Autor Wątek: Pierwsza gra w którą zagrałem  (Przeczytany 66944 razy)

Mister Pegasus

  • Gość
Odp: Pierwsza gra w którą zagrałem
« Odpowiedź #15 dnia: 23.08.2010, 16:44:54 »
Moja pierwsza gra, w którą zagrałem, to klasyczna Contra, była ona zresztą na standardowym do konsol Daryar DY 3600 DY-656-400 http://forum.pegasus-gry.com/index.php/topic,2315.msg27570.html#msg27570 kartridżu wmontowanym w konsolę.

Cytuj
Haha..... Pewnie mi w to nie uwierzycie, no ale jednak ja się absolutnie wyróżnię tym, że za dzieciaka akurat nie miałem wogóle carta 168 in 1. Jest ktoś taki wogóle poza mną???
Ja też takiego kartridża nie miałem, ba, dowiedziałem się o nim niedawno (jakiś miesiąc temu) na naszym forum :F!

Ceglas

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 235
    • Zobacz profil
Odp: Pierwsza gra w którą zagrałem
« Odpowiedź #16 dnia: 29.08.2010, 19:25:22 »
Ja na 99,9% pamiętam, że pierwszą grą w jaką zagrałem była Contra na dołączonej do IQ-502 składance 168in1. Grało się na niej długo, jednak przyszły czasy jeżdżenia na bazar i kupowania kolejnych dyskietek, a potem ich wymienianiu. Pierwszą zakupioną oddzielnie grą był u mnie jakiś Ninja bodajże, ale nie przypadł nam do gustu z tego co pamiętam, choć mogę się mylić. Wymieniliśmy go na Adventure Island 2, które po prostu oczarowało. Dalej już nie pamiętam, ale cartów z czasem robiło się więcej. Zakupiliśmy oryginalne Dizzy ze Złotej Piątki za bodajże 50 zł (wtedy to był rarytas!), a poza tym to na targu byliśmy stałymi klientami u jednego sprzedawcy i trafiły do nas od niego m.in. Castlevanie, Jetsonowie, Batman, Spider-Man, itd.

Przepraszam za mały off-topic, miała to być pierwsza gra, a ja się tak rozpisałem...
« Ostatnia zmiana: 29.08.2010, 19:29:54 wysłana przez Ceglas »

CZACHA

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 95
  • Kto ma pada ten ma władze !!!!!
    • Zobacz profil
Odp: Pierwsza gra w którą zagrałem
« Odpowiedź #17 dnia: 31.08.2010, 00:13:28 »
gry nie pamiętam ale na 99% jestem pewien że była to któraś z złotej piątki dodawanej do IQ 502 najlepiej i w sumie tylko to z tamtych czasów zapamiętałem ludka z wielkim nosem XD

Felek1991

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 119
  • Chip&Dale MASTER
    • Zobacz profil
Odp: Pierwsza gra w którą zagrałem
« Odpowiedź #18 dnia: 02.09.2010, 10:03:57 »
ja pamietam to jak dzis dostalem jakiegos czarnego ruskiego pega na mikolaja mialem wtedy z 6-7 lat i odrazu zafascynowal mnie pistolet ;p
no i zaczolem nawalac w kaczuchy i potem  mario, contra, chip dale...

jarasb

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12
    • Zobacz profil
Odp: Pierwsza gra w którą zagrałem
« Odpowiedź #19 dnia: 03.09.2010, 14:40:34 »
Moją pierwszą, a zarazem jedną z ulubionych gier był POW.
W tym samym czasie grałem w składanki 100in1 / 168in1: contra, bomberman, skydestroyer, duckhunt, wild gunman, mario, battle city... w zasadzie wszystkie gry z tych składanek.

Łukasz

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Odp: Pierwsza gra w którą zagrałem
« Odpowiedź #20 dnia: 05.09.2010, 18:53:35 »
Rockman! Do dzisiaj moja ulubiona gra. W czasach przed internetowych, całe lata zastanawialiśmy się z kumplem od grania czy powtała jakaś następna część. Szukaliśmy ale nie mogliśmy znaleźć, a tu proszę... Ledwo człowiek podłączył sobie internet a tu taka niespodzianka :)

Kemot

  • Gość
Odp: Pierwsza gra w którą zagrałem
« Odpowiedź #21 dnia: 05.09.2010, 20:03:47 »
Pierwsza? hmm Contra!
 Czekałem na paczkę z konsolą a już kupiłem ten cart i to za 4zł! oryginalna contre na fami!

MaarioS

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 1508
  • Famicom, SNES & N64 fan
    • Zobacz profil
Odp: Pierwsza gra w którą zagrałem
« Odpowiedź #22 dnia: 06.09.2010, 14:15:13 »
Czekałem na paczkę z konsolą a już kupiłem ten cart i to za 4zł! oryginalna contre na fami!

Serio?? No to skąd żeś ją wytrzasnął?? Jak ją już dostaniesz, to jeszcze koniecznie zrób zdjęcie nowego nabytku za 4zł. (o ile to jest prawda) :P

Hendan

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 460
  • I LOVE NINTENDO ^^
    • Zobacz profil
Odp: Pierwsza gra w którą zagrałem
« Odpowiedź #23 dnia: 06.09.2010, 16:45:47 »
Ja myślę, że kolega najzwyczajniej się pomylił i chciał powiedzieć 40zł co i tak jest tanio jak na tą grę.. (albo najzwyczajniej uderzył się w główkę pod prysznicem :D ja też niespecjalnie w to wierzę.. chociaż cuda się zdarzają )

Moją pierwszą grą był standard.. Super Mario Bros na karcie 168 in 1 dołączonym do Pegasusa, pamiętam jak dzisiaj, że o 3 w nocy odpakowałem z ojcem konsolę i odkrywaliśmy o co chodzi w Mario do 5 nad ranem :D
« Ostatnia zmiana: 06.09.2010, 16:51:22 wysłana przez Hendan »

Tycior

  • Gość
Odp: Pierwsza gra w którą zagrałem
« Odpowiedź #24 dnia: 06.09.2010, 17:10:45 »
Czekałem na paczkę z konsolą a już kupiłem ten cart i to za 4zł! oryginalna contre na fami!

Serio?? No to skąd żeś ją wytrzasnął?? Jak ją już dostaniesz, to jeszcze koniecznie zrób zdjęcie nowego nabytku za 4zł. (o ile to jest prawda) :P

Przeczytaj jeszcze raz :F Napisał,że czekał to było kiedyś :P

Paweł

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 129
    • Zobacz profil
Odp: Pierwsza gra w którą zagrałem
« Odpowiedź #25 dnia: 06.09.2010, 19:48:09 »
Pierwsza gra to Contra u wujka. Zafascynowany super grafiką (dla porówniania miałem atari i konsolę o której już pisałem z grą "dwie kreseczki odbijają kwadracik" - swoją drogą niesamowita grywalność) poprosiłem rodziców o pegaza. Dostałem z zaimplementowaną 168 in 1, który zawierał i Contrę i Mario ale także Side Pocket i Circus Charlie. Dodatkowo F1 Race był z warkotem prawdziwego silnika a nie jakichś takich kryształków... 168 in 1 zaspokoił me potrzeby na kilka lat tak dobrze, że nie wiedziałem nawet, że można kupować dodatkowe carty. (Czasami tylko jak patrzyłem na klapkę, to myślałem, że pewno to jest na dodatkowe gry).
Dużo później widywałem oryginalne carty w sklepach ale ceny były jak dla mnie kosmiczne (sam cart złota 5 kosztował tyle co 60 % konsoli! Taka dygresja: Do czasu póki nie zajrzałem na te forum myślałem, że mój pegaz to był oryginał. Obecnie chylę się ku przekonaniu, że to była tania podróbka, chociaż kupiony ok. 92 r. i wyglądał jak MT ileś tam, był z Zapperem jak trzeba, ale bez głośniczka i konsolka była wadliwa okropnie.)
wracając do tematu. Żyłem sobie spokojnie z cartem 168 in 1 aż pewnego razu kuzyn pokazał mi bazar a na nim masy piratów po 15 zł, 5 zł jak dawałeś swojego carta na wymianę). Kupiłem Prince of Persia i coś tam jeszcze, ale generalnie gry nie zachwyciły mnie szczególnie. Tak jest do dziś w sumie wszystko czego potrzebuję ma 168 in 1.
« Ostatnia zmiana: 06.09.2010, 19:50:12 wysłana przez Paweł »

Kemot

  • Gość
Odp: Pierwsza gra w którą zagrałem
« Odpowiedź #26 dnia: 06.09.2010, 20:36:03 »
Czekałem na paczkę z konsolą a już kupiłem ten cart i to za 4zł! oryginalna contre na fami!

Serio?? No to skąd żeś ją wytrzasnął?? Jak ją już dostaniesz, to jeszcze koniecznie zrób zdjęcie nowego nabytku za 4zł. (o ile to jest prawda) :P
yy mam ją od 3 lat :D, co prawda poprzedni właściciel skatował obudowę i bez wymiany obudowy się nie obyło...

MaarioS

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 1508
  • Famicom, SNES & N64 fan
    • Zobacz profil
Odp: Pierwsza gra w którą zagrałem
« Odpowiedź #27 dnia: 06.09.2010, 21:10:58 »
Ciekawa sytuacja, że masz oryginalną Contrę na Famicoma od 3 lat..... Jak możesz, to daj foto tego carta i jeszcze fotkę płytki jak możesz.

Kemot

  • Gość
Odp: Pierwsza gra w którą zagrałem
« Odpowiedź #28 dnia: 06.09.2010, 21:31:04 »
płytki proszę bardzo, będzie jutro bo dziś ciemno i fotki przy sztucznym świetle wychodzą tragicznie. Jak wcześniej powiedziałem obudowa nie jest oryginal...

ps. a co mi tam. w pospiechu robiona fotka:
http://www.aukcjoner.pl/gallery/003316297-.html#I1

MaarioS

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 1508
  • Famicom, SNES & N64 fan
    • Zobacz profil
Odp: Pierwsza gra w którą zagrałem
« Odpowiedź #29 dnia: 06.09.2010, 21:35:37 »


To jest PCB jakiejś pirackiej składanki a nie oryginalna Contra na Famicoma....