Autor Wątek: Różne konsolki - rozmowy ogólne na temat klonów  (Przeczytany 84420 razy)

machbed

  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2124
  • Jeżeli jest sprawa, kontakt na PW.
    • Zobacz profil
Różne konsolki - rozmowy ogólne na temat klonów
« dnia: 27.11.2009, 20:21:09 »
W tym temacie można przedstawiać informacje na temat różnych klonów i dyskutować o podobieństwach i różnicach. Mogą to być wszelkiego rodzaju urządzenia współpracujące z 8-bitową platformą Nintendo.

A tu na początek możecie zobaczyć jak wygląda z wierzchu Feniks:


Może się postaram o prezentację tego modelu.
« Ostatnia zmiana: 27.08.2010, 20:58:11 wysłana przez AdamStar »

Buu

  • Gość
Odp: Różne konsolki - rozmowy ogólne na temat klonów
« Odpowiedź #1 dnia: 27.11.2009, 23:30:11 »
Ten Feniks ma na stałe wbudowane pady?! Fajna sprawa ale gorzej jak się coś w nich zdupczy. A jak z PCB konsoli? Zaglutowana czy na kościach?

Martin

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 504
  • Oldschool come back!
    • Zobacz profil
Odp: Różne konsolki - rozmowy ogólne na temat klonów
« Odpowiedź #2 dnia: 27.11.2009, 23:32:32 »
Buu - uwierz mi, mam Famicom'a oryginalnego i Fenixa - nie ma lepszej konsoli od Fenix'a!
A pady się nie psują, w razie co wymieniasz gumki, dolutowujesz kabel i po sprawie. Albo wymieniasz nawet całą płytkę, co za problem?
Ta jakość obrazu powala, wiem, że Famicom mój ma ręcznie dodane wyjścia chinch, i być może po zastosowaniu jakiś filtrów byłby lepszy obraz, ale na razie Fenix to najlepsza konsola jaką widziałem.
A uwierz - widziałem i miałem już tego mnóstwo.
I cały czas jest nadzieja, że będę je miał tak samo nówki jak IQ-502 czy MT-555DX! Są to konsole na PCB, nie glutach!
« Ostatnia zmiana: 27.11.2009, 23:36:11 wysłana przez MartinPn »

Buu

  • Gość
Odp: Różne konsolki - rozmowy ogólne na temat klonów
« Odpowiedź #3 dnia: 27.11.2009, 23:37:01 »
Masz rację. Mieć dobrą lutownice pistoletową, trochę pojęcia i ABC elektroniki i mozna sobie poradzić. Co do możliwości Fenixa to nie wiem bo nie widziałem analizy porównawczej. No właśnie, adamstar, machbed, Martin-może byście zrobili temat w którym porównane sa wszystkie typy pegasusów. Chodzi mi o porównanie jakości grafiki, dźwięku, awaryjności, wad i zalet. Takie zestawienie konsol by każdy nowy user od razu mógł się dowiedzieć jaka konsola jest najlepsza i jaką ewentualnie kupić. Załóżcie taki temat-napewno się przyda!!!

Martin

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 504
  • Oldschool come back!
    • Zobacz profil
Odp: Różne konsolki - rozmowy ogólne na temat klonów
« Odpowiedź #4 dnia: 28.11.2009, 00:47:12 »
Buu - moją opinię już znasz. A co do dostępności Fenixów, to są to jedne z najbardziej niedostępnych jeśli mówić tu o tych dość popularnych PCB (MT-777DX czy IQ-502 w starej wersji)
Za to chodzą na Allegro po śmiesznych cenach.

Jakość grafiki - rewelacja - wyżej od MT-777DX, IQ-502, FAMICOM AV-MOD, barwy wyraźniejsze od NES'a - wszystkie mam/miałem i porównywałem osobiście
Awaryjność - miałem w sumie dwie - po przeczyszczeniu padów płynem WD-40 oba działają rewelacyjnie, jedną dałem kuzynowi bo żal mi było sprzedawać, niech najlepszy ziomek ma i gra! :)
Kompatybilność - ponad 120 odpalonych bez problemów kartów z mojej kolekcji mówi swoje
Wykonanie - PCB, twardy plastik, solidne pady (troszeczkę za krótkie kable, ale można je puścić przodem po odkręceniu obudowy i zrobieniu dziurek - i mamy długość kabla taką jak w IQ-502)

Ogólnie nie sprzedaje (Daj Boże - na razie, módlmy się, żeby się na tych magazynach jeszcze odnalazły) modeli FENIX, także moją opinie możecie traktować jak najbardziej fachowo, z tym, że Fenixów na Allegro jest tyle co kot napłakał, a więc nie szybko udaje się złapać takiego do swojej kolekcji.
« Ostatnia zmiana: 28.11.2009, 00:50:40 wysłana przez MartinPn »

AdamStar

  • Fan Code Masters
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 957
  • 小天才
    • Zobacz profil
Odp: Różne konsolki - rozmowy ogólne na temat klonów
« Odpowiedź #5 dnia: 28.11.2009, 10:20:51 »
Są to konsole na PCB, nie glutach!
Martin, PCB to nie jest wykonanie konsoli (jeśli chodzi o glut, czy DIPy). Postaraj się nie mieszać ludziom w głowach bo zaraz nie będzie wiadomo o co chodzi. Kwestję różnicy między "GLUTEM" a "UKŁADAMI SCALONYMI" wyjaśniałem tutaj.

W wracając do Twojego opisu to bardzo mnie zachęciłeś do zrobienia testu Fenixa. Może od kogoś pożyczę na zrobienie testu. Najlepiej jak testuje się różne konsole w tych samych warunkach.
« Ostatnia zmiana: 28.11.2009, 10:25:51 wysłana przez adamstar1 »

machbed

  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2124
  • Jeżeli jest sprawa, kontakt na PW.
    • Zobacz profil
Odp: Różne konsolki - rozmowy ogólne na temat klonów
« Odpowiedź #6 dnia: 28.11.2009, 10:52:57 »
Buu, żeby zrobić charaktarystykę porównawczą takich konsol, pasowałoby zebrać wszystkie te popularne modele. Ja sam mam feniksa i micro computer (też z padami na stałe). Tak więc nie ma czego porównywać.

Wander

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 108
    • Zobacz profil
Odp: Różne konsolki - rozmowy ogólne na temat klonów
« Odpowiedź #7 dnia: 28.11.2009, 13:51:30 »
Trafiając na ten temat, przypomniała mi się pewna karteczka z klonami, znalazłem ją :) jest na niej 18 różnych klonów Pegasusa oO

Jest trochę podniszczona, bo już stara, może ktoś ma w lepszym stanie to niech podmieni ;)

Hehe, i nie zwracajcie uwagi na te tłumaczenia, to były stare czasy, siedziało się ze słownikiem wtedy xD
« Ostatnia zmiana: 27.08.2010, 20:24:56 wysłana przez AdamStar »

Martin

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 504
  • Oldschool come back!
    • Zobacz profil
Odp: Różne konsolki - rozmowy ogólne na temat klonów
« Odpowiedź #8 dnia: 28.11.2009, 20:54:50 »
AdamStar - dzięki za uwagę, nie znam się na tych kwestiach technicznych dokładnie tak jak Ty, PCB nazwałem konsolę na układach, także jeśli jest to złe określenie to dzięki za poprawienie mnie. ;)
Widzę kolego, że wyrosłeś na największego fachowca tego forum, przejrzałem Twoje testy - rewelka. Zgłoś się do mnie na GG: 5039275 - pogadamy na temat pożyczenia Fenix'a, tego, co dałem kuzynowi.
« Ostatnia zmiana: 27.08.2010, 20:27:14 wysłana przez AdamStar »

szpynda

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 171
    • Zobacz profil
Odp: Różne konsolki - rozmowy ogólne na temat klonów
« Odpowiedź #9 dnia: 03.12.2009, 18:41:28 »
Orientujecie się w nazwach klonów Famicoma na różne rynki? Za naszą wschodnią granicą występuje

1. Dendy Junior: http://molotok.ru/item839237615_igrovaya_pristavka_dendy_junior_steepler.html
2. Simbas Junior: http://molotok.ru/item837204011_dendi_dendy_novaya_kartridzhi_v_assortimente.html
3. Liko: http://molotok.ru/item830784541_liko_kl_235.html
Ten Liko uszkodzony ale kto wie? Może do uratowania?

Jak było na innych rynkach bloku wschodniego?
« Ostatnia zmiana: 27.08.2010, 20:27:50 wysłana przez AdamStar »

Mcin

  • Twój Moderator
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2922
    • Zobacz profil
Odp: Różne konsolki - rozmowy ogólne na temat klonów
« Odpowiedź #10 dnia: 03.12.2009, 18:49:29 »
Dendy jest na 100% Ruski.
« Ostatnia zmiana: 27.08.2010, 20:28:04 wysłana przez AdamStar »

gararz

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 325
    • Zobacz profil
Odp: Różne konsolki - rozmowy ogólne na temat klonów
« Odpowiedź #11 dnia: 04.12.2009, 11:30:15 »
nie ma lepszej konsoli od Fenix'a!

No ba! Fenix jest nie do zajechania, ja swojego odpaliłem po kilku latach leżakowania w piwnicy i działa jak nowy. Pył, kurz, wilgoć (piwnica jest regularnie zalewana każdego lata) i niskie temperatury mu nie straszne. Teraz już go tak nie męczę, ale kiedyś codziennie był katowany przez kilka godzin, także ma już całkiem spory przebieg. Wszystkie sprawne carty do jakich miałem dostęp, czy to bazarowe, czy złota czwórka i Ultimate Stuntman działały bez zarzutu.




Więcej fotek
« Ostatnia zmiana: 04.12.2009, 11:33:31 wysłana przez gararz »

AdamStar

  • Fan Code Masters
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 957
  • 小天才
    • Zobacz profil
Odp: Różne konsolki - rozmowy ogólne na temat klonów
« Odpowiedź #12 dnia: 04.12.2009, 12:04:16 »
No ba! Fenix jest nie do zajechania, ja swojego odpaliłem po kilku latach leżakowania w piwnicy i działa jak nowy. Pył, kurz, wilgoć (piwnica jest regularnie zalewana każdego lata) i niskie temperatury mu nie straszne. Teraz już go tak nie męczę, ale kiedyś codziennie był katowany przez kilka godzin, także ma już całkiem spory przebieg. Wszystkie sprawne carty do jakich miałem dostęp, czy to bazarowe, czy złota czwórka i Ultimate Stuntman działały bez zarzutu.
Fajne fotki, miło się je ogląda. Ciekaw jestem co Fenix ma w środku  ::)

gararz

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 325
    • Zobacz profil
Odp: Różne konsolki - rozmowy ogólne na temat klonów
« Odpowiedź #13 dnia: 04.12.2009, 13:36:54 »
Chyba mogę zaspokoić Twoją ciekawość ;)


AdamStar

  • Fan Code Masters
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 957
  • 小天才
    • Zobacz profil
Odp: Różne konsolki - rozmowy ogólne na temat klonów
« Odpowiedź #14 dnia: 04.12.2009, 13:48:29 »
Dzięki za świetne fotki  ;D
Widzę że Fenix jest zrobiony na UM6561. Ale samo wykonanie jest bardzo interesujące. Szkoda że modulator nie jest osłonięty, ale może jakość nie jest zła  :)
Swoją drogą nie spodziewałem się w Fenixie 6561, raczej liczyłem na konstrukcję podobną do MT-777DX.
Chyba powinienem się rozejrzeć za Fenixem do kolekcji  :F

PS:
Przydało by się go oczyścić z kurzu  ;)