13.12.2018, 04:51:18 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Zapraszamy do rejestracji na forum wszystkich fanów Pegasusa!

Strona główna   Help Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Ankieta
Pytanie: .
. - 0 (0%)
. - 0 (0%)
Głosów w sumie: 0

Strony: [1] 2
  Drukuj  
Autor Wątek: Turniej by Zardon #1  (Przeczytany 19624 razy)
Zardon
Użytkownik
*

« : 13.10.2010, 19:04:59 »

Od dnia dzisiejszego w tym poście znajdują się wszystkie informacje dotyczące turnieju. Post będzie aktualizowany.

1. Uczestnicy:
- Pajdus
- spopielarr
- Tycior
- Mesjasz
- YAHHA
- Kaptuch
- Felek1991
- mungom
- Armadillo
- Zardon

2. Gry turniejowe:
* Super Contra
* Goal 3
* teenage mutant ninja turtles - tournament fighters
* Micro Machines
* Mario Bros

3. Termin rozgrywki:
I tura: 12 listopada; II tura: 13 listopada; Finał: 14 listopada w godzinach od 19:00 do zakończenia tury. Jest to piątek, sobota i niedziela - drugi weekend listopada. Proszę znaleźć czas w tych terminach. Jeśli komuś one nie odpowiadają to chciałbym wiedzieć o tym trochę wcześniej niż w piątek 12 o 18:30  Mrugnięcie.

4. Przebieg turnieju:
I tura: 12 listopad
Gracze spotykają się na (specjalnie stworzonej pod turniej) sieci Hamachi. Wspólnie dogadują się co do pierwszej gry. Uruchamiają Nestopię i grają zgodnie z zasadami dotyczącymi danej gry w punkcie 5. Przegrana osoba wybiera następną grę z listy (nie może to być ta sama gra). Jeśli ponownie przegra starcie to przegrywa również cały pojedynek z wynikiem 2-0. Jeśli jednak wygra to znów przegrana osoba wybiera trzecią i decydującą grę.
Gdy już zostaną rozegrane w ten sposób wszystkie mecze zakończy się I tura turnieju.

II tura: 13 listopad
Do drugiej tury przechodzi 5 zwycięzców z I tury.
Rywalizacja podczas II tury polega na zasadzie każdy z każdym do jednego zwycięstwa w wybranej grze przez obu graczy. Dwaj gracze który osiągną najlepsze wyniki przechodzą do finału. W przypadku gdy obaj gracze uzyskają takie same wyniki lecz do finału brakuje tylko jednego gracza - muszą zagrać między sobą jeszcze raz do jednego zwycięstwa.
(Przykładowo: gracz1 wygrał z trzema graczami a z jednym przegrał. Jego wynik to 3-1. Po rozegraniu wszystkich walk II tury okazuje się że jest to najlepszy wynik więc gracz1 przechodzi do finału.)

Finał: 14 listopad
Gra o złote kalesony mistrza pegasusów ! Czyli ostatnie starcie turnieju odbywające się na tych samych zasadach co I tura. Zwycięzca w nagrodę będzie mógł wybrać grę na następny turniej organizowany przeze mnie (o ile taki w ogóle będzie, ale mam nadzieję że tak).  

UWAGA: Wszystkie starcia proszę i wymagam aby były nagrywane za pomocą Nestopii !!
Jeśli ktoś nie wie, to robi się to tak: uruchamiamy Nestopię, wybieramy grę -> File -> Movie Player -> File (tu nazywamy filmik oraz pokazujemy mu gdzie ma go nagrać) -> Record.
Nagrywanie filmików zapobiegnie ewentualnym sporom odnośnie wyników. Po zakończeniu pojedynku filmiki należy wysłać do mnie osobiście jako do organizatora turnieju. Nie nagranie starcia jest równoznaczne z jego unieważnieniem.

5. Gry turniejowe:
* Super Contra - rywalizacja na punkty nie ma większego sensu ponieważ wprawieni gracze mogą przechodzić kilka razy grę pod rząd nabijając kolosalne liczby punktów. W związku z tym rywalizacja w SuperC będzie opierała się na przeszkadzaniu drugiemu graczowi. Obaj przechodzą grę starając się jak najbardziej zaszkodzić przeciwnikowi (np.: zabierając mu broń, zostawiając mu na głowie wrogów, w etapach gdy ekran przesuwa się w górę/dół razem z graczami starać się by przesuwający się ekran zabił drugiego gracza). Wygrywa starcie ten który przeżył najdłużej. Zabieranie przeciwnikowi życia jest zabronione.
W przypadku gdy graczom uda się przejść wszystkie 8 stage'ów, wygrywa ten który ma więcej żyć pod koniec ostatniego etapu. Jeśli zdarzy się tak, że gracze będą mieli tyle samo żyć, porównujemy punkty. Jeśli punktów mają również tyle samo (a to już bardzo mało prawdopodobne) obaj powtarzają całe starcie.
* Goal 3 - dwaj gracze grają ze sobą jeden mecz do 10 goli. Kto pierwszy wbije przeciwnikowi owe gole - wygrywa starcie.
* teenage mutant ninja turtles - tournament fighters - gracze toczą trzy pojedynki w trybie "VS player". Zwycięzca wygrywa starcie.
* Micro Machines - gracze wybierają turniej w trybie "Head to Head". Zwycięzca turnieju wygrywa starcie.
* Mario Bros - gracze przechodzą po kolei trzy pierwsze etapy z World 1. Ten który zbierze więcej punktów - wygrywa. Utrata pierwszego życia oznacza koniec zbierania punktów dla danego gracza. W przypadku gdy obaj mają tyle samo punktów należy powtórzyć pojedynek.

6. Drzewko turniejowe (czyli kto z kim gra):
http://img94.imageshack.us/img94/9616/drzewkoyo.png
(jutro ma się pojawić łatka na drzewko Chichot)

7. Pliki potrzebne do turnieju:
Nestopia w najnowszej wersji, czyli 1.40 (jest 1.41 Beta, lecz myślę że nie ma co się bawić w bety). Dla leniwych link: http://www.brothersoft.com/nestopia-download-158419.html
Hamachi w wersji: 2.0.2.85 (LogMeIn Hamachi). Dla lenwych: http://www.instalki.pl/programy/download/Windows/p2p/Hamachi.html
A teraz zestaw gier turniejowych: http://www.sendspace.pl/file/38b55cc1e603c3e99725590
<pamiętajcie, żeby nagrywać wszystkie rozgrywki Nestopią - w przeciwnym wypadku wynik gry będzie nieważny>

8. Złote zasady turnieju:
1. Podczas rozgrywania meczy wyłączamy skype, gg, firewall i inne programy które mogą w jakikolwiek sposób zakłócić przebieg rozgrywki.
2. Nie ściągamy czegokolwiek podczas turnieju by nie obciążać sieci.
3. Przed pojedynkiem obaj gracze ustalają który z nich będzie grał padem, a który klawiaturą (ewentualnie obaj grają na padach). Problem jest tego typu, że na klawiaturze gracze mogą ustawić sobie te same przyciski np.: do skoku co z pewnością spowoduje niepotrzebne komplikacje.
4. Przed pojedynkiem obaj gracze ustalają który będzie "player1" a który "player2" i w zależności od tego ustawiają sobie sterowanie w Nestopii.
5. Pamiętamy o nagrywaniu filmików.
6. Jeśli mamy jakieś pytania to pytamy Mrugnięcie.
« Ostatnia zmiana: 09.11.2010, 18:41:57 wysłane przez Zardon » Zapisane
Pegasus Gry - forum Pegasusa i gier na Pegasusa
« : 13.10.2010, 19:04:59 »

Mcin
Twój Moderator
Moderator Globalny
Stały bywalec PG

« Odpowiedz #1 : 13.10.2010, 19:49:15 »

A na czym polegałoby granie turniejowe np. w Super Contre? na punkty? Przecież tam doświadczony zawodnik może zapętlać do urąbanej śmierci...
Ja się mogę zgłosić, ale Hamachi nie mam i nie będę miał, bo mi system psuje. Wypada też przed turniejem sprawdzić, czy wszyscy ze wszystkimi mogą grać spokojnie. Czasem nie może połączyć albo jest ping ponad 200 bez przyczyny.

Gry proponuje:
TMNT: TF
Micro Machines
Nekketsu Street Basket
Soccer Simulator
(Mario Bros) Na zasadzie kto przez 5 poziomów naklepie więcej pkt. Może być zabawnie, jak gracze będą sobie przeszkadzali Mrugnięcie
Tycior
Gość
« Odpowiedz #2 : 14.10.2010, 09:02:01 »

Wypada też przed turniejem sprawdzić, czy wszyscy ze wszystkimi mogą grać spokojnie. Czasem nie może połączyć albo jest ping ponad 200 bez przyczyny.

Ja mogę grać bez problemu mam hamachi i neo 2mb/s także lagów nie będzie ,zresztą grałem z Kaptuchem i Mesjaszem z tego forum OnLine i nie było problemu Uśmiech

Od siebie dorzuce jeszcze Ice! Ice! Hockey i Baloon Fight Uśmiech też super zabawa.
Także kto zainteresowany zapisywać się Uśmiech
« Ostatnia zmiana: 14.10.2010, 09:09:30 wysłane przez Tycior » Zapisane
Zardon
Użytkownik
*

« Odpowiedz #3 : 14.10.2010, 09:31:14 »

A na czym polegałoby granie turniejowe np. w Super Contre? na punkty? Przecież tam doświadczony zawodnik może zapętlać do urąbanej śmierci...

Ja bym tu stawiał na to kto dalej dojdzie... tzn gracze sobie przeszkadzają przechodząc kolejne etapy a ten który utrzyma się najdłużej - wygra. Wyobraź sobie jak fajnie by się wtedy grało w Contrę 1 na wodospadzie Chichot. Poza tym w grę wchodziłoby omijanie przeciwników (tak by ten drugi musiał sobie z nimi radzić) czy zabieranie broni.
nox
FrankAndStein
Aktywny użytkownik

« Odpowiedz #4 : 14.10.2010, 11:39:46 »

Proponuje Tennis i Top Gun 2.

Zardon
Użytkownik
*

« Odpowiedz #5 : 14.10.2010, 15:25:21 »

Proponuje Tennis i Top Gun 2.

Jeśli zapiszesz się do turnieju to wezmę pod uwagę Twoją propozycję.
Mesjasz
Nowy użytkownik
*

« Odpowiedz #6 : 14.10.2010, 17:58:51 »

Wyrażam pełną gotowość do udziału w turnieju. Głosuję na Micro Machines Mrugnięcie  fiu fiu.. nareszcie...Uśmiech Pozdro Wam:)

"Poddać się to jak zabić siebie, to jak marsz weselny grać na swym pogrzebie"  -  Daniel "Dka" Kaczmarczyk
YAHHA
Ultra ANTYRecenzent PG - LORD MEGAZORD
Stały bywalec PG

WAKE UP BITCH

« Odpowiedz #7 : 14.10.2010, 18:19:59 »

Chętnie utrę wam nosy w ISLANDA Uśmiech moża być nabijać punkty na czas powiedzmy każdy po 3 min i heyah szczerbaty

spopielarr
Nowy użytkownik
*

Napie.....c tepe h..e

« Odpowiedz #8 : 14.10.2010, 18:33:40 »

proponuje:
tmnt:tf
micro machines
goal 3
Mcin
Twój Moderator
Moderator Globalny
Stały bywalec PG

« Odpowiedz #9 : 14.10.2010, 18:36:23 »

Ja bym tu stawiał na to kto dalej dojdzie... tzn gracze sobie przeszkadzają przechodząc kolejne etapy a ten który utrzyma się najdłużej - wygra. Wyobraź sobie jak fajnie by się wtedy grało w Contrę 1 na wodospadzie Chichot. Poza tym w grę wchodziłoby omijanie przeciwników (tak by ten drugi musiał sobie z nimi radzić) czy zabieranie broni.

Nie widzę tego. Dwóch prosów będzie mogło grać bez końca. W przypadku grania na czas na punkty w "ISLANDA" konieczna będzie jedna wersja romu  i nagrywanie filmików.

@Tycior - Kiedyś próbowałem gra c z B@Qiem i pomimo dużej szybkości na obu łączach, braku włączonych "zamulaczy" i niedużej fizycznej odległości nie zszedł nam ping poniżej 200. Kiedy indziej mogę grać z kimś z drugiego końca polski, kto ma radiowy 256 kB bez problemu Mrugnięcie
Kaptuch
!!!KUNIO GANG!!! !TECHNOS!
Stały bywalec PG

!!!Dobry znajomy KUNIO KUNA!!!

« Odpowiedz #10 : 14.10.2010, 19:02:20 »

Ja też!Oczywiście GOAL3!

[
Felek1991
Aktywny użytkownik

Chip&Dale MASTER

« Odpowiedz #11 : 21.10.2010, 12:52:07 »

Ja też się piszę z wielką chęcią zagram DuĹźy uśmiech
Moje vote to
Goal3
Super Contra
Micro Machines

Całuski :O
mungom
Tetris Master
Użytkownik
*

« Odpowiedz #12 : 21.10.2010, 13:12:46 »

Ja bym się pisał chętnie na Micro Machines, tylko czy ten turniej będzie obejmował wszystkie gry, czy każdy sobie wybiera jedną i tylko w nią gra z innymi chętnymi?
Jeszce bardzo chętnie zmierzyłbym się w Tetris Tengen.
« Ostatnia zmiana: 21.10.2010, 13:42:28 wysłane przez mungom » Zapisane

http://luxacycling.com - Luxa - stylowa odzież kolarska
Zardon
Użytkownik
*

« Odpowiedz #13 : 21.10.2010, 19:12:04 »

czy ten turniej będzie obejmował wszystkie gry, czy każdy sobie wybiera jedną i tylko w nią gra z innymi chętnymi?

Po zamknięciu "castingu" na gry i graczy zrobię drzewko turniejowe gdzie będziesz miał wylosowanego przeciwnika. Ustalacie wspólnie pierwszą grę w którą gracie do dwóch zwycięstw.
Następną grę wybiera przegrany (oczywiście z listy gier turniejowych).
Pełne starcia między graczami będą do dwóch zwycięstw.
<Przykład: wybraliście wspólnie Micro Machines. Wygrałeś dwa wyścigi. Teraz przeciwnik wybiera grę. Wybrał Mortal Kombat. Przegrałeś dwie walki. Jest 1-1, Ty jako przegrany wybierasz ostatnią grę która zdecyduje który z Was wygrał.>
Zardon
Użytkownik
*

« Odpowiedz #14 : 26.10.2010, 17:25:44 »

Zbliża się 28 października w związku z czym chciałbym zapytać Mcina o jego uczestnictwo w turnieju. Wspominałeś coś o tym, że nie dasz rady grać przez Hamachi, ale niestety innej możliwości nie ma. Jak możesz to daj znać czy weźmiesz udział w turnieju czy jednak nie.

Pozwoliłem sobie na pogrubienie 5 gier z listy które mają obecnie najwięcej głosów. Termin turnieju podam nieco później (będzie to drugi bądź trzeci tydzień listopada - proszę o zagospodarowanie trochę czasu na turniej Mrugnięcie ). Drzewko turniejowe wstawię w ten weekend. W razie jakichkolwiek wątpliwości - pytać. Przypominam, że 28 października zamykam listę gier i graczy.
Strony: [1] 2
  Drukuj  

Skocz do: