Autor Wątek: Materiały, plakaty, reklamy i artykuły o Pegasusie  (Przeczytany 20704 razy)

AdamStar

  • Fan Code Masters
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 957
  • 小天才
    • Zobacz profil
Materiały, plakaty, reklamy i artykuły o Pegasusie
« dnia: 22.08.2010, 01:48:27 »
W tym wątku proszę zamieszczać wszelkie materiały reklamowe, plakaty i inne z gazet, czasopism itp. jakie posiadacie. Najlepiej jeżeli będą to dobrej jakości skany. Na forum znajduje się już "Spis gier typu Nintendo" oraz kilka artykułów o Pegasusie. Jednak najlepsze będą materiały pochodzące z tamtych lat  ;)

Poniżej trzy strony reklamowe pochodzące z lat 90'tych z czasopism "Spider-Man" i "Secret Service".
« Ostatnia zmiana: 10.08.2012, 14:03:00 wysłana przez AdamStar »

Hendan

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 460
  • I LOVE NINTENDO ^^
    • Zobacz profil
Odp: Materiały, plakaty, reklamy i artykuły o Pegasusie
« Odpowiedź #1 dnia: 22.08.2010, 10:34:07 »
Hehe dobra robota AdamStar :) Pamiętam te reklamy, w latach 90'tych w komiksach X-men lub Spider-man faktycznie było sporo reklam Pegasus'a, tylko wtedy człowiek traktował to normalnie i nie bardzo przywiązywał do tego uwagi, że taka reklama jest w gazetce, teraz jak na to spojrzałem to poczułem miłe ukłucie wspomnień :) Jak znajdę jakieś reklamy w komiksach lub innych gazetach to też umieszczę :)

Tycior

  • Gość
Odp: Materiały, plakaty, reklamy i artykuły o Pegasusie
« Odpowiedź #2 dnia: 22.08.2010, 13:11:47 »
Ja w PSX Extreme (rok 2006) znalazłem w kąciku wspomnień  plakat zagraniczny o NES .



Doolo

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 356
    • Zobacz profil
Odp: Materiały, plakaty, reklamy i artykuły o Pegasusie
« Odpowiedź #3 dnia: 22.08.2010, 19:14:34 »
Łosz kurna! To złota piątka była taka droga? Hehe ja myślałem, że kosztowała z 25 zł :D Babcia nieźle zabuliła jak mi ją sprezentowała :)

yojo2

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 208
    • Zobacz profil
Odp: Materiały, plakaty, reklamy i artykuły o Pegasusie
« Odpowiedź #4 dnia: 22.08.2010, 19:32:49 »
A czegoś się spodziewał? Chciałeś ładnego pudełka i instrukcji to żeś musiał zabulić jak za oryginał! :P

Christof

  • Pegasus Veteran
  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 31
    • Zobacz profil
Odp: Materiały, plakaty, reklamy i artykuły o Pegasusie
« Odpowiedź #5 dnia: 30.08.2010, 16:34:06 »
Taki wątek nie może się obejść bez tego:
[nofollow]
Materiał udostępniony i opublikowany przez spazz4

AdamStar: Proszę na przyszłość o zamieszczanie źródła i zapytanie o zgodę autora opracowania.

edit: To opracowanie to właściwie reklamy, które można było oglądać w naszej telewizji kilkanaście lat temu, więc w kwestii praw autorskich byłbym tu ostrożny (no, ale to temat na zupełnie inną dyskusję ;)) Ponad to film został umieszczony na Youtube, który, było nie było, jest serwisem publicznym (nie mam w tej chwili pewności, czy reklama jest objęta prawem autorskim). Tyle tytułem wyjaśnienia.
« Ostatnia zmiana: 31.08.2010, 17:09:11 wysłana przez AdamStar »

Mcin

  • Twój Moderator
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2922
    • Zobacz profil
Odp: Materiały, plakaty, reklamy i artykuły o Pegasusie
« Odpowiedź #6 dnia: 09.09.2014, 12:35:50 »
Na Pixel Heaven dorwałem się do czasopism amigowych, w których wyszukałem reklamę Segi od sprowadzicieli Pegasusa, firmy Bobmark. Z numeru 1/1997:

VertekS

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 225
    • Zobacz profil
Odp: Materiały, plakaty, reklamy i artykuły o Pegasusie
« Odpowiedź #7 dnia: 09.09.2014, 15:12:50 »
Soccer Simulator i Super Robin Hood od Codemasters miały własne wydania w pudełkach? Super sprawa. Starałem się znaleźć coś na ten temat, ale internet milczy. Ktokolwiek widział te dwie gry w "bogatym" wydaniu, oprócz reklamy z pierwszego postu?

amrita87

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 125
    • Zobacz profil
Odp: Materiały, plakaty, reklamy i artykuły o Pegasusie
« Odpowiedź #8 dnia: 02.07.2019, 13:50:36 »
Ktoś mi kiedyś do kupionych gier lub konsoli dodał taki mały plakacik w rozmiarze A4. Wklejam go jako ciekawostkę.

« Ostatnia zmiana: 02.07.2019, 16:42:11 wysłana przez amrita87 »

Doniek87

  • Gość
Odp: Materiały, plakaty, reklamy i artykuły o Pegasusie
« Odpowiedź #9 dnia: 02.07.2019, 20:28:30 »
amrita87 ale fajny klimatyczny ten plakaci na tv Ultimate Stuntman  od Codemasters (jeden z moich ulubionych tytułów). Pamiętam jak pożyczałem złotą piątke od sąsiada z bloku żeby tylko w to pograć. Zawsze mu zazdrościłem tego kartridża.