Autor Wątek: Pay Pal  (Przeczytany 4107 razy)

mtek9

  • Nes Fan
  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 238
    • Zobacz profil
Pay Pal
« dnia: 11.01.2011, 17:46:11 »
Hej, czy można przelać pieniądze za pomocą poczty polskiej (przelew) na konto pay pal? czy ktoś już tego próbował?
dzięki za odp

MaarioS

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 1508
  • Famicom, SNES & N64 fan
    • Zobacz profil
Odp: Pay Pal
« Odpowiedź #1 dnia: 11.01.2011, 18:03:51 »
Czytając różne informacje na PayPalu, no to hmmmm....
Cytuj
Pieniądze musisz wysłać z rachunku bankowego zarejestrowanego na takie samo imię i nazwisko, co Twoje konto PayPal.

Z tego co widzę, to się niestety raczej nie da wysłać pieniędzy przez pocztę na PayPala. Pewnie tak ludziom utrudniają życie zapewne ze względów bezpieczeństwa, żeby nie przelewał tego ktoś z zewnątrz byle kto itp.

mtek9

  • Nes Fan
  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 238
    • Zobacz profil
Odp: Pay Pal
« Odpowiedź #2 dnia: 11.01.2011, 18:16:17 »
no właśnie też to przeczytałem i jestem zdezorientowany bo na jakimś forum ktoś pisał ze przesyła pieniądze przez pocztę polską bez problemu, ale musiałbym być w 100% pewny żeby pieniędzy nie stracić

Vash

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 774
    • Zobacz profil
Odp: Pay Pal
« Odpowiedź #3 dnia: 11.01.2011, 19:24:50 »
Przez pocztę polską nie radzę wysyłać kasy na paypal. Może nie dojść, a jak dojdzie to po bardzo długim czasie. Do paypala musi być konto bankowe/karta kredytowa/karta debetowa. Tak jest najprościej.

mtek9

  • Nes Fan
  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 238
    • Zobacz profil
Odp: Pay Pal
« Odpowiedź #4 dnia: 11.01.2011, 19:51:52 »
Vash kart nie posiadam ale mówisz ze dało by rade przez tą pocztę??

Vash

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 774
    • Zobacz profil
Odp: Pay Pal
« Odpowiedź #5 dnia: 11.01.2011, 20:05:03 »
Nie wiem czy by się dało. Lepiej szczerze mówiąc nie próbować. Ja przez paypal płacę kartą debetową i nie muszę się bawić z przelewami. Bez konta bankowego/karty debetowej/karty kredytowej, to o paypalu możesz pomarzyć.

mtek9

  • Nes Fan
  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 238
    • Zobacz profil
Odp: Pay Pal
« Odpowiedź #6 dnia: 11.01.2011, 20:16:58 »
ok :D Dzięki za odpowiedzi

ForbiddenEvil

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 139
  • Suck my Jamma
    • Zobacz profil
Odp: Pay Pal
« Odpowiedź #7 dnia: 11.01.2011, 22:08:46 »
Nie przelewaj kasy zarówno poprzez konto bankowe, ani pocztę... skonfiguruj i aktywuj sobie konto PayPal... w tym celu musisz zarejestrować tam swoją kartę kredytową/debetową... jeśli tego nie zrobisz i tak nie zrobisz przelewu z konta PP... pokręcone mają tam procedury.

MaarioS

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 1508
  • Famicom, SNES & N64 fan
    • Zobacz profil
Odp: Pay Pal
« Odpowiedź #8 dnia: 11.01.2011, 22:21:54 »
Ja tam nie mam żadnej karty debetowej, kredytowej ani nic z tych rzeczy a bezproblemowo używam PayPala. Wystarczy, że się powiąże z kontem PayPal swoje konto bankowe i śmiało można przelewać kasę na PP (o dziwo, doładowywanie konta PP odbywa się w przeciągu dosłownie kilku minut, naprawdę błyskawicznie).

ForbiddenEvil

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 139
  • Suck my Jamma
    • Zobacz profil
Odp: Pay Pal
« Odpowiedź #9 dnia: 11.01.2011, 23:37:58 »
Jak zakładałem konto (jakieś 2 lata temu) to miałem problemy z płatnością przez PP, przelałem kasę z konta bankowego, która rzeczywiście błyskawicznie znalazła się na PayPalu. Problem stanowił brak karty zarejestrowanej na ich stronie, przez co miałem przez miesiąc zamrożone kilkaset złotych. Możliwe że teraz to poprawili :)

Paweł

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 129
    • Zobacz profil
Odp: Pay Pal
« Odpowiedź #10 dnia: 13.01.2011, 11:16:45 »
Ja też przelewam kasę na PP z konta.

mtek9

  • Nes Fan
  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 238
    • Zobacz profil
Odp: Pay Pal
« Odpowiedź #11 dnia: 19.01.2011, 00:12:53 »
dobra, dzisiaj wysłałem na próbę 10zł przez pocztę polską(najwyżej strace:D)na konto pay pal, no zobaczymy czy dojdzie ,szczerze wątpię bo kobitka w okienku myliła się na moich oczach 4 razy aż ją upomniałem i dopiero zaczęła się starać:D no ale jak dojdzie to dobrze i będzie wiadomo czy tak można

Vash

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 774
    • Zobacz profil
Odp: Pay Pal
« Odpowiedź #12 dnia: 19.01.2011, 00:46:03 »
Co za głupota:D Mogłeś to zrobić inaczej. Mogłeś przesłać kasę któremuś z forumowiczów na konto bankowe, a ten by przelał na paypal. A tak to na 99,99% stracisz kasę z powodu pomyłki w przelewie(taka zapewne była w tytule przelewu itp). Jak to dojdzie, to będzie cud i długo to potrwa.

mtek9

  • Nes Fan
  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 238
    • Zobacz profil
Odp: Pay Pal
« Odpowiedź #13 dnia: 19.01.2011, 01:00:19 »
wiem że na 99,9% nie dojdzie ale zrobiłem to tylko na próbę (dlatego tylko 10 zł) Po prostu jestem ciekawy czy taka możliwość istnieje :)

Mcin

  • Twój Moderator
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2922
    • Zobacz profil
Odp: Pay Pal
« Odpowiedź #14 dnia: 19.01.2011, 01:10:05 »
Było opracować załozenia teoretyczne i napisać o tym magisterkę :D