Autor Wątek: Jak okazujecie innym waszą pasję?  (Przeczytany 6808 razy)

Kemot

  • Gość
Jak okazujecie innym waszą pasję?
« dnia: 02.11.2010, 18:26:45 »
Mianowicie wielu z unserów tego forum( ja także) uznaje Pegausa(lub coś koło tego-pegaZusa) za swoją pasję. Okazujecie ją innym- znaczy czy np. nosicie bluzki z napisem: Pegasus, smycze albo coś. Czy tylko prezentacja waszej pasji ściska się w czterech ścianach waszego pokoju?

Ja dla zachęty zacznę:
Prezentacja mojej pasji tak w sumie to ściśnięta jest w czterech ścianach. Co prawda są "małe wycieki" w postaci tapety na telefonie, gdzieś zabłąkanych cartów w samochodzie i tego chwilowego zatrzymania gdy przechodzę obok stoiska z pegaZusami i innymi badziewiami.
Czy chcę bardziej pokazać moja pasję?
a myślę o smyczy z nadrukiem pegasus, jakimś dużym obrazie w pokoju o tematyce Pegasusa...

Mati

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 423
    • Zobacz profil
Odp: Jak okazujecie innym waszą pasję?
« Odpowiedź #1 dnia: 02.11.2010, 18:39:08 »
Cóż raczej 4 ściany a jeśli już to mnustwo dzwonków z NESowych gier mam na komie i często jadąc w autobusie odzywała się Contra, Mario te bardziej kultowe. Raz usłyszałem gdzieś wtle busa komentarz te ziom Mario Brosa pamiętarz, komuś zadzwonił ten dzwonek, nooo czasy tej gry telewizyjnej i właściwie tyle. Znajomi wiedzą o mej pasji i są zadowoleni, że mam jakieś zainteresowania itd, więc źle nie jest, ale chciałbym to jakoś bardziej okazywać np. marzy mi się bluza z legendarnymi postaciami z NESowych gier czy coś w tym stylu co by mogło zwrócić uwagę dla przechodniów itd ;]

Kemot

  • Gość
Odp: Jak okazujecie innym waszą pasję?
« Odpowiedź #2 dnia: 02.11.2010, 18:46:11 »
Cóż raczej 4 ściany a jeśli już to mnustwo dzwonków z NESowych gier mam na komie i często jadąc w autobusie odzywała się Contra, Mario te bardziej kultowe. Raz usłyszałem gdzieś wtle busa komentarz te ziom Mario Brosa pamiętarz, komuś zadzwonił ten dzwonek, nooo czasy tej gry telewizyjnej i właściwie tyle. Znajomi wiedzą o mej pasji i są zadowoleni, że mam jakieś zainteresowania itd, więc źle nie jest, ale chciałbym to jakoś bardziej okazywać np. marzy mi się bluza z legendarnymi postaciami z NESowych gier czy coś w tym stylu co by mogło zwrócić uwagę dla przechodniów itd ;]
oj nie wiesz jak ja się z tobą zgadzam... podejście innych czasem jest "oziębłe" ale jak pamiętam w pracy jak w trakcie przerwy wyjąłem telefon i zacząłem grać w mario(oczywiście za pomocą emulatora) to kolega spojrzał i zapytam się czy mam instalkę(wersję instalacyjną) i jak powiedziałem że mogę zainstalować romy jakie chcę to od razu się wszyscy rzucili i przez następny tydzień każdy grał...

wolę zarobione pieniądze wydać na nowe carty czy konsole niż kupić wino czy wódkę i po jej spożyciu leżeć pod sklepem
o mojej pasji także znajomi wiedzą i ja się z tym nie kryję- jeśli ktoś dał by mi bluzę z napisem: Fan Pegasusa bez najmniejszego namysłu chodził bym w niej pokazując innym jaką mam pasję i tego że się jej nie wstydzę.
« Ostatnia zmiana: 02.11.2010, 18:47:48 wysłana przez Kemot »

Mati

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 423
    • Zobacz profil
Odp: Jak okazujecie innym waszą pasję?
« Odpowiedź #3 dnia: 02.11.2010, 18:55:50 »
dokładnie, bo o to chodzi by się nie wstydzić tego co jest piękne. Są ludzie, którzy kolekcjonują różne rzeczy np vinyle, stare jakieś inne konsole czy sprzęty i to jest normalne. Kilku znajomym też dałem romy i emu i grają, ale nie są tak szalonymi pasjonatami jak ja. Staram się jakoś to pokazywać, nawet na profilach swojego miasta na różnych portalach społecznościowych, miejskich itd reklamowałem 2 fora o tematyce NESa, te najpoważniejsze i zainteresowania brak a szkoda. Druga sprawa to to, że na dzień dzisiejszy wygląda na to, że ze stolicy Podlasia Białegostoku jestem jedynym szalonym stałym pasjonatem udzielającym się na forach a sądziłem, że zwołam kilku chociaż tu, czy tam, ale nic, ale możliwe, że przychodziły tu osoby z tegoże miasta by tylko znaleźć grę i elo. Tu jest ponad 1000 userów i tak naprawdę nie wiemy wszystkiego, bo przecież niekażdy podaje zkąd jest. Tak czy inaczej jedyny blind jest na scenie NESa i będę działać dopuki nie pindolnę w kalendarz :D
Cóż, mam nadzieję, że poznam kogoś tak zapalonego NESowca z mojego miasta jak ja, bo zapalonych pasjonatów sporo już zdąrzyłem poznać, którzy są i tu i na konkurencji i nieżałuję, bo to mnie tylko napędza do dalszego rozwoju pasji i dzięki wszystkim wam zato.

Kemot

  • Gość
Odp: Jak okazujecie innym waszą pasję?
« Odpowiedź #4 dnia: 02.11.2010, 19:02:46 »
dokładnie, bo o to chodzi by się nie wstydzić tego co jest piękne. Są ludzie, którzy kolekcjonują różne rzeczy np vinyle, stare jakieś inne konsole czy sprzęty i to jest normalne. Kilku znajomym też dałem romy i emu i grają, ale nie są tak szalonymi pasjonatami jak ja. Staram się jakoś to pokazywać, nawet na profilach swojego miasta na różnych portalach społecznościowych, miejskich itd reklamowałem 2 fora o tematyce NESa, te najpoważniejsze i zainteresowania brak a szkoda. Druga sprawa to to, że na dzień dzisiejszy wygląda na to, że ze stolicy Podlasia Białegostoku jestem jedynym szalonym stałym pasjonatem udzielającym się na forach a sądziłem, że zwołam kilku chociaż tu, czy tam, ale nic, ale możliwe, że przychodziły tu osoby z tegoże miasta by tylko znaleźć grę i elo. Tu jest ponad 1000 userów i tak naprawdę nie wiemy wszystkiego, bo przecież niekażdy podaje zkąd jest. Tak czy inaczej jedyny blind jest na scenie NESa i będę działać dopuki nie pindolnę w kalendarz :D
Cóż, mam nadzieję, że poznam kogoś tak zapalonego NESowca z mojego miasta jak ja, bo zapalonych pasjonatów sporo już zdąrzyłem poznać, którzy są i tu i na konkurencji i nieżałuję, bo to mnie tylko napędza do dalszego rozwoju pasji i dzięki wszystkim wam zato.
"samo posiadanie Pegasusa, nie czyni z człowieka jego fana"
Tak wspomniałeś o tych dzwonkach- chyba i ja tak zrobię bo na dzień dzisiejszy to budzi mnie standardowy dzwonek z SE. Samo wykonanie bluzki to w sumie nic strasznego. Na allegro znajdziemy aukcje gdzie oferowane jest wykonywanie bluzek z przez nas stworzonym nadrukiem, pozostaje jedynie stworzyć własny projekt, wydać troszkę kasy i bluza jak marzenie...

Mati

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 423
    • Zobacz profil
Odp: Jak okazujecie innym waszą pasję?
« Odpowiedź #5 dnia: 02.11.2010, 19:08:49 »
"samo posiadanie Pegasusa, nie czyni z człowieka jego fana"

Zgadzam się z tym co napisałeś. Ja Pegasusa posiadam, dużo czytam choćby na temat carthackingu, szkoda, że sam nie mogę działać w tym temacie, dużo gram i ogólnie mówiąc to moje życie jest, to jest coś co po powrocie z pracy jest ze mną i mnie pcha do przodu. Wcześniej jeszcze te 2 lata temu myślałem, że się wypalam, ale po pobycie u kilku ziombli z konkurencji, potem na zlocie i kupnie Pegasusa dzięki Adamstarowi, który pomógł mi odnaleźć mój skarb z dzieciństwa dopiero przygoda się zaczęła na ostro i oby trwała nadal. To jest jak dobry towar od dobrego dealera :D Całe szczęście, że to taki nałóg a nie inny hehe.

Kemot

  • Gość
Odp: Jak okazujecie innym waszą pasję?
« Odpowiedź #6 dnia: 02.11.2010, 19:25:03 »
(...) Całe szczęście, że to taki nałóg a nie inny hehe.

ta pasja to jest taki mały kopniaczek do przodu, wracając do zacytowanego cytatu(ale wyszło) to zdecydowanie lepiej iż mamy taki "nałóg" niż inny-jak sobie pomyśle co by było dziś ze mną jak bym wybrał drogę moich kolegów- zioło, alkohol to teraz pewno leżał bym zachlany pod sklepem...

a tak wracając do głównego nurty wątku(troszkę odbiegliśmy ale za to pozytywnie) to czy ty mati( zwracam się do niego bo puki co to rozmowa toczy się z nim ale jak dojdą inni to i do nich kieruje pytanie) był byś w stanie wystąpić w programie o pegasusie którego oglądać będzie cała Polska, otrzymać automatycznie tytuł ojca chrzestnego pegasusa?

Mati

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 423
    • Zobacz profil
Odp: Jak okazujecie innym waszą pasję?
« Odpowiedź #7 dnia: 02.11.2010, 19:34:35 »
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem twoje pytanie, ale powiedzmy hmm dajmy na to w pewnym programie tv o grach komputerowych cofnęliby się do czasów NESa i jeśli miałbym udzielić wywiadu na ten temat to jak najbardziej. Chciałbym przekazać to jak wygląda ma pasja, jak dziś wyglądają największe fora o tematyce NESa i ogólnie o tym wszystkim co nas łączy. Udzielałem wywiady i w radio i tv, więc bez stresowo. Gdyby była taka możliwość zrobiłbym to już dziś ;]

Kemot

  • Gość
Odp: Jak okazujecie innym waszą pasję?
« Odpowiedź #8 dnia: 02.11.2010, 19:42:50 »
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem twoje pytanie, ale powiedzmy hmm dajmy na to w pewnym programie tv o grach komputerowych cofnęliby się do czasów NESa i jeśli miałbym udzielić wywiadu na ten temat to jak najbardziej. Chciałbym przekazać to jak wygląda ma pasja, jak dziś wyglądają największe fora o tematyce NESa i ogólnie o tym wszystkim co nas łączy. Udzielałem wywiady i w radio i tv, więc bez stresowo. Gdyby była taka możliwość zrobiłbym to już dziś ;]
właśnie o to mi chodziło a dokładniej o to jak by wprowadzono nowy program o tytule np. Fani Pegasusa i ty miał byś go właśnie prowadzić. Może ja też bym odpowiedział czy... hmmm w sumie także bym się zgodził i wprowadził bym dodatkowy stały punkt programu:
ocena podróbek pegasusa gdzie pokazywał bym wszelkie klony i wyjaśniał bym "tępych" ludzi że pegasus to to a nie ten chiński czy azjatycko-turecki szajs...

a wracając do tych czterech ścian to jak to przejawiasz? prezentacja zebranych konsol i cartów na półkach czy też coś innego?

Mati

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 423
    • Zobacz profil
Odp: Jak okazujecie innym waszą pasję?
« Odpowiedź #9 dnia: 02.11.2010, 19:58:29 »
Kemot zrobienie programu byłoby również czymś wspaniałym, wtedy byłoby jasne, że ta konsola ma swych fanów itd. Wyjaśniłoby się kilka niejasności, które kiedyś występowały m.in bazarowe carty, rozwiązywanie zagadek co bywało na cartach i jakie gry zamiast na labelach wiesz o co chodzi. A moja kolekcyjka leży sobie w pokoju dużym, tzn konsola i okablowanie tam jest, bo carty bezpiecznie są zchowane w mojej magicznej szafeczce w mym pokoiku ;].

Kemot

  • Gość
Odp: Jak okazujecie innym waszą pasję?
« Odpowiedź #10 dnia: 02.11.2010, 20:07:08 »
Kemot zrobienie programu byłoby również czymś wspaniałym,

jest ktoś na sali co ma znajomych w telewizji? my tu mamy pomysł na fajny program!

A ja muszę powiedzieć że troszkę inaczej od matiego prezentuje swoja pasje, otóż wszelkie zakupione konsole staram się zaprezentować. Robię to poprzez układanie ich na półkach, każdy kto wchodzi do mojego pokoju wie że ten pokój jest mój :) Tak wspomniałeś o konsoli "w dużym pokoju" i ja chyba złoże zestaw i postawię go pod telewizorem w dużym pokoju( taki symbol iż moja pasja owładnęła cały dom :F ). A jak zaproponował bym ci grafiti na ścianie twojego pokoju? na całą ścianę-zgodził byś się?( oczywiście zwracam się do wszystkich unserów choć pytania kieruje do matiego mile widziane są odpowiedzi od innych osób).

marcin135

  • Gość
Odp: Jak okazujecie innym waszą pasję?
« Odpowiedź #11 dnia: 02.11.2010, 20:44:23 »
A moimi pasjami się nikt nie interesuje ;/ xD

Zelas12

  • Fan Famicoma i Castlevani!!
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 327
    • Zobacz profil
Odp: Jak okazujecie innym waszą pasję?
« Odpowiedź #12 dnia: 02.11.2010, 20:59:03 »
Grafiti!!!!????!!!!!
Stary jak najbardziej jestem za wtedy mój pokój gier wyglądałby cudownie :)
Gdzie mieszkasz?Kiedy przyjedziesz?

Właśnie sobie wyobraziłem Simona Belmonta na ścianie SZOK!!

Doskonały pomysł!

Oj zagalopowałem się,odbiegłem od tematu.
U mnie wszyscy moi znajomi wiedzą ża zbieram(kolekcjonuje)gierki ale jak to bywa podśmiechują się pod nosem.
Uśmiech im znika kiedy wchodzą do "mojego" pokoju i patrzą na półki z grami nie którym musze język z podłogi zbierać :)

Mati

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 423
    • Zobacz profil
Odp: Jak okazujecie innym waszą pasję?
« Odpowiedź #13 dnia: 02.11.2010, 21:02:36 »
Kemot gdybym widział to bym sobie zrobił cośtakiego.

SebaSan1981

  • Gość
Odp: Jak okazujecie innym waszą pasję?
« Odpowiedź #14 dnia: 02.11.2010, 21:15:27 »
Całkiem ciekawy temat. Co do okazywania swych pasji to trzeba to robić z wielką rozwagą by Ci, którzy mają ją zobaczyć nie wyśmiali nas... dlatego też warto ostrożnie dobierać sobie ludzi z którymi można podzielić się swoimi zainteresowaniami.

Na swoim przykładzie: zainteresowanie oldschool'owymi grami pokazuję w formie solucji, recenzji gier, grafik i pixelartów (np pixelartowy plakat 8-Bit SpaceWorld który przezentowałem na Famiconie'10 - szkoda że tylko na CD). Jeśli chodzi o inne hobby czyli astronomię - zabieram teleskop i chętne osoby w plener poza miasto na nocne obserwacje nieba.