Autor Wątek: Różne konsolki - rozmowy ogólne na temat klonów  (Przeczytany 84416 razy)

Strikeer

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Odp: Różne konsolki - rozmowy ogólne na temat klonów
« Odpowiedź #90 dnia: 12.11.2011, 08:42:46 »
Witam koledzy, mozecie mi napisac jaki dokladnie zasilacz jest potrzebny do Feniksa? Mam taka sama konsole co kolega, ktory stworzyl temat a nie stety nie mam zasilacza.

Vash

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 774
    • Zobacz profil
Odp: Różne konsolki - rozmowy ogólne na temat klonów
« Odpowiedź #91 dnia: 12.11.2011, 09:31:06 »

Fixxxer1

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 262
  • Fan Mario
    • Zobacz profil
Odp: Różne konsolki - rozmowy ogólne na temat klonów
« Odpowiedź #92 dnia: 12.01.2012, 07:57:04 »
Wczoraj razem z IQ-502 dostałem śmieciowego klona, który po otwarciu wyglądał tak:


To chyba najbardziej minimalistyczny klon jakiego widziałem  ;D





SebaSan1981

  • Astromaniac
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 561
    • Zobacz profil
Odp: Różne konsolki - rozmowy ogólne na temat klonów
« Odpowiedź #93 dnia: 12.01.2012, 08:53:37 »
Zapewne sporo gier działa na nim poprawnie!! Wystarczy przykręcić wszystko do byle jakiej sklejki i konsolka jak marzenie :)

Fixxxer1

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 262
  • Fan Mario
    • Zobacz profil
Odp: Różne konsolki - rozmowy ogólne na temat klonów
« Odpowiedź #94 dnia: 12.01.2012, 09:24:58 »
Przez myśl przeszło mi sklecenie konsoli przenośnej :)

machbed

  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2124
  • Jeżeli jest sprawa, kontakt na PW.
    • Zobacz profil
Odp: Różne konsolki - rozmowy ogólne na temat klonów
« Odpowiedź #95 dnia: 12.01.2012, 10:38:56 »
Mógłbyś np: kupić jakiś uszkodzony przenośny odtwarzacz DVD, wystarczy, że panel lcd byłby sprawny.

vox1986

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
Pytanko?
« Odpowiedź #96 dnia: 17.01.2012, 16:15:56 »
znalazłem aukcję tutaj link: http://allegro.pl/kultowa-konsola-pegasus-mt-777dx-hit-lat-90-tych-i2037827316.html [nofollow]
jest tam konsolka do sprzedania z logo MT 777 DX na pudełku natomiast bez loga PEGASUS.
i tu pytanie : czy to jest oryginalny PEGASUS czy jakiś tani klon nie wiadomego pochodzenia?
bo jakby się wpatrzeć dokładnie to obudowy nie ma pozaokrąglanej jak na obrazkach z zestawienia konsolek lecz bardziej kanciastą coś na styl RAYDAR, napis z przodu też inny? czy ktoś moze pomóc???
Dzięki z góry i pozdrawiam!

Spikain

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 59
  • NOW BACK TO THE GOOD PART!
    • Zobacz profil
Odp: Różne konsolki - rozmowy ogólne na temat klonów
« Odpowiedź #97 dnia: 17.01.2012, 16:25:05 »
Nie ma czegoś takiego jak "oryginalny pegasus". Pegasus to klon Famicoma/NESa. A ten z aukcji to zdecydowanie dobry klon. Kształtem jest nawet bliżej oryginalnego Famicoma niż MT-777DX - właśnie ze względu na tę kanciastość. Ogólnie to przypomina Fenixa (patrz: początek tematu), a jeśli jest choć trochę tak dobry jak Fenix, to jest bardzo dobry. :D

Edit: inna sprawa, że ta aukcja to 200+ zł. Rozumiem, że nieużywany, ale możesz pomyśleć nad jakimś tańszym, używanym zestawem. Te modele pegasusów to dość wytrzymały sprzęt, jeśli napiszą, że sprawny, to w niczym nie będzie ustępować nówce. A spokojnie można dorwać takiego samego za mniej niż połowę tej ceny.
« Ostatnia zmiana: 17.01.2012, 16:38:47 wysłana przez Spikain »

machbed

  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2124
  • Jeżeli jest sprawa, kontakt na PW.
    • Zobacz profil
Odp: Różne konsolki - rozmowy ogólne na temat klonów
« Odpowiedź #98 dnia: 17.01.2012, 17:51:25 »
205zł za to coś? Ludzie przeginają. Ja bym za to 100 nie dał nawet. Widać po obudowie, że jest to nie jest zbyt wysokiej jakości klon. Rzucają się jak szczerbaci na suchary bo pudełko w dobrym stanie. Głupota.

Spikain

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 59
  • NOW BACK TO THE GOOD PART!
    • Zobacz profil
Odp: Różne konsolki - rozmowy ogólne na temat klonów
« Odpowiedź #99 dnia: 17.01.2012, 17:53:04 »
Jest nowy, nieużywany. Poza tym i tak jest na pewno o niebo lepszy od tych wszystkich polystationowatych.

vox1986

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
Odp: Różne konsolki - rozmowy ogólne na temat klonów
« Odpowiedź #100 dnia: 18.01.2012, 15:08:31 »
 ok dzieki za porade :)
acha...
mam jeszcze okazję kupić od znajomego kolegi IQ-502 w stanie wizualnym BDB niemal bez ryski , ponoć lata w pudle w szafie leżał wszystko działa i oryginalne jest wraz z pudłem i złotą 5 i kilkoma innymi cart.
jaka cenę można za cos takiego zapłacić??
wiadomo że on chce dużo ja wolałbym mniej :) (wiadomo że im bardziej ktoś chce kupic tym wiecej może dać) ale chodzi mi o taką optymalną cenę żeby on nie czuł się oszukany a i ja żebym nie przepłacił??
podpowie ktoś...?

... i jeszcze jedno
wie ktoś coś na temat iQ 502 stylandia...??
co to bo nie dokładnie wiem??
Pozdro!
« Ostatnia zmiana: 18.01.2012, 16:33:59 wysłana przez machbed »

Mati

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 423
    • Zobacz profil
Odp: Różne konsolki - rozmowy ogólne na temat klonów
« Odpowiedź #101 dnia: 18.01.2012, 16:18:36 »
A gdzie opcja edit ?
Wiesz ja tam może i się nie znam, ale jak dla mnie to zależy od wersji tego Iq, bo jak wiadomo były 3. Nie wiem ja tam Iq nie lubię, ale tak wg mnie to myślę, że max 100 zł możesz dać. Te pegasusy chodzą różnie. To jest moje zdanie, którym niemusisz się sugerować. Ile dasz twoja sprawa, ale z mojego punktu widzenia to ja tam bym tyle dał pewnie.

machbed

  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2124
  • Jeżeli jest sprawa, kontakt na PW.
    • Zobacz profil
Odp: Różne konsolki - rozmowy ogólne na temat klonów
« Odpowiedź #102 dnia: 18.01.2012, 16:32:08 »
Ile on woła za tę konsolę, że tak przeraziłeś się ceną?

I gdzie opcja edycji postu? Mam tak do jasnej cholery każdego z osobna tego uczyć?

WiCiA

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
Odp: Różne konsolki - rozmowy ogólne na temat klonów
« Odpowiedź #103 dnia: 02.01.2016, 08:45:36 »
Czy w obecnej dobie nowych nesoklonów nie lepiej wybrać taki który daje najładniejszy obraz i czyta wszystkie cartridge ? Który z nich jest wart uwagi za dosłownie kilka groszy ? Posiadam GLK-2002 i Digi Com które najładniej emitują obraz. Czy to jest może kwestia szczęścia ? Czy pionowe pasy wyświetlane na ekranie nie świadczą o uszkodzonej grafice w glucie?

pshq

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 173
    • Zobacz profil
Odp: Różne konsolki - rozmowy ogólne na temat klonów
« Odpowiedź #104 dnia: 11.03.2016, 21:29:43 »
A ja wam powiem coś nieco innego, ale pasującego do tematu.
Konsole "Pegasus" były sprzedawane przez BobMark, który nawet próbował zarejestrować znak towarowy "Pegasus" w polskim urzędzie patentowym (ale urząd umorzył postępowanie z jakiegoś powodu). I tu pojawia się zaskakująca informacja. Mianowicie markę "Pegasus" zarejestrowano w… Dubaju! Zrobiła to firma Mirador Traders i sprzedawała w Arabii konsole pod tą marką, które dotarły nawet do Grecji! Co więcej, ich "Pegasus MT-777DX" to nasz "SP-60". Widać wiedzieli o polskich Pegazach i to całkiem dobrze.
Nasz Pegasus nie był więc jedynym na świecie, dzięki Arabom, którzy mają zwyczaj przywłaszczania.
Dowody na YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=cVj7P10tWww