Autor Wątek: Różne konsolki - rozmowy ogólne na temat klonów  (Przeczytany 84413 razy)

machbed

  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2124
  • Jeżeli jest sprawa, kontakt na PW.
    • Zobacz profil
Odp: Różne konsolki - rozmowy ogólne na temat klonów
« Odpowiedź #30 dnia: 06.12.2009, 22:35:01 »
Jeżeli masz Feniksa w tej wersji co gararz (a nie w tej co ja) to niestety ale na bank to sobie wmówiłeś, że jest taki ho ho ho, cacy cacy i lepszy od MT i IQ na scalakach. A jeżeli masz takiego jak ja, no to się zgodzę, że może być lepszy od tamtych modeli.

Paweł

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 129
    • Zobacz profil
Odp: Różne konsolki - rozmowy ogólne na temat klonów
« Odpowiedź #31 dnia: 06.12.2009, 22:37:10 »

MT-777DX - kolorki 8,5/10 - no i kupa pięknych pasków na ekranie, można się przyzwyczaić, ale po co?

IQ-502 rev. "scalak" - kolorki 6/10, paski mniejsze, no - jak się przypatrzysz to są - ale nie przeszkadzają tak jak w modelu powyżej. Zagraj sobie na tej konsoli w tego kolorowego tetrisa (Jewel Tetris, Diamond - z takimi się nazwami spotkałem) - powodzenia. Chyba, że lubisz grać w kolorowego tetrisa na chybił-trafił strzelając kolory.

Fenix - kolorki - miodzio - niektórzy będą zmniejszali barwy w TV, tak dają po oczach! Paski? Paski są od spodni a nie w konsolach Fenix. Kompatybilność? W dwóch Bobmarkach niektóre katridże po wyczyszczeniu trzeba było ruszać w tą i z powrotem, by zadziałały, tutaj - działają bez zarzutu.

Famicom - tutaj sprawa ma się inaczej - gdyż różne mogą być przeróbki, u mnie najwidoczniej potrzeba jeszcze jakiegoś filtra, bo są specyficzne paski przy większości gier, także tego modelu nie poddaje ogólnej ocenie, nie wychodził fabrycznie w AV. W obecnym stanie przyjemniej jednak jeśli chodzi o kwestie wizualne gra mi się na Fenix'ie.

Bosz... Na moim BS paski to ja miałem na jego oryginalnym zasilaczu. Jak kupiłem nowy to nigdzie nie ma pasków, a kolory są cudne. Ponieważ mam regulowane napięcie łatwo zauważyć że marne kolory uzyskuje się na 7V. Konsolka świetny obraz uzyskuje na 9V, a 168 in 1 super jakość kolorów i obrazu uzyskuje przy 12V. Na BS wspaniale się gra w tego tetrisa ze statuą wolności.

Martin

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 504
  • Oldschool come back!
    • Zobacz profil
Odp: Różne konsolki - rozmowy ogólne na temat klonów
« Odpowiedź #32 dnia: 06.12.2009, 23:12:42 »
Jeżeli masz Feniksa w tej wersji co gararz (a nie w tej co ja) to niestety ale na bank to sobie wmówiłeś, że jest taki ho ho ho, cacy cacy i lepszy od MT i IQ na scalakach. A jeżeli masz takiego jak ja, no to się zgodzę, że może być lepszy od tamtych modeli.

OK, wmówiłem sobie i puściłem te świetne MT-777DX na Allegro, zostawiając sobie gorszy klon Fenix. No a tutaj opowiadam Wam, że jest lepszy, bo chcę się wywyższyć.
A jeśli mam takiego jak gararz, to Twój Fenix machbed wyświetla chyba grafikę FULL HD jak na możliwości klonów, i serdecznie Ci w takim razie gratuluję!
Jak będziesz go sprzedawał to wiesz do kogo się zgłosić! ;)

Bosz... Na moim BS paski to ja miałem na jego oryginalnym zasilaczu. Jak kupiłem nowy to nigdzie nie ma pasków, a kolory są cudne. Ponieważ mam regulowane napięcie łatwo zauważyć że marne kolory uzyskuje się na 7V. Konsolka świetny obraz uzyskuje na 9V, a 168 in 1 super jakość kolorów i obrazu uzyskuje przy 12V. Na BS wspaniale się gra w tego tetrisa ze statuą wolności.

Pozostaje mi skwitować - Bosz... chyba kupię sobie BS i regulator napięcia do zasilacza... Na moim Tatarku na każdym katridżu mam te sam obraz. No i wg. Was gorszy od MT-777DX, bo ma "gorszą" budowę...

Nie pozostaje mi nic innego, jak zakończyć tą dyskusję, gdyż jakość obrazu oceniamy tutaj nie po patrzeniu na TV, lecz po budowie konsoli, w takim razie niestety nie mogę kontynuować dalszej dyskusji, gdyż się nie znam. Jestem tylko straszliwym pedantem, którego rażą każde uchybienia w konsolach, i po konsultacji z bratem, który zajmuję się moją kolekcją od strony elektronicznej, od razu stwierdziliśmy, że ten model ma cudną grafikę, a tamte się do niego nie umywają.

Nie chcę się wypowiadać za inne osoby z innych forów, ale gdy był u mnie chyba najbardziej zorientowany obecnie człowiek w/s konsol, moderator tego drugiego forum, który zęby zjadł na konsolach i ich klonach, a ma ich kilkadziesiąt, po podłączeniu swojego MT-777DX bardzo się zdziwił, gdy chwilkę później pokazałem mu jaki obraz generuje Fenix.

Jak już mówiłem - zdjęcia dam gdy tylko będę mógł, Fenixy mam dwa, jeden u kuzyna (naprawdę żał mi było sprzedawać tak dobrą konsolę, jest identyko jak ta moja), postaram się zrobić od środka obydwóm.
« Ostatnia zmiana: 06.12.2009, 23:31:21 wysłana przez MartinPn »

AdamStar

  • Fan Code Masters
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 957
  • 小天才
    • Zobacz profil
Odp: Różne konsolki - rozmowy ogólne na temat klonów
« Odpowiedź #33 dnia: 07.12.2009, 08:45:48 »
Martin jeśli chodzi o to co napisał Paweł to może to być prawda, ale tylko na konsolach które nie posiadają wewnętrznego stabilizatora.
Na każdym starym klonie obraz nie będzie zależny od napięcia zasilania, ponieważ niezależnie od zewnętrznego i tak układy będą zasilane 5V ze stabilizatora.
Nie kupuj BS, bo nawet jak go podepniesz pod autotransformator to nie uzyskasz z niego lepszego obrazu niż ze starych konsol  ;)

machbed ma starszego Fenixa i widoczne są na nim paski tak samo jak na innych konsolach. Fenix gararza zbudowany jest na UM6561 (jest to układ z którego wyciśnięto jak narazie najlepszą grafikę). W Fenixie użyto jego innego wykonania i ja nie będę negował Twojego zdania bo nie widziałem obrazu z Fenixa.

machbed

  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2124
  • Jeżeli jest sprawa, kontakt na PW.
    • Zobacz profil
Odp: Różne konsolki - rozmowy ogólne na temat klonów
« Odpowiedź #34 dnia: 07.12.2009, 09:17:13 »
Znając życie to nie jest wielka różnica.

Martin

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 504
  • Oldschool come back!
    • Zobacz profil
Odp: Różne konsolki - rozmowy ogólne na temat klonów
« Odpowiedź #35 dnia: 07.12.2009, 09:33:35 »
machbed - zależy jak na to patrzeć, niektórzy mają BS-500 i dla nich obraz jest tam ładny, ja sprawdzałem kilka MT-777DX, kilka Fenixów, swoją opinie wyrobiłem, każdy może mieć inną, jak już mówiłem - jestem pedantem i zauważam nawet drobne szczegóły, np wybierając kartridże pod względem grafiki, jakie mają, dla mnie różnica w tych modelach konsol jest dość znaczna, pozdrawiam!
« Ostatnia zmiana: 27.08.2010, 21:07:42 wysłana przez AdamStar »

Mcin

  • Twój Moderator
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2922
    • Zobacz profil
Odp: Różne konsolki - rozmowy ogólne na temat klonów
« Odpowiedź #36 dnia: 07.12.2009, 14:02:39 »
machbed - zależy jak na to patrzeć, niektórzy mają BS-500 i dla nich obraz jest tam ładny,
Coś w tym musi być :D swoją droga jakość kolorków to też raczej subiektywne odczucie, bo dla innego mogą być odczuwalne.
Ja grałem na kilku różnych pegazach-klonach i nawet jak jakieś różnice były, to ich nie wypatrzyłem. Może dla tego że nie porównywałem kilku różnych konsol jedna po drugiej. A i jeszcze proponuje sprawdzić jak to wszystko wygląda przez kabel antenowy na 20-letnim telewizorku, bo może się okazać, że odczucia będą zgoła odmienne ;)
« Ostatnia zmiana: 27.08.2010, 21:09:15 wysłana przez AdamStar »

szpynda

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 171
    • Zobacz profil
Odp: Różne konsolki - rozmowy ogólne na temat klonów
« Odpowiedź #37 dnia: 18.12.2009, 18:21:01 »
Czy to nie FENIX pod inną postacią? Jak dla mnie sa takie same na pierwszy rzut oka.
http://molotok.ru/item846968622_dendy_junior_ii.html
« Ostatnia zmiana: 27.08.2010, 21:10:19 wysłana przez AdamStar »

AdamStar

  • Fan Code Masters
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 957
  • 小天才
    • Zobacz profil
Odp: Różne konsolki - rozmowy ogólne na temat klonów
« Odpowiedź #38 dnia: 18.12.2009, 18:24:18 »
Czy to nie FENIX pod inną postacią? Jak dla mnie sa takie same na pierwszy rzut oka.
http://molotok.ru/item846968622_dendy_junior_ii.html
Tak, to zdecydowanie Fenix. Tylko że skierowany na rynek rosyjski. W tej ofercie znajduje się kart który mnie osobiście bardzo interesuje, a minowicie "Battletoads & Double Dragon - The Ultimate Team".
« Ostatnia zmiana: 27.08.2010, 21:10:28 wysłana przez AdamStar »

szpynda

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 171
    • Zobacz profil
Odp: Różne konsolki - rozmowy ogólne na temat klonów
« Odpowiedź #39 dnia: 18.12.2009, 21:40:52 »
Posłałem zapytanie do sprzedającego czy wysyła za granicę. Jeśli tak to go biorę.
« Ostatnia zmiana: 27.08.2010, 21:10:41 wysłana przez AdamStar »

machbed

  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2124
  • Jeżeli jest sprawa, kontakt na PW.
    • Zobacz profil
Odp: Różne konsolki - rozmowy ogólne na temat klonów
« Odpowiedź #40 dnia: 18.12.2009, 22:45:21 »
Tak to jest Feniks. W Rosji nasza konsola się nie nazywała Pegasus tylko Dendy.
« Ostatnia zmiana: 27.08.2010, 20:50:33 wysłana przez AdamStar »

Martin

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 504
  • Oldschool come back!
    • Zobacz profil
Odp: Różne konsolki - rozmowy ogólne na temat klonów
« Odpowiedź #41 dnia: 19.12.2009, 02:28:59 »
Tak kolego - najprawdziwszy ruski Fenix. Wszystko w 100% takie samo (z zewnątrz), tylko logo inne.
Wczoraj sobie właśnie przeglądałem ruskie Allegro! :) Też jeszcze tego trochę mają, ale my i tak wymiatamy na rynku!

Paweł

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 129
    • Zobacz profil
Odp: Różne konsolki - rozmowy ogólne na temat klonów
« Odpowiedź #42 dnia: 31.12.2009, 15:18:47 »
Z innej beczki.

Kupiłem ostatnio cart 2 in 1 Side Pocket i Dubble Drible czy jakoś tak. I niespodzianka. Na IQ 502 po ok. minucie psuje się obraz tj. zaczyna jakby śnieżyć. Kolejna niespodzianka, po przyłożeniu ręki do obudowy konsolki obraz poprawia się. Zupełnie jakby wzmacniał się sygnał. Pomyślałem odpalę swojego ukochanego BS500AS. No i normalnie obraz jak żyleta na chinche. Lepszy niż na IQ 502 bo czysty i bez pasków, tylko kolory wyblakłe. Moja druga myśl pójdę za radą naszego moda i podłączę przez antenowy. Kolejny szok kolory jak w raju,  full po prostu nasycenie barw. Czy pisałem, że Side Pocket działa na BS500AS bez zarzutu? Działa doskonale.
Podłączyłem pod antenę IQ 502 ale nie było obrazu (Pewno działa na innym zakresie fal, będę miał czas to poszukam).
Podsumowując nie ma co się podniecać Pegasusami. BS500AS to wspaniała, jeśli nie lepsza maszynka, tylko trzeba ją nie przez chinche a RF podłączyć. Ponadto jak może zaświadczy AdamStar1 czyta wszystkie carty poza niestety w moim wypadku Prince of Persia. Więc normalnie pomykam sobie na BS500AS a jak mam ochotę na PofP to wyciągam IQ 502.
« Ostatnia zmiana: 27.08.2010, 21:11:18 wysłana przez AdamStar »

AdamStar

  • Fan Code Masters
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 957
  • 小天才
    • Zobacz profil
Odp: Różne konsolki - rozmowy ogólne na temat klonów
« Odpowiedź #43 dnia: 31.12.2009, 15:41:16 »
Śnieżenie obrazu to najprawdopodobniej skutek jakiegoś zimnego lutu. Trzeba by było dokładnie obejrzeć płytkę RF/AV lub przelutować wszytko profilaktycznie  8)

Paweł

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 129
    • Zobacz profil
Odp: Różne konsolki - rozmowy ogólne na temat klonów
« Odpowiedź #44 dnia: 31.12.2009, 18:06:29 »
Oki. Znalazłem IQ 502 przez RF. Ale różnicy dużej między AV a RF nie zauważyłem. W BS500AS różnica jest powalająca. Ciekawe jak z dźwiękiem? Niedługo pogram to napiszę co i jak. Bo największa różnica między IQ 502 a BS500AS na AV to kolory lepsze na IQ 502 to fakt, ale dźwięk!! Różnica w dźwięku między konsolami jest powalająca. IQ 502 brzmi doskonale, głęboko a BS500AS kiepsko.
Ciekawe skoro BS500AS przez RF jest tak dobry jak IQ 502 a nawet lepszy w wypadku moich konsol to jeszcze muszę się wsłuchać czy RF poprawił też jakość dźwięku.


AdamStar: Zimne luty na konsoli IQ 502 chyba nic nie mają do carta Side Pocket bo na BS500AS jest obraz doskonały i nic się nie krzaczy.
« Ostatnia zmiana: 27.08.2010, 21:11:34 wysłana przez AdamStar »