19.10.2018, 14:57:04 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Zapraszamy do rejestracji na forum wszystkich fanów Pegasusa!

Strona główna   Help Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 3 4 5 6 7 [8]
  Drukuj  
Autor Wątek: jaką konsole polecacie ?  (Przeczytany 44230 razy)
Mcin
Twój Moderator
Moderator Globalny
Stały bywalec PG

« Odpowiedz #105 : 13.02.2017, 18:39:49 »

Zależy od modelu telewizora. Jeśli ktoś akurat nie ma takiego, żeby potwierdzić, to będzie niestety zgaduj-zgadula.
Pegasus Gry - forum Pegasusa i gier na Pegasusa
« Odpowiedz #105 : 13.02.2017, 18:39:49 »

Szatar
Użytkownik
*

« Odpowiedz #106 : 01.03.2017, 06:10:27 »

Ja kupiłem właśnie tę konsolę, którą pokazałeś i jestem z niej bardzo zadowolony. Zamówiłem dokładnie z tej aukcji, którą udostępniłeś. Na początku miałem pecha, gdyż otrzymałem wadliwy sprzęt, jednak od razu odesłałem w ramach reklamacji i przysłano mi nowy, już całkowicie sprawny:) (sprzedawca jest wyrozumiały, cierpliwy i szybko odpisuje na wiadomości, wysłali mi formularz reklamacyjny, który wypełniłem i włożyłem do paczki, którą następnie odesłałem). Po około tygodniu otrzymałem paczkę ze sprawną już konsolą, która kurier przyniósł mi osobiście. Bardzo fajnie, że nic nie płaciłem za przesyłkę, dlatego polecam paczkomaty InPost! (tanio, szybko) Jeśli chodzi o samą konsolę to jej model to: RS-35. Przed kupnem obejrzałem recenzje na youtube i porównania z innymi konsolami. Ta jest stosunkowo droga (jeśli nie najdroższa) jeśli weźmiemy pod uwagę same nowe modele. Głównie rywalizuje z modelem D99 (nieznacznie tańszym) i po obejrzeniu recenzji od razu stwierdziłem, że RS-35 jest warty swojej ceny. Jedyny minus tej konsoli to brak niskich dźwięków, co może trochę przeszkadzać, jednak da się do tego przyzwyczaić. Poza tym każdy kartridź, który mam działa i nic się nie tnie. Wcześniej przyznam się, że miałem model IQ i byłem także bardzo zadowolony, jednak to było w czasach, gdy byłem dzieckiem i od dawna tej konsoli już nie mam. Mogłem więc kupić używaną od kogoś lub nową RS-35. Zdecydowałem się na tę drugą opcję i jak na razie nie żałuję. Te stare modele może są sprawdzone, lecz nigdy nie wiadomo kim jest sprzedawca i czy będą działały przez wiele lat. Poza tym są zazwyczaj drogie (droższe od nowych). No i nie ma gwarancji, a akurat ta aukcja, którą udostępniłeś zapewnia gwarancje 24 miesiące, co także jest ewenementem, gdyż zazwyczaj jest to tylko 12 miesięcy. Warto dlatego wydać te 200 zł i cieszyć się grą. A jak coś się zepsuje to zawsze można odesłać w ramach gwarancji, tak?Uśmiech

Reasumując, polecam ten model i tego sprzedawcę. Ja kupiłem i jestem zadowolony:)
knopek
Użytkownik
*

« Odpowiedz #107 : 02.03.2017, 11:17:50 »

tak to pięknie opisałeś jak byś sam wystawił tą aukcję ;p
Szatar
Użytkownik
*

« Odpowiedz #108 : 02.03.2017, 20:34:39 »

Oto dowód, że nie wystawiłem sam tej aukcji. Sam kupiłem z tej aukcji i opisałem swoje wrażenia po zakupie:)

https://zapodaj.net/33470a8909e2b.png.html

matti1989a
Użytkownik
*

« Odpowiedz #109 : 03.03.2017, 21:57:30 »

A ja się zdecydowałem na oryginalnego Pegasusa MT-777 DX. Już miałem kupować tego RS-35 ale jak usłyszałem, że nie czyta wszystkich dyskietek to się rozmyśliłem. Dźwięk jeszcze byłby do przeżycia. Tu na forum zamówiłem sobie dyskietkę na której jest złota 5, 4, składanka 168 in 1 i jeszcze kilka innych gier więc chciałem żeby mi to działało. Ten model Pegasusa w razie awarii idzie naprawić bo nie jest na glucie. Kosztował mnie 215 zł z przesyłką i dwoma dyskietkami do tego był jeden pad i pistolet oraz zasilacz z kablami. Ale później zakupiłem pady na allegro w sumie był potrzebny jeden ale zaraz zabrałem komplet:
http://allegro.pl/komplet-2-padow-do-pegasus-mt-777dx-9-pin-famicom-i6729869010.html

i wszystko razem mnie kosztowało ponad 300 zł ale jestem zadowolony jak narazie. Lubie stare rzeczy i też może mnie to pchało żeby jednak tego Pegasusa wybrać. Ciekawe czy gdzieś z jakiegoś nr idzie odczytać z którego roku jest konsola a pewnie ma 22-25 lat
Jedrek85
Stały bywalec PG

« Odpowiedz #110 : 03.03.2017, 23:39:05 »

Ja na co dzień korzystam z Famicom AV (czyli raz w miesiącu przez godzinę może dwie- zwyczajnie nie mam czasu na granie), nie odpalił mi może z 3-4 gier z mojej kolekcji.
krzysiobal
Aktywny użytkownik

Naprawie pegasusa każdemu!

« Odpowiedz #111 : 05.03.2017, 22:19:16 »

Konsole typu glut z dzisiejszych czasów proponuję przerobić w następujący sposób:
* źródło zasilania z diody zenera przerobić na standardowy stabilizator 7805 +  porządny kondensator na wejściu i wyjściu,
* dodać diodę zabezpieczającą Schottky'ego przed podłączeniem zasilacza o nieprawidłowej polaryzacji,
* przerobić układ wzmacniacza wideo na dwutranzystorowy,
* odłączyć modulator
Sam dwóm egzemplarzom zafundowałem taką przeróbkę i obraz jest nie gorszy, niż na scalakowych wersjach, zgodność z kardridżami także.

« Ostatnia zmiana: 05.03.2017, 22:33:04 wysłane przez krzysiobal » Zapisane
Mcin
Twój Moderator
Moderator Globalny
Stały bywalec PG

« Odpowiedz #112 : 05.03.2017, 22:27:36 »

nie odpalił mi może z 3-4 gier z mojej kolekcji.

Konkret? Fajnie byłoby wiedzieć, czy kwestia konsoli, czy kartridże są styrane życiem...
Jedrek85
Stały bywalec PG

« Odpowiedz #113 : 06.03.2017, 19:26:11 »

Raczej kwestia konsoli, Jak na jednej czy drugiej mi kart nie odpala to próbuje na jeszcze innej. Szczerze mówiąc, to na chwilę obecną nie pamiętam jakie to gry były. Sprawdzić byłbym w stanie dopiero na wakacjach, ale szczerze mówiąc to mi się nie będzie chciało prawie 300 cartów testować.
Strony: 1 ... 3 4 5 6 7 [8]
  Drukuj  

Skocz do: