Autor Wątek: Pierwsza gra w którą zagrałem  (Przeczytany 66943 razy)

Andrewww

  • Gość
Odp: Pierwsza gra w którą zagrałem
« Odpowiedź #90 dnia: 13.11.2013, 21:05:52 »
W ogóle to Jumping Jack na polskim komputerze Unipolbrit ;) A na Pegasusie to powiedzmy, że Tennis bo nazwy tej pierwszej szukam i znaleźć nie mogę, czyli ochrzczonego przez mnie "Krasnoludka".

Andziara

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Odp: Pierwsza gra w którą zagrałem
« Odpowiedź #91 dnia: 14.11.2013, 14:19:54 »
U mnie to były tanki. Później Mario i tennis

Andrewww

  • Gość
Odp: Pierwsza gra w którą zagrałem
« Odpowiedź #92 dnia: 14.11.2013, 14:51:01 »
Dobra to już wiem co było moją pierwszą grą Ninja Hattori Kun ;D A dopiero potem Tennis i Latające Mario ;)
« Ostatnia zmiana: 14.11.2013, 16:53:25 wysłana przez Andrewww »

Kombajnista

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
Odp: Pierwsza gra w którą zagrałem
« Odpowiedź #93 dnia: 01.12.2013, 18:08:03 »
U mnie pierwszą grą było Mario! z serii 9999999in1 potem olimpiady,tanki i nie pokonany soccer :D , lata 2002-2005 ahh wspaniałe czasy....

rsc

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 15
  • 私は パヴェル です
    • Zobacz profil
Odp: Pierwsza gra w którą zagrałem
« Odpowiedź #94 dnia: 20.12.2013, 21:10:46 »
Mój pierwszy kartridż, to była "złota czwórka", z tego co pamiętam, pierwsza gra którą odpaliłem, to było Go-Dizzy-Go. Do dnia dzisiejszego jest to mój ulubiony cart ( z super robin hoodem na czele).

Killer09

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Odp: Pierwsza gra w którą zagrałem
« Odpowiedź #95 dnia: 04.04.2014, 20:13:11 »
Ja zacząłem swoją przygodę z grami na Pegasusa od Duck Hunt - w urządzonej w prywatnym domu grywalni, gdzie płaciło się za czas grania :) Wtedy dużym szałem było strzelanie z dedykowanego pistoletu.

Stinger

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 142
    • Zobacz profil
Odp: Pierwsza gra w którą zagrałem
« Odpowiedź #96 dnia: 08.02.2015, 07:52:44 »
Ja zaczynałem od Boubble Boubble, to z tymi dwoma smokami puszczającymi bańki, grało mi się super a jeszcze wtedy dobrze mówić nie umiałem i grać też ;) ale po paru latach wszystko weszło w nawyk i palce miałem wyrobione do gier i przeszło przez nie masa gier na pegasusa ahh to były czasy...

NKP

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 297
    • Zobacz profil
Odp: Pierwsza gra w którą zagrałem
« Odpowiedź #97 dnia: 08.02.2015, 17:58:36 »
Jeżeli chodzi o mnie, to Pegasusa dostałem od mamy wraz ze Złotą5, także to był mój pierwszy cart, ale pierwszą grą w jaką zagrałem była oczywiście Contra u kumpla po szkole. Eh...piękne czasy.On jako pierwszy miał Pegasusa, a, że się kumplowaliśmy, byłem pierwszym testerem tego cudeńka.

MarcinK

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 24
    • Zobacz profil
Odp: Pierwsza gra w którą zagrałem
« Odpowiedź #98 dnia: 29.03.2015, 10:11:15 »
Ja szczerze mówiąc nie miałem własnego pegasusa i grałem tylko różnych kuzynów. Moją pierwszą grą był albo któryś Street Fighter albo piłka nożna (nie pamiętam tytyłu). Najlepsze było to że gdy graliśmy na dwóch w SF zawsze obaj braliśmy Blanka by stosować jego elektryczną tarczę :D

matizc

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 503
    • Zobacz profil
Odp: Pierwsza gra w którą zagrałem
« Odpowiedź #99 dnia: 20.04.2015, 10:00:36 »
Ja dostałem bodajże w 1996 roku na gwiazdkę od kuzynki męża Terminatora czarnego. Pamiętam, że miał problemy z czytaniem gier, tzn. czytał ale były paski na ekranie (taki urok). Pamiętam też dobrze, że grałem w goal 3 i wkurzało mnie to, iż menu było strasznie nieczytelne i nie chodzi o krzaczki ale o paski, które tak przysłaniały ekran, że na czuja nauczyłem się włączać mecz :) Pamiętam też, że na następne święta poprosiłem o "The Flintstones" treaz wiem, że dokładnie to była 2 część czyli- Surprise at Dinosaur Peak. Piękny żółty zaokrąglony cart :) ale sentyment zostanie do końca życia :) niestety oddałem kolegi rodzeństwu cały sprzęt i jak się do nich niedawno odezwałem powiedzieli, że Terminatora znaleźli ale gier niestety nie (ehh ponad 50 cartów)...

Ogólnie jako pierwsze co miałem to Atari 800xe z czytnikiem kaset i dyskietek. Gra w jaką pierwszy raz grałem to był "Nadral". Giera niesamowita polecam wszystkim, szczególnie, że było podłączone pod TV pokroju "Rubin" :)

Luc84

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 62
    • Zobacz profil
Odp: Pierwsza gra w którą zagrałem
« Odpowiedź #100 dnia: 14.10.2015, 21:41:59 »
Mój pierwszy Pegasus był w zestawie ze 168 in 1 więc pierwsza będzie któraś gra z tego karta. Niestety nie pamiętam która, ale skoro Contra była na początku listy to pewnie to była Contra ;) Najbardziej chyba lubiłem właśnie Contrę, Mario, Bombermana i Tetris z tego karta.

jhosef

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 25
    • Zobacz profil
Odp: Pierwsza gra w którą zagrałem
« Odpowiedź #101 dnia: 29.09.2016, 09:53:32 »
Pierwsza konsola - Rambo - podróbka Atari 2600. Pamiętam te upychanie zapałek w portach 9pin aby działało.
Później Pegasus - z tego co pamiętam to w obudowie Sega Mega Drive.
Z tego przeskoczyłem na PC i tak już zostało.

Bary

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
Odp: Pierwsza gra w którą zagrałem
« Odpowiedź #102 dnia: 07.11.2016, 20:52:40 »
Pierwsza połowa lat 90 i wydaje mi się, że był to Popeye, Ice Climber, albo Balloon Fight :) W te gry chyba też grałem wtedy najwięcej. Zaraz później Battle City i Contra.

pshq

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 173
    • Zobacz profil
Odp: Pierwsza gra w którą zagrałem
« Odpowiedź #103 dnia: 08.11.2016, 22:53:40 »
Ja to grałem na początku w Duck Hunt, u wujka. Miałem jakieś 4 lata i niesamowicie dziwiło mnie dlaczego kineskop nie pęka od tego strzelania ;D
Chyba jakoś tak myślałem, może nie… kto by pamiętał po tylu latach?

GRYzonie

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
Odp: Pierwsza gra w którą zagrałem
« Odpowiedź #104 dnia: 18.11.2016, 19:01:56 »
Jeśli chodzi o Pegasusa to Super Mario Bros.
Nie zapomnę jakie teorie spiskowe krążyły ile to poziomów jest w grze, bo mało kto był w stanie przejść powyżej poziomu 7 ;)