Podłączanie staruszka do TV (po 19 latach absencji)?

(1/2) > >>

kutrzeba:
Witam
Stałem się po 19 latach znów posiadaczem konsoli, dokładnie takiej jaka miałem.
I mam nie lada problem, bo nie pamiętam jak to podłączyć telewizora:

Mój telewizor ma wejście antenowe i EURO.
Dodam tyle że podłączenie Cinch’ami Video, Audio prostu do telewizora kolegi nie przenosiło efektu. I teraz kolejne pytanie, bo nie pamiętam czy trzeba najpierw ustawić w telewizorze kanał na którym będzie się grać czy przejść na  AV-VHS?

machbed:
Jeżeli chcesz odbierać sygnał przez AV to jest chyba oczywista sprawa, że ustawiasz na kanał AV. Czy ta konsola jest sprawna? Skoro u kolegi nie było efektu, to czy aby na pewno konsola jest sprawna?

kutrzeba:
Wiec tak, to zasilacz jest bezpośrednio podłączony. Konsola kupiona na allegro jako sprawna, choć nie dam sobie ręki uciąć:
http://allegro.pl/konsola-do-gier-pegasus-rinco-pistolet-1500-gier-i1309112609.html

Wiem, trochę przepłaciłem ale z rok czasu szukałem tej konsoli. Wiem że kiedyś podłączaliśmy konsole przez kabel antenowy (Terminator i PEGASUS IQ-502), mam nadzieje że także tą można podłączyć do TV przez kabel antenowy.
Jutro będę miał trochę czasu, więc jeśli pomożecie merytorycznie to może się w taki zaopatrzę.

machbed:
Będziesz potrzebował kabla RF, po czym zepniesz przy jego pomocy konsolę i TV, następnie będziesz włączysz konsolę i poszukasz odpowiedniego pasma w TV. Tyle, cała filozofia podłączania Pegasusa do wejścia antenowego.

Mcin:
A próbowałeś podłączyć z telewizorem przez chinche przy użyciu kombinacji video-video / audio-mono? Tak działa np. moje Poly Station. Popróbuj żonglerki wtykami. Czy na pewno odpowiedni kanał AV był włączony, bo w niektórych telewizorach jest kilka i włączenie pierwszego z nich mogło nie przynieść efektu. no i warto zobaczyć z cartem w środku, może ten wbudowany jest uszkodzony.

Jeśli rady zbyt oczywiste to przepraszam, ale z różnymi problemami już tu przychodzili ;)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona