.2011, 17:48:24 »

Lubicie disko w polu?? No to macie tutaj coś co was zadowoli:

http://www.youtube.com/watch?v=ogNaTM5gspA

Jak żyję, większej szmiry nie słyszałem. Ale miłośnikom disko polo napewno przypadnie do gustu. No to słuchać i na swoje komórki ustawiać by potem głośno puszczać w autobusie!!

« Ostatnia zmiana: 13.06.2011, 18:00:18 wysłane przez SebaSan1981 » Zapisane

YAHHA
Ultra ANTYRecenzent PG - LORD MEGAZORD
Stały bywalec PG

WAKE UP BITCH

« Odpowiedz #28 : 13.06.2011, 17:59:31 »

Co za pytong, te zombie na fletach zapodaja od dziś nie wychodzę w nocy out side. STRACH Szok

SebaSan1981
Astromaniac
Stały bywalec PG

« Odpowiedz #29 : 13.06.2011, 18:00:42 »

Dla miłośników azjatyckich klimatów mam takie coś:

http://www.youtube.com/watch?v=4_o47Gs6DQ0

jeszcze lepsze od poprzedniego!!

Strony: 1 [2] 3 4
  Drukuj  

Skocz do: